درآمد میلیاردی خدمات پستی در خراسان جنوبی

درآمد ماهانه پست در سال گذشته ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان بود که اکنون این رقم به یک میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش  باشگاه خبرنگاران جوان  الهامی مدیرکل پست خراسان جنوبی گفت : پست استان به لحاظ رشد درآمد حاصل از خلاقیت در ارائه سرویس‌های جدید پستی از ابتدای امسال تاکنون موفق به کسب رتبه نخست کشور و در ارائه کیفیت خدمات پستی در رتبه‌های برتر قرار گرفته است.

او افزود : در سال‌های گذشته پست استان بر اساس چهار شاخص تعداد خدمت، درآمد حاصل از خدمات، کیفیت و ضریب تعادل همیشه در رتبه‌های آخر قرار داشت.

مدیرکل پست خراسان جنوبی بیان کرد: با طراحی سرویس‌های جدید در پست استان، درآمد ماهانه پست در سال گذشته ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان بود که اکنون این رقم به یک میلیارد تومان رسیده است.

الهامی عنوان کرد: یکی از طرح‌های اداره کل پست فروش اینترنتی لاستیک‌های شرکت کویرتایر از اسفندماه سال گذشته است که در این خصوص سایت فروشی را طراحی کردیم و ارسال اینترنتی لاستیک در استان را با روزی ۱۰۰ حلقه آغاز کردیم که در حاضر به ارسال ۲ هزار و ۵۰۰ حلقه لاستیک افزایش یافته است.

او ادامه داد: اجرای این طرح باعث افزایش درآمد پست، تامین نقدینگی شرکت کویر تایر، ۱۰نفر اشتغال مستقیم در اداره کل پست و اشتغال خوبی برای صنعت حمل و نقل استان شد.

مدیرکل پست خراسان جنوبی یکی دیگر از خدمات پست را قبول مرسوله از مبدا ذکر کرد و گفت: در جا‌هایی که امکان مراجعه مشتریان وجود ندارد ما برای دریافت مرسوله مراجعه می‌کنیم که مردم در این خصوص می‌توانند برای ارسال کالای خود به سایر نقاط کشور به سامانه ۱۴۰ تماس بگیرند.

وی افزود: با طراحی سایتی همچنین کشاورزان و دامداران می‌توانند براساس آیتم‌های مختلف حق بیمه دام خود را به صورت اینترنتی پرداخت کنند و بیمه نامه در درب خانه تحویل آنان می‌شود.

الهامی اظهار داشت: سرویس درخواست غیرحضوری مدارک تحصیلی دانشجویان دانشگاه بیرجند نیز راه اندازی شده که دانشجویان درخواست خود را در سامانه ثبت نام و وجوه اینترنتی پست را پرداخت می‌کنند و مدارک آنان به تمام نقاط کشور ارسال می‌شود، تاکنون در قالب اجرای این طرح یکهزار و ۵۰۰ درخواست موفق داشته ایم.

او گفت: به دنبال توسعه خدمت مختلف پست در استان هستیم تا شاهد رونق تولید در سال جاری باشیم و رویکرد پست نسبت به گذشته تغییر کرده است.

الهامی بیان کرد: سرانه استفاده از خدمات پست در ایران سالانه هفت و در کشور‌های اروپایی این رقم ۷۰۰ است و در این زمینه خیلی عقب هستیم که اگر پست به درستی شناخته شود و دولت‌ها بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند، می‌توانیم در خدمت رفاه دولت و مردم باشیم.

الهامی افزود: با ورود فضای مجازی روش‌های مختلف اطلاع رسانی شکل گرفته و مردم با فناوری جدید راحتر از روش‌های گذشته با اخبار و اطلاعات پیرامون خود دسترسی دارند.

وی عنوان کرد: اخبار و اطلاعات نقش کلیدی در فرهنگ سازی جامعه دارد و این عرصه می‌تواند یک دانشگاه برای فرهنگ سازی کشور باشد.

وی بیان کرد: یکی از زمینه‌های موفقیت ما این است که پست خود یک رسانه است که می‌شود در زمینه توزیع جراید و یا حتی فضا‌های تبلیغاتی و یا پست مستقیم به عنوان یک رسانه از این ظرفیت استفاده کنیم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme