حوادث/کلاهبرداری ۹۰ میلیونی دختر جوان از طریق نرم افزار وام‌یار / حمله میمون‌ها با آجر، جان پیرمرد هندی را گرفت/دسیسه زن فال‌گیر برای نابودی یک زندگی/رفیق پول پرست دوستش را کشت تا ۱۰۰ میلیون به جیب بزند+ عکس /عقده گشایی خواستگار قدیمی در اینستاگرام/مرزبانان ربوده شده در سلامت کاملند/عزم جدی دولت پاکستان برای همکاری با جمهوری اسلامی

محبوبه وقتی شنید شوهر دوستش مرد خیلی خوبی است او را برای خودش انتخاب کرد.

دسیسه زن فلگیر برای نابودی یک زندگیبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ناهید در شکایت عجیبی وقتی پیش روی بازپرس ایستاد گفت: ۵ سال قبل با جوانی در فامیل ازدواج کردم. «حامد» زندگی را دوست داشت راضی بودم تا اینکه دوستم را در بازار میوه دیدم آن روز از محبوبه شنیدم از شوهرش جدا شده است و با اشتباه بزرگی از خوبی‌های حامد گفتم در میان همین سخن‌ها محبوبه گفت: مرد‌ها همه زیر سرشان یکی را دارند! من هم فکر می‌کردم شوهرم خیلی به زندگی اش علاقه‌مند است، اما وقتی با زن فالگیر آشنا شدم تازه فهمیدم که مهربانی‌های او واهی بود و همسرم با زن دیگری ارتباط دارد. آن روز محبوبه آن قدر از زن فالگیر اینترنتی تعریف کرد که آینده را به راحتی پیش بینی می‌کند که من هم وسوسه شدم با او تماس بگیرم.

وی افزود: او هر بار ۸۰ هزار تومان به خاطر مشاوره هایش از من می‌گرفت تا این که یک روز گفت: همسرت به دختر یکی از بستگانش علاقه‌مند است. دیگر به مهربانی‌های حامد توجهی نمی‌کردم و احتمال می‌دادم او به خاطر چاپلوسی در حق من لطف می‌کند این ماجرا تا به آن جا ادامه یافت که به پیشنهاد فالگیر از همسرم طلاق گرفتم، اما امروز متوجه شدم که همه این‌ها نیرنگی بیش نبود و من به راحتی فریب خورده ام.

ناهید گفت: زندگی ام نابود شد و حالا از زن فالگیر شکایت دارم، چون باعث شد تا حامد از من طلاق بگیرد و با محبوبه ازدواج کند حالا فهمیده ام آن‌ها دست به یکی بودند و محبوبه با تعریف‌های من تصمیم گرفته بود با شوهرم ازدواج کند، چونکه شوهر اولش معتاد و بدرفتار بود و با شنیدن تعریف‌های من وسوسه شده بود شوهر خوبی داشته باشد.

 

 

جوانی بعد از ناتوانی در به دست آوردن ارثیه دوستش، او را به قتل رساند و جسدش را سوزاند.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ عامل نقشه دستبرد به ارثیه ۱۰۰ میلیونی که رفیق ۱۵ ساله اش را به طرز فجیعی به قتل رسانده و جسد او را در حاشیه روستای کلاکوب مشهد به آتش کشیده بود در حالی بعد از ۴۸ ساعت تلاش شبانه روزی دستگیر شد که پسر عموی ۱۵ ساله اش نیز در ارتکاب این جنایت هولناک نقش داشت.

این پرونده جنایی از ظهر پنج شنبه گذشته زمانی روی میز قاضی ویژه قتل عمد باز شد که یکی از اهالی روستای کلاکوب با مشاهده جسد سوخته یک مرد در حدفاصل روستای فراگرد و کلاکوب، ماجرا را به کلانتری خلق آباد گزارش کرد.

ساعتی بعد با حضور قاضی احمدی نژاد و کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی در محل کشف جسد، تحقیقات در این باره آغاز شد. جسد مربوط به مردی حدود ۳۵ تا ۳۷ ساله بود که آثار شال سفید رنگی روی گردنش خودنمایی می‌کرد؛ بنابراین گزارش در حالی که هیچ اسناد هویتی همراه مقتول نبود، مشخص شد که مرد مجهول الهویه در مکان دیگری به قتل رسیده است و عامل یا عاملان جنایت، جسد او را در اطراف جاده منتهی به خین عرب به آتش کشیده اند.

رفیق پول پرست دوستش را کشت تا 100 میلیون به جیب بزند

به همین دلیل و با دستور قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، تحقیقات درباره افراد گم شده ادامه یافت. با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، گروه ویژه‌ای از کارآگاهان زبده اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به سرپرستی سرهنگ مهدی سلطانیان رئیس دایره قتل عمد و با نظارت مستقیم سرهنگ غلامی ثانی رئیس اداره جنایی پیگیری این پرونده را به عهده گرفتند و تحقیقات فنی و تخصصی خود را با تجزیه و تحلیل‌های کارشناسی آغاز کردند. این گونه بود که ردیابی‌ها با بررسی پرونده‌های فقدانی وارد مرحله جدیدی شد.

این بررسی‌ها نشان داد که خانواده فردی به نام «جواد» روز پنج شنبه طی گزارشی به پلیس آگاهی اعلام کرده اند که «جواد» ۳۷ ساله از روز چهارشنبه و از کارگاه خیاطی خود گم شده و دیگر به منزل مراجعه نکرده است. کارآگاهان با مطالعه این گزارش به صراحت دریافتند که جسد سوخته کشف شده در ظهر پنج شنبه، مربوط به مرد خیاط است؛ بنابراین از خانواده وی خواستند تا جسد را در پزشکی قانونی شناسایی کنند.

در حالی که با دستور قاضی احمدی نژاد این امکان فراهم شده بود، اما خانواده او فقط توانستند از روی سگک کمربند وی را شناسایی کنند. بدین ترتیب با شناسایی هویت جسد مشخص شد که از خودروی پراید جواد نیز خبری نیست به همین دلیل جلسه کارشناسی کارآگاهان در نیمه‌های شب با حضور قاضی ویژه قتل عمد در پلیس آگاهی تشکیل شد و کارآگاهان روند تحقیقات را به گونه دیگری تغییر دادند و به ردیابی خودرو با استفاده از امکانات پلیسی پرداختند چرا که جسد بابنزین به آتش کشیده شده بود و احتمال می‌رفت عامل یا عاملان جنایت، بنزین مورد استفاده را از یکی از جایگاه‌های سوخت خریده باشند!

از سوی دیگر نیز همسر مقتول در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: روز چهارشنبه دو بار با همسرم تلفنی تماس گرفتم تا او را برای صرف آش به منزل مادرم دعوت کنم، ولی او گفت: قرار است «هادی» یکی از دوستان قدیمی مقتول بدهی اش را به من بپردازد و ادامه داد بعد از دریافت پول، به خانه می‌آید! ولی وقتی دیر کرد دوباره ساعت ۱۵:۳۰ با همسرم تماس گرفتم که این بار گفت: «هادی» به یک واحد آپارتمانی رفته است و من بیرون منتظرم که بیاید، ولی نمی‌دانم آن واحد آپارتمانی در کدام طبقه است!

با به دست آمدن این اطلاعات، کارآگاهان اداره جنایی با صدور دستوری از سوی سرهنگ حسین بیات مختاری رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی در چند شاخه اطلاعاتی به ادامه تحقیقات پرداختند تا هر گروه از آنان یکی از سرنخ‌های به دست آمده را پیگیری کنند.

در حالی که بررسی‌ها به روز بعد کشیده بود مغازه میوه فروشی هادی در کوی امیر مشهد شناسایی شد، ولی او در مغازه نبود به همین دلیل کارآگاهان با توسل به شگرد‌های اطلاعاتی به صورت تلفنی با او در اطراف میدان شهید فهمیده قرار گذاشتند و هنگامی که سوار خودروی کارآگاهان شد ناگهان خود را در محاصره پلیس دید، ولی خونسردی خود را طوری حفظ کرد که انگار او را به اشتباه گرفته اند. کارآگاهان بلافاصله با کسب مجوز قضایی، منزل او را در منطقه کشف مشهد مورد بازرسی قرار دادند، اما هیچ اثری از جرم  در خانه او پیدا نشد. هادی در بازجویی‌های اولیه اظهار کرد: چهارشنبه به خیاطی هادی رفتم او مرا تا صدمتری رساند که به منزلم بروم و دیگر خبری از او ندارم!

درحالی که هیچ مدرک محکمه پسندی علیه هادی به دست نیامده بود و احتمال آزادی  وی با قرار قانونی وجود داشت ناگهان شاخه اطلاعاتی دیگر کارآگاهان با بررسی دوربین‌های مدار بسته یکی از پمپ بنزین‌ها به سرنخ‌هایی رسیدند که نشان می‌داد خودروی پراید مقتول در اطراف جایگاه سوخت پارک شده و مردی با کاپشن قهوه‌ای و مشخصات تقریبی هادی درون آن نشسته است.

با اعلام گزارش این گروه اطلاعاتی از کارآگاهان، بلافاصله با اسناد جدید «هادی» دوباره مورد بازجویی‌های تخصصی قرار گرفت در حالی که عقربه‌های ساعت ۱۲ نیمه شب شنبه را نشان می‌داد، وی با دیدن مدارک انکارناپذیر لب به اعتراف گشود و راز این جنایت هولناک را در حضور قاضی احمدی نژاد و سرهنگ بیات مختاری فاش کرد.

این مرد ۳۰ ساله طی اظهارات وحشتناکی گفت: من و جواد دوستان قدیمی بودیم به طوری که دوستی و رفاقت ما از مرز ۱۵ سال گذشته بود. در این میان من مبلغ یک میلیون تومان از او قرض گرفته بودم، ولی نمی‌توانستم این بدهی را پرداخت کنم اگرچه «جواد» برای گرفتن پول هیچ وقت مرا تحت فشار نگذاشت، اما هر بار هم که ماجرای بدهی را مطرح می‌کرد من توان پرداخت نداشتم تا این که روزی شنیدم حدود ۱۰۰ میلیون تومان به او ارث رسیده است.

مادر جواد سال‌های قبل فوت کرده بود و پدرش نیز چند ماه قبل جان سپرد. به همین دلیل مبلغ ارثیه بالایی به «جواد» رسید. وقتی این موضوع را فهمیدم وسوسه دستبرد به این پول هنگفت مرا رها نمی‌کرد. تا این که تصمیم گرفتم با نقشه‌ای دوستم را به قتل برسانم و پول هایش را به سرقت  ببرم. به همین دلیل موضوع را با پسر عموی ۱۵ ساله ام که در میوه فروشی نزد من کار می‌کرد در میان گذاشتم و از او خواستم تا با من همکاری کند و مبلغ زیادی هم از این پول را بردارد.

او هم بلافاصله پذیرفت و من ابتدا نقشه مسموم کردن جواد را کشیدم روز سه شنبه گذشته مقداری قرص خواب آور از داروخانه خریدم و با تهیه یک جعبه شیرینی خامه‌ای به کارگاه خیاطی رفتم تا ابتدا او را بیهوش کنم و سپس به قتل برسانم، ولی پشیمان شدم چرا که شرایط این کار در خیاطی اصلا فراهم نبود از سوی دیگر هم رمز کارت بانکی او را نداشتم و نمی‌توانستم پول هایش را از حساب بیرون بکشم. این بود که نقشه دیگری طرح کردم.

روز چهارشنبه دوباره به خیاطی رفتیم من از پسرعمویم خواستم تا رمز کارت او را حفظ کند. وارد خیاطی شدیم به جواد گفتم مبلغ یک میلیون بدهی را به حساب بانکی اش واریز کرده ام او با تعجب گوشی تلفنش را بیرون آورد و گفت: نه! اگر واریز شده باشد برایم پیامک ارسال می‌شود! ولی من اصرار کردم که حتما بانک اشتباه کرده و سپس از او خواستم از حسابش موجودی بگیرد تا همه چیز مشخص شود.

در حالی که جواد شماره رمزش را وارد کارت خوان می‌کرد پسرعمویم نیز پشت سر او قرار گرفت و شماره رمز را حفظ کرد. وقتی باز هم گفت: پولی به حسابم واریز نشده است بلافاصله قسمت دوم نقشه را اجرا کردم و به او گفتم دایی ام این مبلغ را به حساب شما ریخته است بیا با هم به منزل آن‌ها برویم تا رسید واریز را بدهم! طبق نقشه قرار بود او را به واحد آپارتمانی خواهر پسرعموی ۱۵ ساله ام بکشانیم که آن روز خالی بود! به همین دلیل اکبر را زودتر به منزل خواهرش فرستادم تا پشت در مخفی شود و هنگامی که ما وارد شدیم او شال را دور گردن جواد بیندازد!

همه چیز طبق نقشه پیش رفت و من و جواد سوار بر پراید او به منطقه خواجه ربیع رفتیم. برای آن که از حضور اکبر اطمینان پیدا کنم ابتدا خودم بالا رفتم و سپس از جواد خواستم بالا بیاید تا رسید را ببیند وقتی وارد اتاق شد ناگهان اکبر شال سفید را دور گردنش انداخت و دو نفری کشیدیم، اما قدرت جواد بیشتر بود به طوری که مرا به طرف مبل منزل پرت کرد در این لحظه با لگد زیر پایش زدم و هنگامی که روی زمین افتاد دو نفری شال را کشیدیم تا خفه شد. بعد از آن کارت بانکی او را برداشتم و با پسرعمویم از منزل بیرون آمدیم تا هم بنزین برای سوزاندن جسد تهیه کنیم و هم پول‌ها را از حساب بانکی برداریم، اما وقتی کارت را درون عابر بانک گذاشتیم مشخص شد که پسرعمویم دو شماره آخر رمز او را فراموش کرده است هر چه تلاش کردیم نتوانستیم پولی از حساب او برداریم البته بعد فهمیدم که پول‌ها در حساب همسر جواد بود بعد از این ماجرا به سمت پمپ بنزین رفتیم من در اطراف جایگاه سوخت داخل پراید نشستم و پسرعمویم را با ظرف ۴ لیتری به جایگاه سوخت فرستادم وقتی بنزین را آورد دوباره به خانه رفتیم و جسد را با آسانسور به صندلی عقب پراید جواد انتقال دادیم.

سپس پسرعمویم را در نزدیک منزلشان پیاده کردم و خودم به سوی جاده کلات رفتم و شبانه جسد را در اطراف روستای کلاکوب به آتش کشیدم و از آن جا گریختم تا این که دستگیر شدم.

در پی اعترافات این جوان ۳۰ ساله، بلافاصله کارآگاهان در کنار قاضی ویژه قتل عمد و در حالی که عقربه‌های ساعت ۲ بامداد روز گذشته را نشان می‌داد موفق شدند اکبر را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کنند. این نوجوان ۱۵ ساله نیز آن چه را پسرعمویش بازگو کرده بود، پذیرفت و بدین ترتیب این پرونده جنایی در کمتر از ۴۸ ساعت و با تلاش شبانه روزی مقام قضایی و کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی در حالی به نتیجه رسید که بررسی‌های بیشتر درباره زوایای دیگر این جنایت هولناک از سوی سرگرد حمیدفر افسر پرونده همچنان با دستورات ویژه قضایی ادامه دارد.

شایان ذکر است، خودروی پراید مقتول نیز در پی اعترافات «هادی» در فاصله حدود ۶۰۰ متری از محل سکونت متهم کشف شد.

منبع:رکنا

 

 

 

خواستگار کینه‌جو وقتی از دختر مورد علاقه‌اش جواب رد شنید با ساخت یک صفحه جعلی در اینستاگرام آبروی وی را به خطر انداخت

عقده گشایی خواستگار قدیمی در اینستاگرامبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ خواستگار کینه‌جو وقتی از دختر مورد علاقه‌اش جواب رد شنید با ساخت یک صفحه جعلی در اینستاگرام آبروی وی را به خطر انداخت.

چندی قبل دختر جوانی به پلیس فتای هرمزگان مراجعه کرد و گفت: فرد یا افرادی ناشناس در شبکه اجتماعی اینستاگرام مطالبی کذب و خلاف واقع علیه من انتشار داده‌اند و این موضوع باعث از بین رفتن آبرویم در بین دوستان و آشنایان شده است.

سرهنگ علی اصغر افتخاری‌ رئیس پلیس فتای استان هرمزگان در این باره گفت: نخستین بررسی‌ها نشان می‌داد متهم یک صفحه جعلی با مشخصات این خانم ایجاد و با تعداد زیادی از دنبال کنندگان صفحه اصلی شاکی ارتباط برقرار کرده بود. در ادامه با انجام اقدامات فنی و شگرد‌های پلیسی، متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.

وی با اشاره به این‌که متهم از آشنایان شاکی بوده است، گفت: در بازجویی‌ها متهم لب به اعتراف گشود و اظهار داشت با توجه به این‌که در گذشته از شاکی خواستگاری کرده است و جواب منفی شنیده برای انتقام‌جویی مطالبی علیه وی در فضای مجازی منتشر کرده است.

منبع: پایگاه خبری پلیس

 

 

 

حیدری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور درباره آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده ایرانی توضیحاتی داد.

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:شهریار حیدری مدیرکل امور مرزی وزارت کشور در گفت‌وگو با خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده ایرانی اظهار کرد: مرزبانان ربوده شده سالمند و در اختیار گروهک‌ تروریستی هستند،

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور با بیان اینکه پیگیری‌ها برای آزادی این عزیزان به صورت مستمر ادامه دارد, گفت: اقدامات لازم از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران و از طریق وزارت کشور و خارجه در حال انجام است و امیدواریم این موضوع از طریق دیپلماسی به سرانجام برسد.

وی ادامه داد: وزیر کشور اعتراض خود را به دولت پاکستان اعلام کرده و از این کشور خواسته تمام اقدامات لازم برای آزادی مرزبانان را انجام دهد.

حیدری با بیان اینکه دولت پاکستان عزم جدی برای همکاری با جمهوری اسلامی در این زمینه دارد, گفت:  امیدواریم مسیر برای آزادی مرزبانان ربوده شده فراهم شود و با توجه به مجموعه اقداماتی که در حال حاضر از طریق مجاری دیپلماسی کشور در جریان است, این عزیزان هر چه سریعتر صحیح و سالم به کشور برگردند.

 

 

حمله میمون‌ها با آجر، جان پیرمرد هندی را گرفت

میمون

تعدادی میمون با پرتاب آجر به سمت یک پیرمرد ۷۲ ساله در هند باعث مرگ او شدند.

به گزارش ایسنا، دارامپال سینگ، پیرمرد ۷۲ ساله که در جنگلی در هندوستان مشغول جمع آوری چوب خشک بود، مورد حمله میمون ها قرار گرفت.

این میمون ها که از قبل آجرهایی از ساختمان های خرابه جمع کرده و در بالای درخت ها نگه داشته بودند با دیدن این مرد با آجرها به سمت او حمله کردند.

میمون ها با پرتاب آجرها به سمت این پیرمرد او را به شدت زخمی کردند به طوری که پس از انتقال به بیمارستان بر اثر شدت جراحات وارده جان باخت.

به گزارش اسپوتنیک، مدت ها است که مردمان محلی و اهالی روستا از این میمون های خشن شاکی هستند اما از آنجایی که این گونه از میمون‌های حفاظت شده هستند نمی توان کاری برای اهالی محلی انجام داد.

دختر جوان با استفاده از نرم افزار وام یار ۹۰ میلیون تومان کلاهبرداری کرد.

کلاهبرداری ۹۰ میلیونی دختر جوان از طریق نرم افزار وام‌یاربه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سرهنگ ابوطالبی رییس پلیس فتا استان یزد اظهار کرد: جوانی ۳۵ ساله با مراجعه به پلیس فتا و در دست داشتن مرجوعه قضایی ادعا نمود که با انگیزه خدمت رسانی و کسب در آمد از طریق نرم افزار وام یار خواستم به هموطنان کمکی کرده باشم که خانمی در خواست ضامن داشت من نیز داوطلب شدم که مشکل ایشان را حل کنم و درصدی از وام ایشان را اخذ کنیم.

وی افزود: شاکی بعد از راتباط با وام گیرنده از طریق تلگرام با وی به گفتگو پرداخته و رابطه طرفین نزدیک‌تر و به سمت و سوی عاطفی سوق پیدا کرده که متهم با جلب اعتماد شاکی از طریق ارسال عکس‌های خصوصی و وعده و وعید‌هایی همچون ملاقات حضوری و … توانسته بود پول سپرده را نیز از وی اخذ کند و پس از اخذ وام به مبلغ ۹۰ میلیون تومان شاکی را در تلگرام مسدود و قطع ارتباط کرده بود.

سرهنگ ابوطالبی یادآور شد: با اقدامات فنی متهم که دختری دانشجو بود شناسایی و دستگیر شد و در بازجویی‌های فنی مشخص شد، متهم با این شگرد از دو نفر دیگر هم کلاهبرداری کرده است که صراحتاً به موضوع کلاهبرداری اینترنتی اعتراف و هدف از این کار، کسب منافع مالی بیان کرد که پس از تکمیل پرونده متهم به همراه پرونده به دادسرا انتقال داده شد.

وی با بیان اینکه، جمع آوری اطلاعات شهروندان از دیگر شگرد‌های کلاهبرداران سایبری است که با ترفند پرداخت وام و … موفق می‌شوند تا اطلاعات شهروندان را جمع‌آوری کرده و در گام بعدی اهداف مجرمانه خود را به اجرا بگذارند، تاکید کرد: به هیچ عنوان به این تبلیغات اعتماد نکرده و اطلاعات خود را با پر کردن فرم‌های دروغین در اختیار اینگونه افراد نگذارید، چرا که این افراد با جمع‌آوری اطلاعات شما به دنبال اجرای اهداف مجرمانه خود هستند که این کار به آن‌ها کمک می‌کند.

رییس پلیس فتا در توصیه به کاربران تاکید کرد: برای دریافت وام حتما به افراد مورد اعتماد و نزدیک مراجعه کنند و به هیچ عنوان به تبلیغاتی که در فضای مجازی یا شبکه‌های اجتماعی می‌شود اعتماد نکنند، چرا که افراد کلاهبردار نیز از این فضا سوء استفاده کرده و به اهداف شوم خود دست می‌یابند.

سرهنگ ابوطالبی در پایان گفت: از شهروندان درخواست داریم در صورت مواجه با چنین مواردی آن را از طریق سایت پلیس فتا گزارش‌های مردمی را اعلام کنند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme