آخرین خبر :

لزوم توجه ویژه تامین اجتماعی به روستائیان و محرومین

مسئولان و جمعی از کارکنان اداره کل تامین اجتماعی خراسان جنوبی بمناسبت هفته تامین اجتماعی با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی دیدار کردند.  آیت ا… سید علیرضا عبادی در این دیدار خدمت رسانی آسان به مردم به ویژه روستائیان و محرومین را مورد تاکید قرار دارد و گفت: بهترین عبادت خدمت رسانی به مردم است و شما چون به مردم خدمت می کنید کار ارزشمندی دارید.
وی با بیان اینکه یک جامعه با پشتیبان قوی داشتن از جهت های مختلف می‌تواند احساس امنیت کند، افزود: تامین برخی نیازها مانند سلامت برای جامعه احساس امنیت می آورد لذا در این زمینه باید تلاش کنید. وی با بیان اینکه گاها مشاهده می شود که یک فرد از شمال شهر بیرجند برای رفتن به تامین اجتماعی و استفاده از امکانات مراکز درمانی این سازمان باید مبلغ زیادی هزینه رفت و آمد بدهد که این امر برای برخی از مردم با توجه به مشکلات مالی سخت است، افزود: تامین اجتماعی امکاناتی را فراهم کند که مردم شمال شهر بیرجند هم بتوانند به راحتی خود را به مراکز درمانی این سازمان برسانند. نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به مشکلات برخی کارگران نسبت به گرفتن حقوقشان، اظهارداشت: امروز به خاطر رکود و مشکلات اقتصادی خیلی از کارگرها بی کارند و در این شرایط گاها مشاهده می شود که کارفرما قرار داد موقتی را برای کارگر می گذارد و زیر بار مسئولیت نمی‌رود و حقوق برخی از ضعیفان در این راه  پایمال می شود که تامین اجتماعی باید در این زمینه هم از حقوق کارگر دفاع کند. آیت ا… عبادی تامین اجتماعی را یک سازمان ارزشمند دانست و گفت: کار شما بدلیل خدمت رسانی به مردم ارزشمند است و اگر از روی حس مسئولیت و کمک به مردم انجام دهید ثواب هم دارد.
مقرری بگیران بیمه بیکاری
خراسان جنوبی ۵ درصد کاهش یافت
مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی نیز در این دیدار گفت: آمار مقرری بگیران بیمه بیکاری در خراسان جنوبی ۵ درصد کاهش یافت. مجید درویشی بیان کرد: در حال حاضر۳۴۶ هزار نفر معادل ۴۵ درصد جمعیت استان تحت پوشش خدمات بیمه ای هستند. وی با بیان اینکه  طی سال گذشته ۲۱۸ میلیارد و ۱۷۱ میلیون تومان تعهدات  به مستمری بگیران و بیمه شدگان تامین اجتماعی پرداخت شده است، گفت: از این میزان ۹ میلیارد و ۳۷۱ میلیون تومان در قالب تعهدات کوتاه مدت به جامعه هدف پرداخت شده است. بنا به گفته مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی، طی سال گذشته ۲۰۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در قالب تعهدات بلند مدت به مستمری بگیران و بیمه شدگان تامین اجتماعی پرداخت شده است. درویشی از کاهش بیمه بیکاری در استان خبر داد و افزود: سال گذشته به هزار و ۲۹ نفر بیمه بیکاری پرداخت کردیم که این میزان طی سال جاری به ۹۷۳ نفر کاهش یافته است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme