قشرهای آسیب پذیر تا آخر خرداد برای دریافت سبد کالا مهلت دارند

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سبد امنیت غذایی ماه های بهمن و اسفند به سه میلیون و ۴۰۶ هزار و ۶۳۳ خانوار تعلق می گیرد که یک میلیون و ۲۴۸ هزار و ۴۰۸ خانوار زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور سبد خود را دریافت کردند.

به گزارش عصر چهارشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، «احمد میدری» در نشست خبری گفت: مصوبه اعطای سبد امنیت غذایی به این خانوارها در ماه های بهمن و اسفند ابلاغ شد.
میدری بیان کرد: ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار از سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) مشمول دریافت مستمری بودند که ۵۰۰ هزار تا یک میلیون ریال دریافتی داشتند که اکنون دریافتی آنها به یک میلیون و ۹۰۰ هزار تا چهار میلیون و ۶۰۰ هزار ریال افزایش یافته است.
به گفته وی، ۱۸ درصد خانوارها در استان تهران و ۶۶ درصد خانوارها در استان سیستان و بلوچستان سبد خانوار خود را گرفتند و در مجموع طبق اعلام بانک مرکزی، ۵۸ درصد خانوارها سبد خانوار خود را دریافت کردند.
وی توضیح داد: به دلیل فرارسیدن نوروز و ضعف اطلاع رسانی فقط یک میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار سبد خود را دریافت کردند اما رقم تخصیص یافته برای خانوارها در بانک مرکزی برای این موضوع محفوظ ماند.
این مسوول ادامه داد: افزون بر خانوارهای زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور، به دانش آموزان شبانه روزی و عشایر نیز سبد کالاها تخصیص می یابد که تاکنون فقط ۱۴ درصد آنان سبد خود را دریافت کرده اند.
به گفته وی، پنج درصد افراد زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی همپوشانی دارند که این مشکل از طریق تبادلات الکترونیکی بین ۲ نهاد حل می شود.
میدری تصریح کرد: خانوارهایی که سهمیه بهمن ماه خود را دریافت نکرده اند تا پایان اردیبهشت ماه و خانوارهای که سبد اسفندماه را نگرفته اند تا آخر خرداد می توانند نسبت به دریافت سبد خود اقدام کنند.
وی در مورد خانوارهایی که به دلایل مختلف کارت آنها سوخته است، گفت: اعتبار آنها در کارت جدید محفوظ است و به محض صدور کارت جدید خانوارها می توانند با مراجعه به مرکزها، سبد خود را دریافت کنند.
میدری اعتبار سبد امنیت غذایی را یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تا ۲هزار میلیارد ریال اعلام کرد که برای هر خانوار ٣٠٠ هزار تا ١١٠ هزار ریال اختصاص می یابد.
وی گفت: خانوارها می توانند کالای خود را از فروشگاه های فرهنگیان، سپه، شهروند، اسکاد (اتحادیه سراسری تعاونی‌های مصرف کارکنان دولت) و رفاه دریافت کنند.
به گزارش ایرنا، شانزدهم فروردین ماه نیز وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه هیات دولت درباره توزیع سبد کالا در اردیبهشت ماه گفت: امنیت غذایی در مقابله با سوءتغذیه همچنان از برنامه های امسال دولت است و بر اساس تصمیم امروز در دولت، اعتبار مورد نیاز سبد کالا تامین شد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme