رئیس سازمان بازرسی کل کشور از تلاش قوای سه‌گانه برای بستن حفره‌های قانونی فساد در کشور خبر داد و گفت: تاکنون ۶۲ میلیارد ریال از حقوق‌های نجومی به بیت‌المال بازگشته است.

کد خبر: ۶۲۶۰۱۳
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۵ – ۱۵:۱۷ ۲۵ September 2016
امتیاز خبر: ۸۶ از ۱۰۰ تعداد رای دهندگان ۹۰۶
رئیس سازمان بازرسی کل کشور از تلاش قوای سه‌گانه برای بستن حفره‌های قانونی فساد در کشور خبر داد و گفت: تاکنون ۶۲ میلیارد ریال از حقوق‌های نجومی به بیت‌المال بازگشته است.
به گزارش فارس ناصر سراج ادامه داد: قوای سه‌گانه در این زمینه ورود پیدا کرده‌اند تا حفره‌های قانونی فساد بسته و مانع از جلوگیری این موارد شود.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به حاکمیت قانون بیان کرد: اگر همه ما قانون‌مدار باشیم، این اتفاقات صورت نمی‌گیرد.
سراج با تأکید بر اینکه قانون‌گریزی مشکل ایجاد می‌کند، افزود: در یک برهه زمانی، قانون‌گریزی داشت به فرهنگ تبدیل می‌شد که جلوی آن گرفته شده است.
وی اضافه کرد: برای جلوگیری از چنین مواردی، جلسات مبارزه با فساد با حضور جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور و مسؤولان قوای سه‌گانه به طور مداوم برگزار می‌شود.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: امیدواریم که بتوانیم همه ما قانون‌مداری را سرلوحه کار خود قرار دهیم و اگر سونامی در این راستا شکل بگیرد، برگرداندن همه افراد قانون‌گریز سخت خواهد بود.
سراج با بیان اینکه با عزمی که در کشور سراغ داریم، مبارزه با فساد محقق خواهد شد، گفت: دولتمردان ما با عزم جدی به دنبال مبارزه با فساد هستند.
وی تأکید کرد: در این جریان‌ها، سوءاستفاده‌کنندگان از این فرصت استفاده می‌کنند و مثل گرگ به جان ملت و بیت‌المال می‌افتند.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به رتبه سلامت اداری کشور اظهار داشت: رتبه کشور در سازمان شفافیت ۱۳۰ بود که رتبه خوبی نیست و البته طی دو سال اخیر، ۱۴ رتبه ارتقا پیدا کرده است.
سراج بیان کرد: البته مدارکی جمع‌آوری کرده‌ایم تا بتوانیم رتبه جهانی خود را از این نظر بهبود ببخشیم.
وی تصریح کرد: با توجه اینکه کشور چین در زمینه مبارزه با فساد موفق عمل کرده است و با کوچک‌ترین فساد از بالاترین مقام تا پایین‌ترین مقام برخورد می‌کند و قاطعیت خوبی در این زمینه دارد، تفاهمنامه‌ای را با وزیر نظارت چین امضا کردیم تا بتوانیم در زمینه مبارزه با فساد از تجربیات آنها استفاده کنیم.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور بیان کرد: هیأت نظارت کشور چین بیش از ۸ میلیون عضو دارد و موظف هستند هر جا سوءاستفاده از اموال دولتی انجام می‌شود، گزارش و برخورد کنند و امیدواریم ما هم بتوانیم با استفاده از این تجربیات در این زمینه موفق عمل کنیم.
سراج ادامه داد: با هشت کشور در این زمینه تفاهمنامه امضا کردیم تا دسترسی به بیت‌المال صورت نگیرد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme