نوربخش: گام بزرگی برای حذف دفترچه بیمه درمانی برداشته شد

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: گام بزرگی برای حذف دفترچه درمراکزملکی این سازمان برداشته شده است که امیدواریم خروجی مثبتی برای بیماران هم به همراه داشته باشد.

به گزارش خبرنگاراجتماعی ایرنا، سیدتقی نوربخش روزچهارشنبه درجشن حذف دفترچه در مراکز درمانی ملکی سازمان تامین اجتماعی دربیمارستان شهیددکترمعیری افزود: حذف دفترچه های درمانی زیرساخت مهمی برای اجرای نظام ارجاع است و فواید زیادی برای بیماران دارد واین طرح در۶ ماه گذشته درکل کشور برای شناسایی نقاط ضعف و قوت آن شروع شده است و فرایند ارائه خدمات، نظام ارجاع را تسریع می کند.
نوربخش اظهارکرد: نمایندگان مردم درمجلس شورای اسلامی این برنامه را به نقد بگذارید چون این گام بزرگی از سوی سازمان تامین اجتماعی و درحداکثر چهارماه قابل اشاعه به کل کشوراست و این کاربه قدری ارزشمند برای کل کشور است که امیدوارم نتیجه مطلوب آن را در آینده شاهد باشیم.
وی در ادامه اضافه کرد: تامین اجتماعی بیشترین رکورد اطلاعاتی را در کشور دارد و ۵٠ میلیارد رکورد دیتا و اطلاعاتی دارد و قبل ازسازمان سنجش درسال ۵١ سیستم آی تی مستقر شده است.
وی اظهارکرد: درسال ٧۶ سخت افزارهای اطلاعاتی جمع شد و دیتا سنترسازمان انجام شد و بیمه شدگان برای تجمیع سوابق به استان های دیگر مراجعه می کردند.
نوربخش گفت: ما نهضت آی تی را برای اطلاعات خودمان ایجاد کردیم اکنون پرونده دیجیتالی، بازرسی الکترونیکی، حذف دفترچه ها را داشته و سازمان درسال آینده تحولات عمده ای را شاهد خواهد شد.
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیزگفت: جمهوری اسلامی ایران در یکی از رشته هایی که پیشرفت کرده رشته پزشکی است و قبلا وابسته به کشورهای دیگر بوده است و به همت اساتید برجسته، آنقدرطبیب تربیت شد که اکنون بی نیاز از پزشکان بیگانه هستیم.
علی نوبخت ادامه داد: ما اکنون از نظرنیروی انسانی توانمند هستیم و کارامروزسازمان تامین اجتماعی با حذف دفترچه ها کار بسیار بزرگی است و حتی اگر یکی از بیماران با خطای پزشکی مواجه نشود خیلی ارزشمند است.
نوبخت افزود: این طرح مزایای ارزشمندی دارد که باید از زحمات مسئولان سازمان تامین اجتماعی برای این موضوع تقدیر کرد.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیزگفت: حذف دفترچه ها کارخوبی است که از سوی تامین اجتماعی انجام شده است.
سلمان خدادادی افزود: چقدر خوب است داده ها به هم پیوند بخورد و خوشحالیم که این کار در قسمت درمان تامین اجتماعی انجام شد و باید بخش درمان وزارت بهداشت به این داده ها متصل شود و همه برای ارایه خدمات یک کارت داشته باشیم.
وی گفت: امیدواریم همچنان ادامه داشته باشد و درطول سال های اول تا دوم برنامه ششم این داده ها را متمرکز کرد.
وی یادآورشد: تامین اجتماعی همیشه در ارائه خدمات پیشتاز بوده است و باید همه این خدمات را گسترش داد تا مردم از خدمات مطلوب بهره مند شوند.
امروزچهارشنبه مراسم جشن حذف دفترچه در مراکز درمانی ملکی سازمان تامین اجتماعی در بیمارستان دکترشهید معیری تهران برگزار شد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme