وزیر خزانه‌داری آمریکا: سیستم مالی آمریکا به روی ایران باز نیست

خبرگزاری فارس: وزیر خزانه‌داری آمریکا: سیستم مالی آمریکا به روی ایران باز نیست

جک لو، وزیر خزانه‌داری آمریکا می‌گوید که سیستم مالی آمریکا به روی ایران باز نیست و تا زمانی که ایران رفتار خود را در حوزه‌های غیرهسته‌ای تغییر نداده، تحریم‌های غیرهسته‌ای باقی می‌مانند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جک لو، وزیر خزانه‌داری آمریکا با حضور در شورای روابط خارجی این کشور به سخنرانی پرداخت.

وی در سخنان خود به نقش آمریکا در اقتصاد جهانی طی ۷۰ سال گذشته پرداخت.

لو در این سخنرانی بر لزوم همکاری آمریکا و چین در اقتصاد جهانی تاکید کرد و از این دو کشور به‌عنوان بزرگ‌ترین اقتصادها در جهان نام برد.

وی سپس در گفت‌وشنود با مجری شورای روابط خارجی آمریکا و حضار در جلسه حاضر شد و در پاسخ به «باربارا اسلیوین» در خصوص ایران تصریح کرد: تحریم‌های هسته‌ای که درسترسی ایران را به منابع مالی‌اش محدود می‌کرد، رفع شده‌اند. ما دولت به دولت و موسسه به موسسه این موضع را شفاف کرده‌ایم.

آقای لو در خصوص دردسرهای ایران برای استفاده از دلار هم گفت که این مشکلات یکی به نوع کارکرد خود ایران بازمی‌گردد و دیگری به مسائلی که در حوزه هسته‌ای نمی‌گنجند.

وزیر خزیانه‌داری آمریکا همچنین تاکید کرد که سیستم مالی آمریکا به روی ایران باز نیست و تا زمانی که ایران رفتار خود را در حوزه‌های غیرهسته‌ای تغییر نداده، تحریم‌های غیرهسته‌ای باقی می‌مانند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*