نشست استاندار خراسان جنوبی با متولیان راه و شهرسازی، ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها و سازمان مدیریت/ راه؛ اولین پیگیری استاندار در پایتخت

استاندار خراسان جنوبی در نشستی کاری با معاون وزیر راه و شهرسازی و معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه راه‌های کشور، مسائل، مشکلات و درخواست‌های استان در این حوزه را پیگیری کرد. سید علی‌اکبر پرویزی با معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی و معاون ساخت و توسعه راه‎آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه راه‌های کشور دیدار و مباحث مربوط به اجرای پروژه اتصال استان به خط ریلی راه‌آهن سراسری و نیز مباحث مرتبط با تخصیص اعتبارات تکمیل محور ارتباطی سربیشه، درح، میل ۷۸ را مورد پیگیری قرار داد. وی اظهار داشت: به رغم نقش بسزای این محور در تقویت امنیت مرز و جلوگیری از مهاجرت مرزنشینان و افزایش صادرات به افغانستان به دلیل کمبود اعتبارات مصوب سالانه و هزینه‌های هنگفت راهسازی، نه تنها بهسازی و ارتقای محور به راه اصلی با کندی انجام می‌شود بلکه به دلیل ترافیک سنگین محور، رویه آسفالت آن به شدت تخریب شده است. مهندس پرویزی تصریح کرد: با توجه به نقش حیاتی این محور در توسعه صادرات که بی‌شک یکی از ارکان مهم در بحث اقتصاد مقاومتی است لازم است مسئولان ذی‌ربط در وزارت راه و شهرسازی نسبت به تامین منابع مالی لازم و تخصیص صددرصدی اعتبارات برای تکمیل محور و روکش آسفالت آن از هر محل ممکن اقدام لازم را صورت دهند.

سید علی اکبر پرویزی استاندار خراسان شمالی

صدور مجوز برگزاری مناقصه یک قطعه راه‌آهن

استاندار به صدور مجوز برگزاری مناقصه یک قطعه از راه‌آهن استان به عنوان یکی دیگر از درخواست‌های استان از وزارت راه و شهرسازی در این دیدارها نام برد و ادامه داد: گسترش حمل و نقل ریلی و افزایش سهم آن در جابجایی کالا و مسافر یکی از مهمترین مصادیق اقتصاد مقاومتی و از جمله مهمترین اولویت‌های کاری دولت تدبیر و امید است. استاندار خراسان جنوبی افزود: احداث راه‌آهن زاهدان به بیرجند و اتصال آن به راه‌آهن بافق ـ مشهد به موازات مرزهای شرقی، نه تنها می‌تواند یکی از ارکان اساسی در رشد و شکوفایی و رفع محرومیت منطقه باشد بلکه به لحاظ ملی نیز با توجه به وجود بندر چابهار در جنوب شرقی ایران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که این مهم نگاه ویژه مسئولان و دولتمردان را می‌طلبد. پرویزی بیان داشت: با عنایت به تهیه اسناد مناقصه دو قطعه از راه‌آهن استان (۲۲ کیلومتر از سمت بیرجند و ۵۱ کیلومتر از سمت کالشور) صدور مجوز برگزاری مناقصه یک قطعه از این پروژه از جمله مهمترین درخواست‌های این استان از وزارت راه و شهرسازی است که قول مساعد در این زمینه نیز از سوی مسئولان ذی‌ربط داده شده است.

سفر کارشناسان سازمان مدیریت به استان برای تامین اعتبار

استاندار همچنین در دیدار با معاونان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، موضوع اعتبارات جاری و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان را مورد تاکید قرار داد و افزود: با توجه به مشکلاتی که در این زمینه نیز وجود دارد با پیگیری‌های انجام شده مقرر شد در آینده‌ای نزدیک کمیته‌ای از کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای بررسی مشکلات استان در حوزه اعتبارات به استان سفر و نتیجه بررسی‌های انجام شده را به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ارائه دهند.

دستور رئیس جمهور برای تخصیص اعتبارات سفر

وی پیگیری تخصیص اعتبارات سفر کاروان تدبیر و امید به استان را از دیگر درخواست‌های استان دانست و تصریح کرد: در این زمینه نیز پیرو دستور رئیس جمهور مقرر شد اقدامات و پیگیری‌های لازم از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به انجام برسد تا شاهد اجرایی‌شدن مصوبات سفر هیأت دولت به استان باشیم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*