اخبار کوتاه

گفته می شود مصطفی کواکبیان منتخب اصلاح‌‌طلب مردم تهران در مجلس دهم در گفت‌وگویی، در ارزیابی خود از ترکیب هیئت رئیسه موقت مجلس دهم، گفت: در حال حاضر این ترکیب خوب است اما می‌شد خیلی بهتر از اینها باشد.اگر اصولگرایان پیشنهادی که به آنها دادیم می‌پذیرفتند، بلاشک ترکیب قوی‌تر و مطلوب‌تری را شاهد بودیم.وی افزود: البته واقعیت (انتخابات هیئت رئیسه) چیز دیگری بود. بعضاً اشخاصی با ما «عکس یادگاری گرفتند و زنبیل خودشان را جای دیگر بردند».گرفتاری ما این است که این اشخاص از لیست امید میثاق‌نامه را امضا کردند اما به لاریجانی رای دادند.کواکبیان با تاکید بر اینکه واقعاً برای دوستان خودم متاسفم که مسیر را چنین پیش‌ بردند، خاطرنشان کرد: اگر آن عده پای کار فراکسیون می‌ایستادند، قطعاً نتیجه برعکس می‌شد. مطمئنم ۵۰ نفر از لیست امید به‌ آقای لاریجانی رای دادند.

گفته می شود حجت‌السلام جعفر شجونی در گفت‌و‌گو با «انتخاب» مدعی شده «مقام معظم رهبری فرموده‌اند، من لیبرال نیستم و انقلابی هستم. هیات رئیسه خبرگان را هم باید انقلابیون انتخاب می‌کردند که کردند. ما باید همه ارگان‌ها را نگهبانی کنیم که مبادا به طرف لیبرالیسم بروند. آقای جنتی مرد انقلاب است. زندان چشیده و شکنجه دیده که به خاطر این موضوعات ایشان به عنوان رئیس خبرگان انتخاب شد. از این پس کم‌کم خواهید فهمید که اصولگرایان باید مملکت را اداره کنند. «اصلاح‌طلبان مسلمانند ولی بی‌رگ هستند. تنها اصولگرایان خدا و پیغمبر را می‌شناسند. کدام اصلاح‌طلب کارهای انقلابی انجام داده است؟ یک مشت آدمی که مشخص نیست از کجا آمده‌اند، نماینده مجلس شده‌اند. خدا لعنت کند کسی که این‌ها را نماینده مجلس کرد و باعث شد افرادی مثل حدادعادل و توکلی رای نیاورند.»

 

تهران خالی از عالم است

آیت الله العظمی حسین نوری همدانی ظهر یکشنبه در دیدار رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور ضمن مهم ارزیابی کردن فعالیت‌های این شورا گفت: چنین فعالیت‌هایی توفیقی از سوی پروردگار است که مدیریت مجموعه ائمه جمعه بر عهده شما قرار گرفته است. وی در ادامه به کمبود عالم به نام در تهران اشاره و در این زمینه بیان کرد: تهران با جمعیت ۱۲ میلیونی با کمبود عالم مواجه است و این در حالی است که در قدیم عالمان زیادی در این شهر وجود داشت.

 

منهای رئیس، برنامه‌هایی برای هیات رییسه دائم داریم
محمدعلی وکیلی اظهار کرد: برنامه فراکسیون امید برای هیأت رئیسه دائم منوط به برگزاری جلسات فراکسیون است، اما قطعاً این فراکسیون تأثیرگذاری خود را خواهد داشت.وی افزود: آقای عارف به عنوان رئیس فراکسیون امید نقش مهمی در مجلس دهم خواهند داشت و قطعاً حضور ایشان در مجلس با توجه به مشی و ادب سیاسی که از ایشان سراغ داریم کارآمد خواهد بود.وی با اعتقاد به اینکه انتخاب امروز یک انتخاب اصولگرایانه بود اظهار کرد:‌در فراکسیون امید حتما جلسه خواهیم داشت و آسیب‌شناسی و آنالیز لازم را انجام خواهیم داد، البته منهای رئیس برنامه ریزی‌های داریم.
بازگشت خواننده گنج قارون

حسین خواجه امیری (ایرج) پس از ۱۵ سال به مناسبت اعیاد شعبانیه ۱۱ خرداد ماه در شهر بندرعباس به روی صحنه می‌رود. حسین خواجه امیری (ایرج) پس از ۱۵ سال ۱۱ خرداد ماه در شهر بندرعباس به روی صحنه می‌رود. ایرج خواجه‌امیری که طی ۶۰ سال فعالیت هنری، آلبوم‌های بسیاری را منتشر و روانه‌ی بازار کرده است. او همچنین آخرین آلبوم خود را با عنوان «قصه زندگی» در سال ۹۱ منتشر کرد که با استقبال مخاطبان رو به رو شد. 

دعای کمیل مانع حج است!
روزنامه سعودی عکاظ مدعی شد، سازمان حج و زیارت ایران بر اجرای “مراسم خاص ایرانی” در حج اصرار دارد و این امر از مهمترین دلیل خودداری هیئت ایرانی از امضای توافقنامه مراسم حج امسال می باشد.این روزنامه سعودی ادعا کرد: “این مراسم از چارچوب مذهبی و عبادت خارج شده و به یک برنامه سیاسی تبدیل شده که هدف از آن بسیج کردن مردم و تحریک آنان و ضربه زدن به سلامتی حجاج تبدیل شده است.”عکاظ در ادامه ادعاهایش نوشت که اینگونه مراسمها (برائت از مشرکین و دعای کمیل) مراسم حج را “از چارچوب عبادت خارج می‌کند و به دلیل تجمع و ایجاد مانع در مسیر حرکت حجاج، باعث اخلال در امنیت می شود.

 

نظر آیت الله مکارم درباره انتشار عکس‌های ملاقات با بهائیان
آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید در پاسخ به استفتاء این خبرگزاری مبنی بر حکم معاشرت و نشست و برخاست با فرقه ضاله بهائیت و انتشار عکس بی‌حجاب این افراد، این گونه بیان داشت: به یقین معاشرت با آن‌ها از سوی هر کس باشد حرام است.

 

راه یافتن ۲ نماینده سنی به هیئت رییسه
دوتن از نمایندگان اهل تسنن به هیئت رییسه مجلس راه پیدا کردند.محمد قسیم عثمانی نماینده بوکان و  عبدالکریم حسین زاده نماینده  مردم نقده و عضو لیست امید، به عنوان نخستین نماینده‌گان اهل سنت به هیات رئیسه مجلس راه یافتند. این نخستین بار در طول تاریخ مجلس است که نمایندگان از اهل تسنن  در هیئت رئیسه حضور می یابند.

 

گفته می شود عبدالله رمضان زاده، درباره‌ی ترکیب هیات رئیسه مجلس دهم اغلام کرده خوشحالیم اصولگرایان به کسی رای دادند که به او توهین می‌کردند و جلسه او را به هم می‌زدند، این یک نکته مثبت است و نشان می‌دهد کشور در جهت اعتدال گام برمی‌دارد.وی در ادامه افزود:‌ بخشی از دوستان ما این بحث را داشتند که اتفاقی که افتاده تعیین تکلیف بین طرفداران و مخالفان برجام است که به هر حال طرفداران برجام رای آوردند، این یک نکته مثبت دیگر است.رمضان‌زاده در ادامه با اشاره به اینکه در مجلس ششم که اکثریت با اصلاح طلبان بود افراد ثابت قدمی وجود داشتند و پای رای خود می‌ماندند، اظهارکرد:‌ من این مجلس را نسبت به مجلس ششم ثابت قدم‌تر می‌دانم. در مجلس ششم ما ۸۰ نفر ثابت قدم داشتیم، اما در مجلس دهم ۱۰۳ نفر ثابت قدم هستند. البته باید فشارهای بیرونی به منتخبین برای این که رای خود را چگونه تنظیم کنند را هم در نظر گرفت.وی افزود: در مجموع من این انتخاب را مثبت می‌دانم ، زیرا برای اولین بار در ۱۲ سال گذشته ما در هیات رئیسه حضور داریم ، ۱۰۳ پای کار داشته و یک فراکسیون قدرتمندی داریم این ها نشان می‌دهد که اتفاق مثبتی افتاده و ما بابت آن خوشحالیم. البته خوشحالیم که اصولگرایان نیز خشنودند و رایشان به ما نزدیک شده است.

حاتمی‌کیا و ده‌نمکی سینماگران حکومتی هستند
صادق زیباکلام گفت: من سینمای ایران را به سه دسته تقسیم می کنم؛ دسته اول سینما و هنر حکومتی است که سمبل آن افرادی همچون حاتمی کیا، ده نمکی و زنده یاد فرج الله سلحشور هستند. دسته دوم گروه گیشه است که برایش فروش اهمیت دارد. اقلیت سومی هم هستند که سینمای آنها هنر برای هنر است و من سینمای رخشان بنی اعتماد را در این گروه قرار می دهم. تکلیف ما با هنر حکومتی مشخص است. هنر حکومتی در هیچ جامعه ای نتوانسته است چیزی برای ارائه داشته باشد و کشور ما هم از این قاعده مستثنی نیست. در کشورهایی مثل شوروی نتوانسته موفق باشد بنابراین در ایران هم نمی تواند اما چیزی که برای من تعجب آور است این است که اگر گیشه و فروش ملاک موفقیت یک فیلم است پس چرا این ملاک را برای بعضی از فیلم هایی که فروش دارند مثبت می دانیم و برای بعضی از فیلم های پرفروش مثل «چرا صمد به مدرسه می رود» امری منفی می دانیم. به طور مثال زمانی که فیلم ده نمکی می فروشد استقبال کرده و آن را مثبت ارزیابی می کنیم. ایسنا این خبر را منتشر کرده است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*