انتقاد آیت‌الله نوری‌همدانی از وضعیت عفاف و حجاب

خبرگزاری فارس: انتقاد آیت‌الله نوری‌همدانی از وضعیت عفاف و حجاب

یکی از مراجع عظام تقلید با انتقاد از وضعیت عفاف و حجاب در وزارتخانه‌‌ها، دستگاه‌های اجرایی، بیمارستان‌ها و … گفت: در این خصوص دولت باید نسبت به اعلام و ابلاغ دستورالعمل‌های لازم اقدام کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار مسئولان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به اینکه در کشور با دو مشکل گرانی و بیکاری روبه‌رو هستیم اظهار کرد: باید همه مسئولان در هر رده‌ای که هستند در حد توان خود در مسیر رفع این دو مشکل اساسی گام بردارند.

وی با اشاره به وضعیت عفاف و حجاب در جامعه اظهار کرد: از پنج سال گذشته مسئله عفاف و حجاب در جامعه مورد توجه قرار گرفته است و این در حالی است که مسئولان نسبت به این مسئله مهم توجه لازم را نداشته‌اند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه دولت باید توجه بیشتری نسبت به مسئله عفاف و حجاب داشته باشد گفت: باید مسئله عفاف و حجاب در وزارتخانه‌‌ها، دستگاه‌های اجرایی، بیمارستان‌ها و … مورد توجه جدی قرار گیرد و در این خصوص دولت باید نسبت به اعلام و ابلاغ دستورالعمل‌های لازم اقدام کند.

وی همچنین به مسئله دریافت دیرکرد در بانک‌ها اشاره کرد و گفت: دریافت دیرکرد ربا و حرام است و این مسئله را بارها تذکر داده‌ایم.

این مرجع تقلید تصریح کرد: مردم نیز نامه‌ها و مراجعات بسیاری در این خصوص داشته‌اند و با وجود تذکرات داده شده هنوز هم بانک‌ها نسبت به دریافت دیرکرد اقدام می‌کنند.

وی تاکید کرد: باید بانک‌ها از منابع مالی که در اختیار دارند در مسیر رونق صنعت، تولید، کشاورزی و تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده کنند و این در حالی است که بانک‌ها همچنان دریافت دیرکرد که حرام است را ادامه می‌دهند.

آیت‌الله نوری‌همدانی در بخش دیگری از سخنان خود به نام‌گذاری سال جاری با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و یادآور شد: با حرف زدن و شعار دادن مشکلات حل نمی‌شود و برای حل مشکلات باید اقدامی عملی داشت.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی شهردار تهران بیان کرد: خدمات آقای قالیباف در دوران مسئولیت در شهرداری تهران خوب بوده است ولی انتظار ما این است که اهتمام بیشتری نسبت به رفع مشکلات مردم صورت گیرد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*