حوادث/ کلاهبرداری ۵۰ میلیارد تومانی از مردم یک شهر

کلاهبرداری ۵۰ میلیارد تومانی از مردم یک شهر

در پی شکایت تعدادی از شهروندان در شهرستان لارستان مبنی بر اینکه زن جوانی به بهانه سرمایه‌گذاری در بورس و پرداخت وام کم‌بهره و بدون ضامن، از آنها کلاهبرداری کرده موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس امنیت عمومی لارستان قرار گرفت.

 کلاهبرداری ۵۰ میلیارد تومانی از مردم یک شهر به گزارش ایران، سردار «یوسف ملک زاده» جانشین فرمانده انتظامی استان فارس در تشریح این خبر بیان کرد: در تحقیقات وسیعی که توسط مأموران صورت گرفت مشخص شد زن شیاد با این ترفند که در بورس فعالیت وسیعی دارد و بدون پشتوانه سیستم ارزی و بانکی کشور به شاکیان وام کم‌بهره می‌دهد اعتماد آنان را جلب و با دریافت وجوه هنگفت از آنان بعد از گذشت مدتی به مردم اعلام کرده مدارک آنها را گم کرده و کسری بودجه آورده و با این ترفند از دادن پول‌ها و سپرده‌گذاری مردم شانه خالی می‌کرده است.

سردار «ملک‌زاده» عنوان کرد: با تکمیل تحقیقات، پرونده این فرد توسط کارشناسان به‌صورت دقیق مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت کذب بودن ادعای وی مبنی بر گم شدن مدارک دریافت پول‌ها از مردم محرز شد و ضمن اخذ مجوز قضایی در یک عملیات غافلگیرکننده زن کلاهبردار در منزلش در یکی از محله‌های لارستان دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه متهم ۲۶۴ فقره انواع مدارک سپرده‌گذاری مردم و اخذ رسیدها کشف شد. متهم در بازجویی اولیه به ۵۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری اقرار کرد.

جانشین فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد، به شهروندان توصیه کرد فریب تبلیغات کاذب با هدف پرداخت وام کم‌بهره توسط اشخاص و یا مراکز و مؤسسات بدون مجوز که در هیچ جایی ثبت رسمی نشدند و فعالیت آنها نیز قانونی نیست را نخورند و در صورت هرگونه برخورد با این‌گونه موارد موضوع را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند تا برابر قانون با آنان برخورد شود.

 

برای انتشار مطالب غیر مستند و توهین آمیز

از حسن عباسی تا هنرمندان و ورزشکاران به دادسرا احضار شدند

طی روز‌های گذشته از تعدادی افراد، در مورد صحت ادعا‌های تحریک آمیز مطرح در مورد اغتشاشات، مستندات و ادله خواسته شده که با گذشت چند روز تا کنون، هیچ مستند و دلیلی ارائه نشده است.

 محمود صادقی، پروانه سلحشور، یحیی گل محمدی از جمله افراد احضار شده هستند.

در پی برخی اظهارنظر‌های بدون استناد در مورد وقایع اخیر، همچنین انتشار مطالب تحریک آمیز در جهت حمایت از اغتشاشات خیابانی، از سوی برخی چهره‌های سیاسی و همچنین تعدادی از سلبریتی‌ها، این افراد امروز جهت پاسخگویی به مقام قضایی به دادستانی تهران احضار شدند.

گفتنی است، طی روز‌های گذشته از تعدادی افراد، در مورد صحت ادعا‌های تحریک آمیز مطرح در مورد اغتشاشات مستندات و ادله خواسته شده که با گذشت چند روز تا کنون هیچ مستند و دلیلی ارائه نشده است و در نتیجه این افراد جهت توضیح در خصوص مطالبی که منتشر کرده‌اند به دادسرا احضار شده‌اند.

در همین رابطه، همچنین طی یک هفته گذشته نیز پنج چهره‌ سینمایی جهت پاسخگویی در مورد انتشار مطالب غیر مستند و تحریک آمیز به دادسرا احضار شدند.

الناز شاکردوست، میترا حجار، باران کوثری، سیما تیرانداز، هنگامه قاضیانی این افراد هستند و سه فرد دیگر نیز باید طی روز‌های آتی به مقام قضایی در مورد مطالب غیر واقعی مطرح پاسخگو باشند.

این گزارش حاکی است؛ عباسی رئیس اندیشکده یقین که اتهاماتی را به فوتبالیست‌ها وارد کرده بود نیز برای پاسخگویی به مقام قضایی، به دادستانی احضار شده است.

 

 

 

شوک به ورزش ایران؛ پناهندگی رییس فدراسیون در اسپانیا؟ / آیا نخستین پناهندگی دسته‌جمعی تاریخ ورزش کشور رخ داده؟

رییس فدراسیون بوکس ایران برای شرکت در رقابت‌های مشت‌زنی جوانان جهان راهی این کشور شده و حالا تردیدهایی درباره بازگشت اعضای تیم ملی جوانان نیز وجود دارد. آیا با یک پناهندگی دسته‌جمعی روبه‌رو هستیم؟

در ادامه موج مهاجرت و پناهندگی بین ورزشکاران ملی ایران، حالا نوبت به مدیران ارشد ورزش کشور رسیده و خبر می‌رسد رئیس فدراسیون بوکس ایران در اروپا ماندگار و پناهنده شده است!

به گزارش تابناک ورزشی؛ یک رسانه فارسی‌زبان خارج نشین با انتشار یک فایل صوتی فاش کرده است که رییس فدراسیون بوکس ایران، قصد پناهندگی در کشور اسپانیا را دارد.

رییس فدراسیون بوکس ایران برای شرکت در رقابت‌های مشت‌زنی جوانان جهان راهی این کشور شده است و حالا تردیدهایی درباره بازگشت اعضای تیم ملی جوانان نیز وجود دارد.

مشخص نیست چنین قرار و مدارهایی، قبل از سفر برنامه‌ریزی شده بوده یا اینکه بعد از رسیدن به خاک اسپانیا چنین تصمیمی گرفته شده؛ اما قطعا هرچه بوده، بی‌ارتباط با ضعف حراست وزارت ورزش و فدراسیون نبوده و اتفاقات اخیر کشور و جو به وجود آمده هم تاثیر خود را گذاشته است.

حسین ثوری رئیس فدراسیون بوکس ایران، چند روز پیش به همراه تیم ملی جوانان برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۲ عازم اسپانیا شد که اکنون یک رسانه اپوزیسیون فارسی زبان با انتشار یک گفت‌وگو و فایلی صوتی، مدعی عدم بازگشت حسین ثوری به ایران شده است.

حسین ثوری با اتمام حدودا سه دهه ریاست حاج احمد ناطق نوری در فدراسیون بوکس، پنجم دی ۱۳۹۶ جانشین ناطق نوری شد و پس از اتمام دوره چهار ساله ریاستش، برای چهار سال دوم نیز رای اعتماد مجمع را به دست آورده بود.

شوک به ورزش ایران؛ پناهندگی رییس فدراسیون در اسپانیا؟ / آیا اولین پناهندگی دسته‌جمعی تاریخ ورزش کشور رخ داده؟

بوکس ایران در دوران ریاست حسین ثوری، نخستین مدال جهانی خود در تاریخ را توسط دانیال شه‌بخش به دست آورد؛ اما در رقابت‌های آسیایی اخیر، توفیق چندانی به دست نیاورد.

 

 

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*