رئیس دانشکده علوم دانشگاه بیرجند خبر داد: تولید سالانه ۶۰ مقاله بین‌المللی توسط دانشکده علوم دانشگاه بیرجند

رئیس دانشکده علوم دانشگاه بیرجند از تولید سالانه ۶۰ مقاله بین‌المللی توسط دانشکده علوم دانشگاه بیرجند خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، سید مرتضی موسوی، امروز ۱۵ مهر جاری در مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود این دانشکده، اظهار کرد: دانشکده علوم در سال ۷۱ بعنوان بنیاد و هسته اولیه دانشگاه بیرجند تاسیس شد.

وی با بیان اینکه در سال ۵۸ مجوز رشته زمین‌شناسی برای دانشکده علوم اخذ شد، افزود: در سال‌های بعد رشته آمار به رشته‌های دانشکده اضافه شد که بعد از ارتقاء دانشکده علوم ریاضی این گروه‌ها از دانشکده جدا شدند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد اعضای هئیت علمی دانشکده ۵۲ نفر است، اظهار کرد: با تولید سالانه ۶۰ مقاله در سطح بین المللی، جایگاه علمی این دانشکده در حال رشد است.

موسوی با بیان اینکه در دانشکده علوم امکانات فراوانی در زمینه آزمایشگاهی و کارگاهی داریم، گفت: ۴۴ آزمایشگاه و کارگاه در رشته‌های فیزیک و زمین‌شناسی و زیست داریم کا در رده “الف” امکانات دانشگاهی و آزمایشگاهی کشور قرار می‌گیرند.

وی افزود: دانشکده علوم هم اکنون دارای رشته‌های زمین شناسی، شیمی، فیزیک و زیست شناسی است که دانشجویان در مقطع کارشناسی در آن مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشکده علوم دانشگاه بیرجند بیان کرد: همچنین، گروه زمین شناسی این دانشکده دارای گرایش‌های پترولوژی، تکتونیک، چینه شناسی و فسیل شناسی، و رسوب شناسی در مقطع کارشناسی ارشد و گرایش تکتونیک در مقطع دکترا است.

موسوی اظهار کرد: گروه شیمی این دانشکده دارای گرایش‌های شیمی فیزیک، شیمی آلی، شیمی معدنی، شیمی تجزیه و فیتوشیمی در مقطع کارشناسی ارشد و گرایش‌های شیمی آلی، شیمی معدنی، شیمی تجزیه و شیمی فیزیک در مقطع دکترا است.

وی با بیان اینکه گروه فیزیک این دانشکده دارای گرایش‌های فیزیک هسته‌ای، فیزیک حالت جامد، فیزیک اتمی و مولکولی، و اخترفیزیک و نجوم در هر دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا است، یادآور شد: گروه زیست شناسی این دانشکده در گرایش زیست شناسی گیاهی تنها در مقطع کارشناسی در حال فعالیت است.

در پایان از برگزیدگان المپیک دانشکده علوم دانشگاه بیرجند تقدیر بعمل آمد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme