روش های غذایی برای کنترل تپش قلب

آب خنک بنوشید
زمانی که مری با آب سرد تماس پیدا می کند فشاری روی قلب ایجاد می کند که در کنترل تپش قلب موثر است. می توانید صورت خود را نیز با آّب سرد شستشو دهید.

گیاه آنیس یا بادیان رومی
این گیاه به درمان ضربان نامنظم قلب کمک می کند چون حاوی خواص آرامبخشی است. بادیان رومی یک گیاه معطر است که برای کنترل تپش قلب نیز موثر عمل می کند. می توانید روزانه ۲ فنجان چای بادیان رومی مصرف کنید.

بادیان رومی

برگ های کدو تنبل
کدو تنبل یک درمان طبیعی برای کنترل تپش قلب است. البته بهتر است از برگ های آن استفاده شود که دارای ترکیبات آرام کننده ی سیستم عصبی است. می توانید با یک مشت برگ کدوتنبل و یک لیتر آب چای درست کرده و میل کنید. برای این کار کافی است برگ ها را داخل بریزید و بعد از جوشیدن صاف کرده و اجازه دهید کمی خنک شود. یک قاشق غذاخوری از این دم کرده را در نصف لیوان آب حل کرده و روزانه ۳ مرتبه میل کنید.

انگور
انگور یک درمان طبیعی و موثر برای پیشگیری از مشکلات قلبی است. چون می تواند باعث رقیق شدن خون شده و جریان خون را بهبود دهد. در منزل آب انگور بگیرید و میل کنید. بهتر است از انگور قرمز استفاده کنید.

عسل
هیچ شکی نیست که عسل یار قدیمی سلامتی انسان است. این ماده ی غذایی از دوره  ی باستان مورد استفاده قرار می گیرد و بسیار پرخاصیت است. عسل می تواند ضربان قلب را کنترل کرده و از تپش آن جلوگیری کند. این ماده  ی غذایی تاثیر خوبی در این ارگان حیاتی دارد. توصیه می کنیم صبح به صورت ناشتا یک قاشق عسل میل کنید. برای قبل از خواب نیز می توانید نصف لیوان آب، آب نصف لیموترش و ۱ قاشق عسل (۲۵ گرم) را مخلوط کرده و میل کنید. برای این کار بهتر است آب را ولرم کنید و آب لیموترش و عسل را به آن بیفزایید. قبل از خواب از این شربت مفید میل کنید.

یادتان باشد

برای پیشگیری از تپش قلب بهتر است از مصرف هر ماده ای که به مشکل دامن می زند مانند سیگار یا الکل بپرهیزید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*