روایت امام جمعه تهران از وضعیت حجاب

حجت‌الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه امروز پایتخت ضمن تبریک مبعث پیامبر اسلام (ص)، اظهار داشت: بنده در این روزهای اخیر بدحجابی یا بی‌حجابی را در مسیرها کم‌تر مشاهده کرده‌ام. خدا می‌داند بسیاری از این افرادی که حجاب را رعایت نمی‌کنند، انسان‌های معتقدی هستند و از کارشان خوش‌شان نمی‌آید، باید هم در مدارس و هم در دانشگاه‌های ما و هم اساتید و روانشناسان ما برای این نوع مسائلی که شیوع اجتماعی پیدا می‌کند، تدابیری بیندیشند؛ چراکه این مسائل فقط به نیروی انتظامی مربوط نمی‌شود، این موضوع باید توسط دست‌اندرکاران فرهنگی و صداوسیما و یا حتی در منبرها و قلم‌به‌دست‌ها مورد بررسی قرار گیرد، این روزنامه‌های ما که غالبا به مسائل سیاسی و داغ کردن صحنه اختلافات می‌پردازند، مقداری هم برای رضای خدا قلم‌شان را به این سمت بیاورند و حفظ ناموس کنند و به داد خودشان برسند.

ارسال نامه به رهبر انقلاب برای بازدید از نمایشگاه کتاب

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع خبرنگاران در نمایشگاه کتاب اظهار داشت: تفاهم نامه شهرداری با وزارت ارشاد برای نمایشگاه کتاب نهایی شده، مشکلی وجود ندارد و طی ایام نمایشگاه امضا خواهد شد. ما مشکلی در تفاهمنامه نداریم. وی در پاسخ به سوالی پیرامون اینکه این تفاهمنامه ۵ ساله خواهد بود یا ۱۰ سال گفت: چه فرقی میان ۵ یا ۱۰ سال است. علی جنتی درباره دستگیری ۷ بازیگر در یک پارتی شبانه اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: این موضوع را تازه از شما می‌شنوم. حتی روی شبکه‌های مجازی هم این موضوع را ندیدم. وی از دعوت رهبر انقلاب برای نمایشگاه کتاب اینگونه پاسخ داد که دعوت که نه خدمتشان نامه‌ای نوشتیم تا افتخار دهند به اصحاب فرهنگ و هنر تا با حضور خود باعث دلگرمی ما شوند.

 

گفته می شود غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، پیش از ظهر امروز از نمایشگاه کتاب تهران بازدید کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. حدادعادل در پاسخ به سوالی مبنی بر اظهارات مدیر خانه کتاب در ارتباط با اینکه نویسنده‌های داخلی حرف جدیدی برای مخاطبان ندارند، گفت:‌ هر کسی آزاد است که اظهارنظر کند لابد ایشان همه کتاب‌های نویسندگان ایرانی را خوانده‌اند که این طور اظهارنظر کرده من چون کتاب‌های همه نویسندگان ایرانی را نخواندم نمی‌توانم اظهارنظر کنم.

گفته می شود حسین نوش آبادی در مصاحبه خبرگزاری صدا و سیمابه خبر دستگبری ۷ بازیگر در یک پارتی شبانه واکنش نشان داد.این مصاحبه نوش آبادی از بخشهای مختلف خبری صدا وسیما پخش شده است .نوش آبادی درواکنش به این خبر گفت :واقعا این خبر هم جای تاسف و هم جای نگرانی دارد.انتظاری که مردم از هنرمندان دارند واین حقی است که مردم دارند این است که هنرمندانی که با حمایت مردم رشد و پرورش کرده اند امروز به خاطر چند لحظه خوش گذرانی ،جایگاه خود را زیر سوال نبرند و باعث حراج هویت وجایگاهشان نشوند.

گفته می شود علی نصبریان گفته :هر جامعه ای نسبت به اوضاع و احوال اجتماعی خود خط قرمزها و محدودیت هایی دارد. نمی خواهم خیلی ایده آلیستی برخورد کنم. قبول دارم! بالاخره باید یک سری مسائل رعایت شود ولی این همه فشار و این همه… به نظرم نتیجه ای ندارد. به تلویزیون نگاه کنید! یک ابزار بسیار کارآمد و گسترده است، چون براساس دو عامل موسیقی و نمایش می چرخد و دیگر مسائل، در پناه جذابیت های موسیقی و نمایش (یعنی مجموعه ای از شوها، سریال ها و مجموعه های تصویری) خود را نشان می دهند.خب، تمام این ها در محدودیت و فشار است، برای چه؟ برای چه این قدر فشار وارد می شود؟ شاید به همین دلیل است که مردم شبکه های خارجی را نگاه می کنند، مثلا سریال های ترک را که واقعا خیلی بی محتوا و ضعیف اند، اما سخت و سازی میلیونی دارند و آن قدر به پایشان پول ریخته شده خیلی شیک و قشنگ و پر از جاذبه های جنسی به نظر برسند. طبیعی است که مردم می روند سراغ این چیزها. شما باید با این موضوع مواجه شوید، نه این که هی فشار را بیشتر کنند، اشتباه است این روش.دست زن جوراب می کنند که مچش دیده نشود، گردنش را می پوشانند، خب، این ها حساسیت های اضافی است، چرا افراطی گری کنیم؟ من حج رفته ام و مردم آسیا، اروپا و آفریقا را در جوار خانه خدا دیده ام. اصلا این حرف ها نیست. در طواف، می بینید که زن، گردن و دستش باز است، لباس راحتی پوشیده و طواف می کند، چرا این قدر مته به خشخاش می گذاریم؟ تمام رمق یک اثر هنری گرفته می شود. معلوم است که دیگر تماشاچی با آن برقرار نمی کند.

۲۰۰ هزار شغل جدید در انتظار فارغ التحصیلان

معاون وزیر کار مهمترین برنامه اشتغال دولت در سال جاری را اجرای طرح “حرکت” عنوان کرد و گفت: دولت در این طرح متناسب با مزیتهای هر منطقه برای ایجاد شغل و آموزش نیروی ماهر سرمایه‌گذاری خواهد کرد.عیسی منصوری‌ در گفت وگویی، از اجرای طرح “حرکت” در بیش از ۲۰۰ شهرستان خبرداد و گفت: کار شناسایی بیشترین رشته‌های متقاضی فعالیت آغاز شده است.وی افزود:شناسایی رشته‌های مزیت‌دار و دارای ظرفیت اشتغال پایدار از جمله رویکردهای این طرح است که بر مبنای توانمندی‌های هر منطقه صورت می‌پذیرد و به تناسب آن اشتغال در بنگاههای فعال در این رشته‌ها ایجاد می‌شود.معاون وزیر کار در عین حال از ایجاد ۲۰۰ هزار شغل جدید برای دانش آموختگان و فارغ التحصیلان دانشگاهی با اجرای طرح تکاپو خبر داد. این گفت و گو را ایسنا منتشر کرده است.

 

رکورد واردات بنزین شکست

سیدمحسن قمصری امروز در نشست خبری درباره آخرین وضعیت صادرات نفت خام و میعانات گازی ایران گفت: در حال حاضر حجم صادرات روزانه نفت خام و میعانات گازی ایران به ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته است. مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت با اشاره به واردات روزانه ۱۲ میلیون لیتر بنزین از ابتدای امسال از توافق با شرکت ویتول سوئیس برای صادرات گازوئیل خبر داد.این اظهارات را مهر منتشر کرده است.

گفته می شود آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در آئین خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به هفته بزرگداشت معلم اظهار کرد: علت اینکه سالروز شهادت شهید مطهری روز معلم نام گرفت به خاطر این است که این شهید بزرگوار شخصیتی چند بعدی داشت و بعد برجسته آن، شخصیت پدافندی ایشان در برابر انحرافات فکری و فرهنگی جامعه دینی بود. وی تاکید کرد: بی حجابی آپارتاید جنسی است نه حجاب، اینکه یک بی حجاب می خواهد خود را ملعبه یک عده قرار دهد آپارتاید جنسی است نه باحجابی بانوان.

 

استقلال محتاج ۱۰ میلیون است؟!

مدیر اجرایی آکادمی باشگاه استقلال گفت: افشارزاده می‌خواهد همه را راضی نگه دارد اما به او هم گفته‌ام با این کار شکست می‌خورد.حسن روشن با اشاره به این موضوع که دیگر در آکادمی فعالیتی نخواهد داشت مگر آنکه تنها با مدیرعامل و هیات مدیره به طور مستقیم در ارتباط باشد، گفت: من نمی‌دانم چه خبر است ولی ظاهرا بعضی از آقایان خودشان تصمیم می‌گیرند. پیشکسوت استقلال در ادامه با گفت‌وگو با فارس تاکید کرد: دوستانی که من می‌شناسم همین امروز دوباره یا به افشارزاده یاد می‌دهند که علیه من صحبت کند یا اینکه دوباره از قول او مطلب می‌نویسم اما من اگر حرفی می‌زنم از سر دلسوزی است. همان جا در شمال کشور وقتی مجری رادیو این حرف را زد پشت خط گفتم که دیگر فعالیتی نمی‌کنم مگر با حضور مستقیم افشارزاده و هیات مدیره. شما فرض کنید هزار نفر در تست باشگاه استقلال قبول شوند. مجموع این رقم می‌شود ۱۰ میلیون ولی سوال من این است آیا باشگاه به این بزرگی لنگ ۱۰ میلیون تومان پول است؟ من از ابتدا نه حکمی گرفته بودم و نه قبول کردم حالا هم که این اتفاق افتاده بهتر شد که حرف‌هایم را به مردم بزنم تا آنها بدانند.

گفته می شود احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی طی مطلبی در اینستاگرام حود با اشاره به مساله پیش آمده درخصوص منتخب مردم اصفهان، پیشنهاد کرد که این موضوع به هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوا واگذار شود

 

درخواست رئیس جمهور از هیئت دولت درباره ریاست آینده مجلس

حجت‌الاسلام مجید معاون پارلمانی رئیس‌جمهور اظهار داشت: اولین نشست مشترک دولت و نمایندگان منتخب مجلس دهم فردا با دعوت حسن روحانی رئیس‌جمهوری از همه منتخبین مجلس دهم و در محل نهاد ریاست‌جمهوری برگزار خواهد شد. معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه تعیین رئیس و هیأت رئیسه مجلس دهم صرفاً جزء وظایف نمایندگان منتخب مردم است، گفت: رئیس‌جمهور نیز در این خصوص مصرانه از اعضای هیأت دولت خواسته‌اند تا ورود نکنند. این خبر را پایگاه اطلاع‌رسانی دولت منتشر کرد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*