حکم بی‌سابقه و تاریخی فدراسیون فوتبال؛ پرسپولیس-سپاهان فصل آتی فقط با تماشاگران زن

حکم بی‌سابقه و تاریخی فدراسیون فوتبال؛ پرسپولیس-سپاهان فصل آتی فقط با تماشاگران زن/ مردان محروم شدند!

بعد از سالها دیدن ورزشگاه تمام مردانه فوتبال ایران، تاریخ انتقام زنان را گرفت و حالا طبق حکم کمیته انضباطی، شاهد ورزشگاه تمام زنانه و محرومیت مردان خواهیم بود. حکم شجاعانه کمیته انضباطی ترجمان، احترام به جایگاه و مقام زن در جامعه ایران است.

حکم بی‌سابقه و تاریخی فدراسیون فوتبال؛ پرسپولیس-سپاهان فصل آتی فقط با تماشاگران زن/ مردان محروم شدند!

در پی توهین و هتاکی علیه زنان پرسپولیسی از سوی هواداران سپاهان به خصوص پیرمردی که سربند یازهرا بسته بود، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال مردان را از تماشای بازی فصل بعد این دو تیم محروم کرد. به این ترتیب، برای نخستین بار در فوتبال ایران، یک ورزشگاه فقط با حضور زنان تماشاگر پر خواهد شد.

در حکم کمیته انضباطی، محرومیت مردان از حضور در ورزشگاه و الزام به عذرخواهی رسمی دو باشگاه در رسانه‌ها مورد تاکید قرار گرفته است.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، آرای خود در خصوص تخلفات صورت گرفته در دیدار پرسپولیس و سپاهان را به این شکل اعلام کرد: باشگاه پرسپولیس در رابطه با استفاده از مواد آتش‌زا، لیزر، مواد محترقه و الفاظ توهین‌آمیز از سوی تماشاگران منتسب نسبت به بازیکنان تیم مقابل به دو میلیارد ریال جریمه نقدی و برگزاری دیدار فصل آینده مقابل سپاهان صرفا با حضور بانوان تماشاگر محکوم شد.

باشگاه سپاهان در رابطه با استفاده از لیزر، مواد محترقه، الفاظ توهین‌آمیز از سوی تماشاگران منتسب نسبت به داور مسابقه و نیز مسئولیت تضامنی در قبال رفتار هوادار این تیم به نام نصرالله گرگزن به ۲ میلیارد ریال جریمه نقدی و برگزاری دیدار فصل آینده مقابل پرسپولیس صرفا با حضور بانوان تماشاگر محکوم شد

همچنین هر دو باشگاه ملزم به عذرخواهی در رسانه رسمی باشگاهی خود از جامعه هواداری فوتبال محکوم شدند.

اعمال چنین محدودیتی در حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها، درحالی انجام شده که پیش از این هم کمیته انضباطی در پرونده دربی ۱۰۳ تهران، حضور تماشاگران را در بعضی سکوهای ورزشگاه آزادی در بازی فصل بعد استقلال-پرسپولیس ممنوع کرده بود.

همچنین کمیته انضباطی، برای یک ماه، تعدادی از لیدرهای دو تیم سپاهان و پرسپولیس را از حضور در استادیوم‌ها محروم کرد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*