آخرین خبر :

سرمقاله

این است عدالت …!!!
امروز خراسان جنوبی – محمد راعی فرد
mohammadraeifard@yahoo.com
هرچه سعی می کنیم که انتهای این سال نحس و کثیف را با چند ریسه از فصل بهار و چند مشت گل محمدی و چند دسته گل نرگس بیاراییم و از زیبایی دنیا و طبیعت قلم بزنیم و فریاد برآوریم که آی مردم دل سبک دارید و بگشایید پنجره های امید و انگیزه را و نفس بکشید شمیم گل های بهاری را، لبخند بر لب آرید و شکوفا کنید زندگی هایتان را، قهقهه سر دهید و دیگران را به شادی و شعف دعوت کنید، نمی شود که نمی شود، کدام انگیزه باقیمانده را برای ادامه باید به این مردم بی پناه که کارد از استخوانشان هم گذشته، هبه کنیم ؟! از کدامین امید باید سخن راند ؟! از کدامین قانونمندی و سیستم محوری با آنان محاوره کنیم ؟!
الان چقدر باید خوشحال باشیم که مرغ کیلویی۲۲هزار تومان و در صف های طولانی گیرمان می آید، چقدر باید ذوق مرگ‌ شویم که دو بطری روغن مایع آن هم با منت فروشنده را متفرعنانه در دست بگیریم، چقدر خوشحالیم! که دیگر نیمی از مردم مان مدت های زیادیست که گوشت قرمز و مرغ نخورده اند.چقدر به خودمان باید ببالیم ! که برای زنده ماندن می شود خورشتی را تهیه دید که ماده اصلی اش پای مرغ و سنگدان و پوست مرغ باشد، چقدر باید هلهله کنیم! که نان هم درنانوایی ها حساب دفتری دارد ؟
لطفا به پاساژها و تعطیلی فروشگاه ها و گرانی اجناس نگاهی بیندازید، به کدامین کفش نو و لباس نو که بوی عید و تازگی می دهد باید دلخوش کرد ؟!!!
زاهدان که باصطلاح مرکز استان است آب آشامیدنی اش قطع شده و در زیر گرد و غباری سنگین کمر خم کرده، به صف بلند و گیج کننده کپسول های گاز اصلا نگاه نکنید چون مردم بالاجبار عادت کرده اند، عادت کردن یکی از اخلاق نیک و حسنه ما جماعت ایرانی است که کار حکومت ها را از ابتدای تاریخ تاکنون چون آب خوردن آسان کرده است…!!!
یکی می گفت در زمان نخست وزیری شهید رجایی مهمان ایشان بودیم، چای آوردند با ظرف کوچکی از کشمش، ایشان گفت ببخشید که سهمیه قندمان تمام شده بود لذا کشمش در ظرف گذاشتیم…!!! سوگند بخورید که کدامین مسئول و مدیر جرات چنین زیستن را دارد ؟!!! ظاهرا در این آشفته بازار ریا و دغل و تقیه داریم به شرایـط سخـت نزدیکـ می شویم…!!!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme