گفته می شود

گفته می شود اسحاق جهانگیری در هفتمین اجلاسیه دوره ششم نمایندگان اتاق اصناف ایران با اشاره به اجلاس اخیر کشورهای حاشیه خلیج فارس خاطرنشان کرد: در این اجلاس نخست وزیر بریتانیا را دعوت کردند تا از زبان او چند جمله علیه ایران گفته شود. آنها به این فکر نمی کنند که تحقیر ملت خودشان تا چه حد؟ جغرافیا قابل تغییر نیست. ایران بزرگ منطقه است و اینکه یک نفر از آن سر دنیا به اینجا بیاید تا حرفی مداخله جویانه و بی ارتباط درباره ایران بزند آیا برای شما امید درست می کند؟ شما فکر می کنید حریف ایران هستید و می توانید امنیت ایران را مخدوش کنید؟ دکتر جهانگیری ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران ثبات و موقعیت خود را از طریق آگاهی، بزرگی، فرهنگ و تمدن و سابقه تاریخی ملت ایران کسب کرده و این چیزی نیست که کسی آن را به این ملت داده باشد که حالا بتواند از او بگیرد. ملت ایران در تاریخ منطقه ماندگار بوده و خواهد بود و به نقش تاریخی خود عمل خواهد کرد.

گفته می شود رحمانی فضلی در پاسخ به این سوال که نظرتان درباره گشت ارشاد چیست؟ گفته بنده با گشت ارشاد کاملا موافقم اما با بی انضباطی، هرج و مرج و سوٕاستفاده  و برخوردهای نامناسب کاملا مخالفم. وزیر کشور در پاسخ به این سوال که ایا گشت ارشاد فصل خاصی دارد گفت: نه، اما برخی فصول اقتضا می کند و به گونه ای است که تجلی برخی از ناهنجاری ها زیاد است و به طبع آن تذکرات هم بیشتر می شود.

 

 

گفته می شود غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه وزیر راه باید استعفا و خود را به دستگاه قضا معرفی کند گفت: وزارت راه بعد از آتش سوزی دو قطار و برای فرار از مسئولیت جعل سند کرد. جعفرزاده در این زمینه گفت: بعد از اتفاق آتش سوزی شروع به جعل سند کرده اند و برخی مدارک بعد از آتش سوزی جعل شده است و این شجاعت نبوده که بگویند مقصر بودیم. نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس تاکید کرد: ضمن احترامی که برای همه اعضای دولت قائل هستم آقای آخوندی باید استعفا می داد و مردانه خود را به دستگاه قضا معرفی می کرد  چه حرفی است که در استیضاح از خودم دفاع می کنم. وی تصریح کرد: ۵۰ نفر سوختند و هر جور بررسی می کنیم وزارت راه و راه آهن مقصر است.

گفته می شود عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در مورد سخنرانی ۲دقیقه ای محمود صادقی در صحن علنی گفت: فعلا شکایتی از سوی قوه قضائیه به هیات نظارت ارسال نشده است. محمد جواد جمالی با اشاره به دیدار تعدادی از اعضای فراکسیون های امید و ولایت با آیت الله آملی لاریجانی به دعوت قوه قضائیه گفت: ایشان در مورد رسیدگی به پرونده نمایندگان معتقد بود که تشخیص جرم به عهده قوه قضائیه است و برای اثبات این موضوع به استفساریه های شورای نگهبان استناد کرد. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان ادامه داد: ایشان معتقد بودند قوه قضائیه می تواند به بررسی جرائم همه افراد از جمله نمایندگان ورود کند و نمایندگان در این زمینه از مصونیتی برخوردار نیستند. وی افزود: رئیس قوه قضائیه اعلام کرد از قانون نظارت بر رفتار نمایندگان این برداشت را نداریم که در صورت نظر مثبت هیات نظارت می توانیم پرونده جرائم نمایندگان را بررسی کنیم.

 

 

 

 

گفته می شود پیوستن سعید ابراهیمی‌فر به شبکه جِم، فیلم او را از لیست نمایش فیلم های هنر و تجربه خط زد. فیلم «مواجهه» به کارگردانی سعید ابراهیمی‌فر نیز به فهرست فیلم هایی که اجازه نمایش پیدا نمی کنند، اضافه شد. کانال خبری سینما نوشت: «بعد از اکران نشدن فیلم «سه بیگانه» به علت مهاجرت مهدی مظلومی و همکاری اش با شبکه جم، این بار فیلم «مواجهه» سعید ابراهیمی‌فر که قرار بود از اواخر امسال در گروه هنر و تجربه اکران شود، به علت همکاری این کارگردان با شبکه جم با مشکلاتی برای اکران مواجه شده است. این فیلم به تازگی از برنامه نمایش گروه هنر و تجربه خارج شده است تا بار دیگر مهاجرت یکی از عوامل، فیلمی را دچار مشکل اکران کند.»

 

 

ترامپ و خانواده‌اش شبیه حرمسرای دوران قاجار هستند
سعید حجاریان در گفت‌وگویی درباره دونالد ترامپ گفت: ترامپ یک سری کارهای عجیب‌وغریبی می‌کند که من نام آن  را «سلطانیسم امریکایی» می‌گذارم. ببینید ترامپ فردی است که به همراه خانواده خود به سبک حرم‌سراهای دوران قاجار ما  در کاخش می‌نشیند و به‌مانند سلاطین، افراد را به حضور می‌پذیرد و پست‌ها را برمبنای تقرب تقسیم می‌کند. این مدل، مدل سلطانی است. این فرد برای خودش در سراسر دنیا کاخ دارد و روزها و فصل‌های مختلف سال را در تفرجگاه‌های مختلف سپری می‌کند و ییلاق -قشلاق دارد و انگار شاه است (خنده). این سلطانیسم در آمریکا خیلی عجیب است و جای بحث زیادی دارد؛ بنابراین این سلطانیسم در مقابل جامعه مدنی آمریکا قرار می‌گیرد و به نظر من چالش آینده جامعه مدنی و سیستم سیاسی آمریکا با ترامپ این موضوع خواهد بود.

 

گفته می شود نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در مورد حقوق‌های نامتعارف گفته حقوق‌های نجومی عوامفریبی است، آیا ب.ز همه این پول را تنهایی خورده است؟ همه حقوق‌های نجومی جمعاً ۴۰ میلیارد نمی‌شود اما یکی از آقایان فقط در یک مورد، بیش از چندین هزار میلیارد تومان پول خورده است.پزشکیان خطاب به دانشجویان گفت: در مسائل مختلف دعوا نکنید اما نقد چرا، کاری نکنید که منطقتان دعوا و قلدری باشد و اگر کسی راست می‌گوید، منطقش را به مردم عرضه کند و دانشجویان نیز منطقشان را عرضه کنند اما عده‌ای چون منطق ندارند، تهمت‌های ضد ولایت و امثالهم می‌زنند.

گفته می شود یک نماینده مجلس اعلام کرده  تنها در مقطع فعلی اگر مقام معظم رهبری حکم جهاد در سوریه یا عراق را بدهند، حداقل بیش از یک میلیون جوان در نوبت اعزام هستند تا به حکم ولی ففیه خود، “لبیک” بگویندابوالفضل حسن بیکی نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با میزان، با بیان اینکه در برهه کنونی اشتیاق و میل جوانان و حتی نوجوانان کشورمان برای حضور در جبهه های سوریه و عراق جهت دفاع از حرم اهل بیت (ع) بسیار زیاد شده است عنوان کرد: افراد زیادی در این راستا ثبت نام کرده اند و فشارهای زیادی برای اعزام وجود دارد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme