پایان آذر، آخرین مهلت احراز هویت مشترکان موبایل/ قطع ارتباط سیم‌کارت‌های مخدوش

 

خبرگزاری فارس: پایان آذر، آخرین مهلت احراز هویت مشترکان موبایل/ قطع ارتباط سیم‌کارت‌های مخدوش

در حالیکه دیروز یک مقام انتظامی از بررسی وضعیت ۱۰ میلیون سیم‌کارت با مشخصات مجهول خبر داد، با پیگیری جدی وزارت ارتباطات آخرین مهلت احراز هویت مشترکان پایان آذرماه تعیین شده و سپس ارتباط سیم‌کارت‌های مخدوش قطع می‌شود.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، ساماندهی سیم کارت‌های بی‌نام و نشان از نیمه سال ۹۳ با دستور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری اپراتورهای تلفن‌همراه آغاز شد.

این طرح در ۳ فاز اجرایی شده و در فاز آخر با راه‌اندازی سامانه‌ای امکان اطلاع از تعداد‌های سیم‌کارت‌های به نام هر نفر برای مشترکان تلفن‌همراه فراهم شد تا هر مشترکی بداند چه تعداد سیم‌کارت‌ به نامش ثبت است و احتمال سوء‌استفاده‌ کاهش یابد.

اکنون بنابر اطلاعات رسیده از اپراتورهای تلفن‌همراه پایان آذرماه آخرین مهلت مشترکان موبایل برای ارائه مشخصات صحیح مالکیت سیم‌کارت است.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای ساماندهی نهایی وضعیت سیم‌کارت‌ها اولتیماتوم تعیین کرده و به این ترتیب سیم‌کارت‌های مجهول الهویه یا دارای اطلاعات ناقص در صورت عدم احراز هویت تا پایان آذرماه، قطع ارتباط می‌شوند.

براین اساس اپراتورهای تلفن‌همراه در هفته‌ اخیر در چندین نوبت پیامک اخطار مغایرت مشخصات سجلی مشترکان را ارسال کرده‌اند تا آخرین اطلاع‌رسانی‌ را به مشترکان کرده باشند.

روز گذشته سردار هادیانفر رئیس پلیس فتا گفته: در کشور بیش از ۱۶۰ میلیون سیم کارت داریم که ۳۰ میلیون یا تشابه اسمی یا مجهول الهویه بود. ۲۰ میلیون ساماندهی شده و ۱۰ میلیون در حال بررسی است.

انتهای پیام/آ

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme