هشدار وزیر اقتصاد به برخی بانک‌ها و موسسات‌مالی

وزیر اقتصاد گفت: بانک‌مرکزی با عدم همکاری احتمالی برخی بانک‌ها و موسسات‌مالی برخورد جدی می‌کند.

به گزارش ایلنا، علی طیب‌نیا در جلسه بررسی آخرین وضعیت و روند پیشرفت پروژه‌های اولویت‌دار مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای استان سمنان، به شعبات بانک‌های این استان توصیه کرد که فاصله ۴۵ روزه از تصویب پروژه‌های معرفی‌شده به بانک و پرداخت اعتبارات مالی مورد نظر را با دقت بیشتری رعایت کنند.

وی هدف از معرفی پروژه‌های اقتصادی به بانک‌ها برای تامین مالی را فعال‌کردن واحدهای تولیدی راکد، تثبیت اشتغال و ایجاد ظرفیت‌های جدید خواند و گفت: اگر طرحی پس از تامین مالی و خروج از رکود، به ظرفیتی از تولید رسید که توان ایجاد یا تثبیت اشتغال را داشته و قادر به بازپرداخت اقساط تسهیلات دریافتی باشد، دیگر نیازی به سخت‌گیری بیش از حد درباره مسایل خرد اداری نیست.

طیب‌نیا با اعلام اینکه بانک‌ها امسال ماموریت و الزام ویژه‌ای برای اعطای تسهیلات به طرح‌های تولیدی دارند، عدم همکاری احتمالی برخی بانک‌ها و موسسات مالی در عمل به تعهدات خود را غیرقابل چشم‌پوشی دانست و تاکید کرد با همکاری بانک‌مرکزی به عنوان نهاد ناظر با چنین رفتارهایی برخورد جدی خواهد شد.

وزیر اقتصاد، با توجه به درخواست مسئولان این استان برای حمایت جدی‌تر از معدن به عنوان یکی از بخش‌های مولد و اشتغال‌زا در استان سمنان، از بانک‌های عامل دولتی خواست، هر یک از آنها به طور ویژه، یکی از پروژه‌های معدنی را با لحاظ اینکه دچار مشکلات ساختاری و مدیریتی نباشند، مورد حمایت قرار داده و سرمایه در گردش مورد نیاز آنها را تامین نمایند.

طیب‌نیا با بیان اینکه موضوع اقتصاد مقاومتی برای ما یک راهبرد بوده و نگاه شعاری به آن نداریم، گفت: همه ما باید با توان و تلاش مضاعف، پروژه‌های اقتصاد مقاومتی را پیش ببریم و من در این ارتباط، هیچ‌گونه تزلزل و یا اهمالی را نمی‌پذیرم.

وی تصریح کرد: مردم به‌طور منطقی انتظار دارند بدانند در این‌باره، چه اقدامات عملی را صورت داده‌ایم که در این میان، ما هم مکلف و ملزم هستیم، دقیق و شفاف گزارش دهیم.

طیب‌نیا یادآورشد: من از همه خواسته‌ام تا سفر بعدی که طی یک تا دو هفته آینده به استان سمنان خواهم داشت، تمام مصوبات سفر قبل و توافقاتی که در این جلسه داشته‌ایم را عملی کرده و به نتیجه برسانند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme