نامه‌ای ۱۳۰ ساله که ترامپ را رئیس‌جمهور کرد

پدر بزرگ دونالد ترامپ نمی دانست که رویدادهایی که برای خانواده اش به وقوع خواهد پیوست باعث خواهد شد یکی از اعضای این خاندان روزی رییس جمهور آمریکا شود.

به گزارش العالم، پایگاه اسکای نیوز نوشت: پدر بزرگ ترامپ یک مهاجر آلمانی بود که می خواست به زادگاهش باواریا در آلمان بازگردد؛ چون همسرش نتوانسته بود با زندگی در آمریکا خو گیرد. این مطلبی است که در نامه وی که در آرشیو دولتی منطقه راینلند در غرب آلمان پیدا شده، نوشته شده است. این نامه از سوی پدر بزرگ دونالد ترامپ امضا شده است.

 فردریک، پدربزرگ ترامپ، سال ۱۸۸۵ در سن ۱۶ سالگی آلمان را ترک کرد. او پس از مدتی به آلمان بازگشت و بعد از ازدواج با همسرش، الیزابت، وی را با خود به نیویورک برد.
فرانس مایر از اعضای آرشیو راینلند گفت: «الیزابت حدود ۲ سال در نیویورک ماند تا اینکه خواستار بازگشت به آلمان شد، این موضوع باعث شد که فردریک درخواست کند به سرزمین مادری اش بازگردد.
اما فردریک فرم های ترک آلمان را به درستی پر نکرده بود لذا به وی اجازه داده نشد که دوباره تابعیت باواریا را – که در آن زمان کشوری مستقل بود – به دست آورد . آرشیو راینلند حاوی نامه ای است که در آن نوشته شده اجازه اقامت در باواریا به وی داده نمی شود.
همین جمله باعث شد پدر بزرگ دونالد ترامپ مجبور به ماندن در آمریکا شود تا اینکه تقدیر، نوه اش را به ریاست جمهوری این کشور رساند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme