مرکز آمار؛ نرخ تورم روستایی ۷٫۳ درصد


مرکز آمار ایران نرخ تورم مناطق روستایی را ۷٫۳ درصد اعلام کرد.
نرخ تورم روستایی 7.3 درصدبه گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز آمار ایران افزوده است: نرخ تورم مناطق روستایی در دوازده ماه منتهی به آبان امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم روستایی) ۷٫۳ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به مهر کاهش یافته است.
این شاخص نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه)، ۷٫۵ درصد و نسبت به ماه قبل (۷٫۳ درصد) افزایش یافته است.
شاخص کل (بر مبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) در آبان ماه سال ۱۳۹۵ عدد ۲۴۴٫۵ را نشان می دهد که نسبت به ماه قبل ۰٫۲ درصد افزایش داشته است.
شاخص گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» در این ماه به رقم ۲۶۵٫۶ رسید که نسبت به ماه قبل ۰٫۲ درصد افزایش نشان می دهد.
شاخص گروه اصلی «خوراکی ها» در ماه بررسی به عدد ۲۶۱٫۹ رسید که نسبت به ماه قبل ۰٫۱ درصد افزایش دارد.
شاخص گروه اصلی «خوراکی ها» نسبت به مشابه سال قبل ۸٫۹ درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه ۶٫۵ درصد است.
شاخص گروه عمده « خوراکی ها ، آشامیدنی ها و دخانیات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۹٫۰ درصد افزایش نشان می دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به آبان ماه ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۶٫۵ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به مهر ماه ۱۳۹۵ (۶٫۴درصد) افزایش داشته است.
۳- شاخص گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» در آبان ماه ۱۳۹۵ به رقم ۲۳۰٫۲ رسید که ۰٫۳ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات » نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶٫۴ درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به آبان ماه سال ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۸٫۰ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به مهرماه ۱۳۹۵ (۸٫۳درصد) کاهش یافته است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme