عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: امضای قرارداد بوئینگ تمدید تحریم‌های داماتو را شکننده کرد

 

 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امضای قرارداد خرید ۸۰ فروند بوئینگ نشان داد برجام یک توافق یک‌جانبه نیست، گفت: امضای قرارداد با بوئینگ تمدید تحریم‌های داماتو را شکننده کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه افزود: برای نوسازی ناوگان هوایی ایران این نخستین بار است که قراردادی با این کیفیت در صنعت هوایی ایران امضا می شود.
وی با بیان اینکه نباید به برجام نگاه سیاه ‌و سفید داشت، گفت: برجام توافقی است که حتی اجرای بخش‌هایی از آن به معنای گشایش عمده در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، حمل‌ و نقلی و توسعه ‌بخش های مختلف کشور است.
عضو کمیسون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد، امضای این قرارداد به ویژه بعد از تمدید تحریم‌های داماتو در قبال ایران نشان می‌دهد در آمریکا هم به طور عملی دیوار تحریم ایران با ترک اساسی مواجه شده است.
نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی افزود: در یک تحلیل کلی اعتقادمان بر این است که تحریم‌ها هم در اروپا و هم در کشورهای غیرغربی جهان نیز به طور عملی شکسته شده و در امریکا هم شاهد هستیم بخش‌هایی از تحریم‌ها درحال شکسته شدن است.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی این قرارداد را نوعی پیروزی خواند و تصریح کرد: اعتقاد داریم آنهایی که می‌خواهند برجام را ارزیابی کنند باید همه جنبه‌های مثبت و منفی آن را با هم ببینند و سپس اظهارنظر کنند، چرا که بنده معتقد هستم جنبه‌های مثبت امضای برجام بر جنبه‌های غلط آن می‌چربد.
فلاحت پیشه هشدار صهیونیست‌ها به بوئینگ در خصوص توقف مذاکرات فروش هواپیما به ایران را یادآوری کرد و گفت: اینکه در جهان امروز به هشدارها و توصیه‌های رژیم صهیونیستی، کشورهای عرب و لابی‌های نومحافظه کار مخالف ایران توجه نمی‌شود نشان دهنده این واقعیت است که برجام در حوزه سیاسی و راهبردی هم آثار مثبت برای ایران داشته است و دشمنان نمی‌توانند ایران را در معرض هدف گذاری‌ها، مخالفت‌ها و تنش‌های خود قرار دهند.
به گزارش ایرنا، با حضور معاون مدیرعامل شرکت هواپیمایی بوئینگ در تهران روز بیستم آذرماه سال جاری قرارداد ۱۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلاری خرید ۸۰ فروند هواپیما بین هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و شرکت بوئینگ به امضا رسید

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme