روایت دبیر کمیسیون امنیت ملی از دیدار نمایندگان با آملی لاریجانی لاریجانی اسناد مالی دستگاه قضا را به نمایندگان ارائه کرد/همه اسناد تأییدیه بانک مرکزی داشت/هیچ کدام از پول‌ها به نام رئیس قوه قضاییه نیست

 

خبرگزاری فارس: لاریجانی اسناد مالی دستگاه قضا را به نمایندگان ارائه کرد/همه اسناد تأییدیه بانک مرکزی داشت/هیچ کدام از پول‌ها به نام رئیس قوه قضاییه نیست

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به دیدار نمایندگان مجلس با رئیس دستگاه قضا گفت: آیت‌الله آملی لاریجانی زونکن اسناد مالی قوه قضاییه را نشان داد که در آنها همه این چند میلیارد نه تنها در دوره ایشان بلکه در دوره آیت‌الله شاهرودی و قبل‌تر به نام قوه قضاییه بوده است.

محمدجواد جمالی در گفت‌و گو با خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، در خصوص دیدار تعدادی از نمایندگان با رئیس قوه قضاییه، اظهار داشت: ظهر روز چهارشنبه هفته گذشته ۱۷ آذر ماه من به همراه ۱۸ نفر از نمایندگان مجلس خدمت رئیس قوه قضاییه رسیدیم.

وی افزود: در این دیدار آقایان امیرآبادی، وکیلی، رنجبرزاده و پزشکیان از هیأت رئیسه حضور داشتند.

جمالی ادامه داد: همچنین رؤسای برخی از کمیسیون‌ها همچون تاجگردون و نوبخت نیز ما را همراهی کردند. از خانم‌ها نیز مافی و ساعی در این دیدار حضور داشتند.

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، افزود: از کمیسیون امنیت ملی هم بنده و آقایان رحیمی، برومندی و نوریان حضور داشتیم ضمن اینکه بهمنی رئیس سابق بانک مرکزی و کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس نیز حضور داشتند.

جمالی تصریح کرد: در این دیدار بحث‌های مختلفی مطرح شد و همه نمایندگان بابت شکل‌گیری این جلسه خوشحال بودند و تأکید داشتند که این دیدارها ادامه داشته باشد چرا که نمایندگان پاسخگوی مردم هستند و باید در جریان اطلاعات قضایی کشور باشند.

وی ادامه داد: رئیس دستگاه قضا تقریباً ۲ ساعت در مورد مسائل مختلف از جمله موضوع سخنرانی در مشهد و مسائل مالی قوه قضاییه توضیحاتی را ارائه کردند و همچنین توضیحاتی در خصوص استفساریه‌ای که از شورای نگهبان در مورد نظارت بر رفتار نمایندگان داشتند را ارائه دادند.

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، گفت: زمانی که صحبت به بحث‌های مالی قوه قضاییه رسید آیت‌الله آملی لاریجانی زونکنی را به نمایندگان نشان دادند که شامل اسناد مالی قوه قضاییه بود و ما مشاهده کردیم که تمام این چند میلیارد نه تنها در دوره آیت‌الله آملی لاریجانی بلکه در دوره آیت‌الله شاهرودی و قبل‌تر به نام قوه قضاییه بوده و این اسناد حداقل برای من قانع‌کننده بود.

جمالی افزود: اسنادی که در این زونکن بود شبیه پول بود که روی هر کدام رقم‌هایی مثل یک میلیارد و ۱۰ میلیارد نوشته شده بود و در همه اسناد تأییدیه بانک مرکزی وجود داشت و نشان می‌داد که هیچ کدام از این پول‌ها به نام شخص رئیس قوه قضاییه نیست و تماماً به نام قوه قضاییه سند خورده است.

وی گفت: تا آنجایی که اطلاع دارم فراکسیون روحانیون نیز دیداری با رئیس قوه قضاییه داشته‌اند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme