بهترین راهکار در زمان دعوای بین زوجین

یک روانشناس گفت: گاهی زوجین با یکدیگر دعوا می کنند که دخالت والدین در زندگی آنها باعث ایجاد کدورت و در نتیجه طلاق می شود.

مهناز ناطقی روانشناس در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با تاکید بر اینکه زوجین باید در زندگی به یکدیگر اعتماد داشته باشند، گفت: اعتماد بین زوجین به یکدیگر مانع دخالت والدین و اطرافیان در زندگی آنان می شود.
این روانشناس با بیان اینکه وابستگی شدید به خانواده باعث ایجاد کدورت و کینه در میان همسران می شود، اظهار داشت: بدگویی و سرزنش کردن خانواده همسر باعث دلخوری و رنجش طرف مقابل می شود.
وی با تاکید بر اینکه والدین نباید در مشکلات زندگی فرزندانشان دخالت کنند، تصریح کرد: برخی از والدین فکر می کنند با دخالت در زندگی فرزندشان می توانند مشکلات آنان رفع کنند اما کنجکاوی آنان باعث ایجاد دعوا، بی اعتمادی زوجین نسبت به یکدیگر، افزایش استرس و در نتیجه قطع رابطه  آنها می شود.
ناطقی با اشاره به دلایل دخالت والدین گفت: بی تجربگی فرزندان، ازدواج در سنین پایین، بی توجهی به فرهنگ و آینده نگری از دلایل دخالت والدین در زندگی فرزندانشان است.
به گفته وی، بهتر است والدین در زمان بروز مشکل در زندگی فرزندشان جهت جویایی از علت مشاجره و حل و فصل آن با دختر یا پسر خود صحبت کند و عروس و داماد را در این امر دخیل نکنند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme