بر اساس اطلاعات منتشر شده کدال بانک تجارت ۷ ماه است با هیات مدیره غیر رسمی اداره می‌شود/ چه کسی از حقوق سهام‌داران دفاع می‌کند؟

 

خبرگزاری فارس: بانک تجارت ۷ ماه است با هیات مدیره غیر رسمی اداره می‌شود/ چه کسی از حقوق سهام‌داران دفاع می‌کند؟

با وجود این که قانون تجارت تاکید می‌کند که تعداد اعضای هیات مدیره شرکت‌های سهامی عام نباید از ۵ نفر کمتر باشد، اما ترکیب هیات مدیره بانک تجارت برای هفتمین ماه متوالی چهار نفره است.

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس؛ ترکیب هیات مدیره بانک تجارت نشان می‌دهد، این بانک بورسی برای هفتمین ماه متوالی نتوانسته از رسمیت برخوردار باشد.

هم اکنون در ترکیب هیات مدیره بانک تجارت محمد ابراهیم مقدم نودهی به عنوان نماینده شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت کهگیلویه و بویر احمد به عنوان مدیر عامل و عضو هیات مدیره، علیرضا اکبری ماسوله به نمایندگی از وزارت اقتصاد و دارایی به عنوان عضو هیات مدیره، رضا دولت آبادی به نمایندگی از شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان یزد به عنوان عضو هیات مدیره و محمد رضا رستمی به نمایندگی از سرمایه گذاری صبا تامین به عنوان عضو هیات مدیره در این ترکیب حضور دارند.

این در حالی است که با وجود کناره گیری سید مجتبی فهیم هاشمی از ترکیب هیات مدیره بانک تجارت هنوز هیچ فردی به جای وی انتخاب نشده و همچنان یک کرسی هیات مدیره این بانک فاقد نماینده است. از این رو هیات مدیره بانک تجارت هم اکنون فاقد رییس هیات مدیره بوده و به لحاظ قانونی رسمی نیست.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme