برگزیدگان جشنواره قرآن و عترت معرفی شدند

جشنواره فرهنگی و هنری هفته قرآن و عترت خراسان جنوبی با معرفی نفرات برتر در ٢٨ رشته مختلف هنری، فرهنگی و.. به کار خود پایان داد. در مراسم اختتامیه این جشنواره که معاوم قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، استاندار خراسان جنوبی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ، جمعی از مسئولان و هنرمندان حضور داشتند، نفرات اول هر رشته لوح و هدیه خود را از دست مسئولان دریافت نمودند. به گزارش امروز خراسان جنوبی حسین توحیدی فرد از روزنامه امروز خراسان جنوبی در رشته عکاسی رتبه اول را کسب کرد. هیأت داوران این جشنواره سه نفر برتر هر رشته را به شرح زیر اعلام کرد:
حفظ کل قرآن کریم : ۱- مرضیه اشرفی از  بیرجند ۲- سیده سکینه خراشادی زاده از بیرجند ۳ – سیده صدیقه هاشمی از  بیرجند
حفظ ۱۵ جزء ویژه خواهران: ۱ – زهر سادات عبدالهی از   بیرجند ۲ – زهرا حسینی از بیرجند  ۳ – سعیده شریفی پور از  بیرجند
حفظ ۱۰ جزء ویژه برادران : ۱- محمود احمدی درمیان از   درمیان ۲- مرتضی زمانی از  بیرجند ۳ – سید علی سیادت از بیرجند
قرائت بزرگسالان ویژه برادران : ۱ – وحید براتی از  بیرجند ۲ – خاتمی تبار از فردوس  ۳ –  محسن حسین خو از   قاین
اذان ویژه برادران : ۱ – رسول وکیل زاده از   بشرویه ۲ – مصطفی الوانی از  بیرجند ۳- عباس سروری از   بیرجند.
بخش همخوانی و تواشیح : ۱- گروه تواشیح تبیان ازبیرجند هیات داوران گروه دیگری را بعنوان گروه حائز رتبه دوم و سوم انتخاب نکرد. همچنین از پیشکسوت قرآنی محمد رضا اشرفی از   بیرجند چهل سال خدمت برای پیشبرد قرآن، پیشکسوت رجب آبدار از   خوسف نزدیک به نیم قرآن تلاش برای پیشبرد قرآن، کاتب قرآنی ذبیح ا… اوحدی کتابت کل قرآن کریم در طول سیزده سال و اهدای آن به مقام معظم رهبری و پیشکسوت قرآنی رفعت وریدی نزدیک به نیم قرآن تلاش برای پیشبرد قرآن تقدیر بعمل آمد.
بخش انشای قرآنی: دانش آموز فاطمه بوالی * دانش آموز فهیمه جعفری * دانش آموز زهرا نیک پی * دانش آموز فاطمه شریف زاده از سرایان * الهه بخشی دستگردان * زهرا صمدی از زیرکوه * حمیده بخشنده  از فردوس * فاطمه ملائی از خوسف   * فاطمه ستاره شناس از قاین * نگین عرب زاده از خوسف * زینب فیض آبادی از بشرویه * سمیه رحیمی از درمیان * زهرا زیوری از سرایان * فاطمه خسروی از درمیان * الناز عرب از قاین * سیده مرضیه موسوی از سربیشه * فاطمه خالقی فردوس * زهره نوابی از سرایان * حجت حسینی از سربیشه* حسین خادمی از سربیشه
بخش پایان نامه و مقاله: ١ – دکتر میثم کهن ترابی از   قاینات
هیأت داوران هیچکدام از پایان نامه ها را حائز رتبه دوم ندانست.
٣ – نفیسه خوشرو و فاطمه بارانی از بیرجند
هیأت داوران پس از بحث و بررسی هیچکدام از مقالات را حائز رتبه و تقدیر ندانست.
بخش شعر: ١ – حبیب حاجی پور از   بیرجند  ٢ – مسلم یوسفی از   طبس ٣-  روح ا… فریدونی از   بشرویه
مطبوعات بخش خبر: ١ – زهرا مهرور از   بیرجند  ٢- کبری احمدی از   بیرجند ٣ – اعظم انصاری و ام لیلا لیموئی از بیرجند
بخش گزارش: ١ – رقیه رحمتی راد از   بیرجند ٢ – فاطمه زهرا قاسمی از   بیرجند ٣ – عالیه نخعی و زینب رمضانی از بیرجند
بخش نقاشی: ١ – مریم زمانیان از   بیرجند ٢ – مهسا رحیمی قرائی از   بیرجند ٣ – امید مقیمی از   سرایان
بخش پوستر: ١ – اکرم انتظاری از   بیرجند ٢ – شایسته ملاکی از   بیرجند ٣ – حمیده دهقان و سمیه زنگویی از   بیرجند
بخش عکس: ١ – حسین توحیدی فرد از   بیرجند ٢ – عباس زمانیان از   طبس ٣ – الهام نوفرستی از   بیرجند
خوشنویسی بخش شکسته: ١ – محسن اسماعیلی از   بیرجند ٢ – علیرضا سالاری از   بیرجند ٣ – علی نور محمدی از   بیرجند
خوشنویسی بخش نستعلیق: ١ – محمد حاجی آبادی از   بیرجند ٢ – سیّد محسن نجفی از   فردوس ٣ – فهیمه جهانی راد از   بیرجند
بخش فیلم داستانی: ١ – سید مهدی حسینی از   بیرجند ٢ – باقر بارانی از   بیرجند ٣ – سیّد حمید حسینی از   بیرجند
بخش فیلم مستند: ١ – محمود خضری از   فردوس ٢ – حسین نظری از   طبس ٣ – سیّد فاضل وزیری محبوب از   فردوس
بخش فیلم نامه نویسی: ١ – راحله کافی از   بیرجند ٢ – فرامرز مهدوی از   بیرجند ٣ – سیّد فاضل وزیری محبوب از   فردوس
بخش معرق و صنایع دستی: ١ – فرهاد فرجاد نیا از   بیرجند  ٢ – بهلگردی از   بیرجند  ٣ – جمالزهی از نهبندان و محمد حمزه ای از بیرجند
بخش تذهیب: ١ – راضیه رضوانی از بیرجند ٢ – بی بی طاهره قرشی از   بیرجند
هیأت داوران هیچکدام از آثار را حائز رتبه سوم ندانست.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme