اخبار سیاسی

 

گفته می شود عضو فراکسیون امید دهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفته با نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به منظور عملی سازی برنامه استیضاح وزیر کشور دولت یازدهم هماهنگی کرده ام. محمود صادقی،عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتفاقات اخیر رخ داده در مشهد و لغو سخنرانی نایب رئیس مجلس شورای اسبلامی در این شهر اظهار داشت:مناسب ترین واکنش به اتفاقات رخ داده در مشهد استیضاح وزیر کشور و بنده برای عملی سازی این مسئله هماهنگی هایی با علی مطهری به عنوان نایب رئیس مجلس شورای اسلانمی و عضو فراکسیون امید انجام داده ام.

اگر ترامپ را قبول ندارید آمریکا را ترک کنید!

یک قاضی فدرال آمریکا در شهر «سن آنتونیو» ایالت تگزاس در جریان یک مراسم رسمی اعطای شهروندی در اظهارنظری عجیب گفت که اگر شهروندان آمریکا «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب را قبول ندارند، به کشور دیگری بروند. قاضی «جان پریمومو» بازپرس فدرال در بخش غربی ایالت تگزاس از شهروندان آمریکایی که در روزهای پس از انتخابات به پیروزی «دونالد ترامپ» اعتراض کردند، انتقاد کرد. وی در سخنرانی خود در مراسم اعطای شهروندی گفت: «می توانم به شما اطمینان دهم که چه به ترامپ رأی داده باشید چه رأی نداده باشید،‌ اگر شهروند آمریکا هستند،‌ او رئیس جمهور شماست و رئیس جمهور شما خواهد بود و اگر این مسئله را قبول ندارید، باید به کشور دیگری بروید».

 

دستبند طلایی دختر ترامپ جنجال به پا کرد

دختر رئیس جمهور جدید آمریکا در جریان یک مصاحبه مطبوعاتی جنجال به پا کرد. ایوانکا ترامپ در طول مصاحبه با برنامه ۶۰ دقیقه شبکه تلویزیونی “CBS” آمریکا یک دستبند شرکت جواهرسازی خودش را به دست کرده بود که باعث جنجال وانتقادهای تند محافل رسانه ای و شبکه های اجتماعی در آمریکا بعد از پایان این مصاحبه شد. رسانه های آمریکایی و کاربران شبکه های اجتماعی به شدت از این اقدام ایوانکا ترامپ انتقاد کرده و وی را به سوء استفاده از مصاحبه یاد شده و تبدیل آن به بازاریابی برای شرکتش متهم کردند؛ بویژه که شرکت ایوانکا ترامپ بعد از مصاحبه ایمیلی به خبرنگاران فرستاد و توجه آنها را به این دستبند جلب کرد! این اعتراضات در نهایت باعث شد که شرکت جواهرسازی ایوانکا ترامپ رسما از تبلیغ این دستبند ۱۰ هزار و ۸۰۰ دلاری عذرخواهی کند. سخنگوی شرکت ایوانکا ترامپ نیز به نوبه خود به نیابت از برند جواهرات ایوانکا رسما عذرخواهی کرد.

کمیته‌های انتخاباتی اصلاح طلبان هفته آینده کار خود را آغاز می‌کنند

محمدرضا تابش، نماینده مردم اردکان : کمیته‌های سه‌گانه امور استان‌ها، تعامل با شخصیت‌ها و امور راهبردی اصلاح طلبان مشخص شده و این کمیته‌ها هفته آینده کار تخصصی خود را آغاز می‌کنند. تمرکز این کمیته‌ها روی هر دو انتخابات شورای شهر و ریاست‌جمهوری است. در انتخابات شورای شهر، گرایش ما بیشتر به سمت جوانان، متخصصان و زنان است و اگر بتوانیم در انتخابات شوراهای شهر که به صورت منطقه‌ای برگزار می‌شود راهبردهای خود را اجرا کنیم، آن وقت می‌توانیم در انتخابات ریاست‌جمهوری که در سطح ملی برگزار می‌شود نیز، موفق باشیم. دولت آقای روحانی هم در عرصه سیاست خارجی و هم در عرصه سیاست داخلی، عملکرد خوبی داشته و در حال حاضر آقای روحانی گزینه اصلاح‌طلبان است، اما ممکن است درباره افراد دیگری هم بحث و تبادل نظر انجام شود.

 

 

سردار نقدی: آمریکا غزل خداحافظی را بخواند

سردار نقدی در حاشیه مراسم ختم مرضیه حداد گفت: آمریکا کارهای نظامی، تروریستی و سیاسی خود را علیه ما انجام داد و اقدام‌های فرهنگی نیز فایده‌ای نداشت و همانطور که دیدید سی سال جنگ فرهنگی سنگین علیه ما به راه انداخت که بی‌فایده بود و شاهدیم که از شش سال پیش آنچه تحریم‌های فلج کننده می‌خوانند، راه به جایی نبرد. سردار نقدی یادآور شد: آمریکا هر حربه‌ای داشت علیه ملت ما به کار برد و به نتیجه‌ای نرسید و آخرین حربه او آن بود که از در دوستی در بیاید که امروز نیز این آقا (ترامپ) آمده که این مساله به بن‌بست رسید و باید غزل خداحافظی را از ابرقدرتی بخواند. ایلنا این خبر را منتشر کرد.

 

تحریم همسر ترامپ از سوی طراح لباس

خانم “صوفی تیالیه” طراح لباس فرانسوی مقیم نیویورک با انتشار نامه سرگشاده ای طراحی لباس برای ملانیا همسر ترامپ را رد کرد و گفت که نمی خواهد اسمش به هیچ شکلی با ترامپ مرتبط شود.

 

زمزمه ادغام بانک‌ها در ایران

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی با بیان اینکه ادغام بانکها نیازمند عزمی بالاتر از بانک مرکزی است، گفت: امیدواریم با لوایح دوقلوی بانکی، بتوان بر روی ساختار و معماری کلی نظام بانکی نگرش مجدد داشت.علی دیواندری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص طرح برخی ایده‌ها درباره ادغام بانکها به منظور کاهش هزینه‌های مترتب بر بانکداری ایران گفت: ادغام بانکها در همه جای دنیا به عنوان یک راهکار اساسی، مطرح است؛ به نحوی که ادغام بانکها در تمام کشورهای دنیا رونق داشته و کاری طبیعی به شمار می‌رود؛ ولی در ایران قانون به گونه‌ای است که این ادغام‌ها در شرایط فعلی امکان‌پذیر نیست؛ چراکه در قوانین و مقررات، ادغام بانکها ضوابط خاص خود را دارد.

سرقت اعضای بدن داعشی‌ها در عراق!

یک منبع محلی در استان نینوا روز یکشنبه به شبکه السومریه گفت: داعش اعضای خارج شده از بدن نیروهای خود را با کمک دلالان از عراق به سوریه منتقل می کند، و آنها را از آنجا به دست گروه های مافیا جهان می رسد.منبع مذکور افزود : یک گروه پزشکی ویژۀ داعش در استان نینوا به تازگی اعضای ۸۵ نفر از نیروهای این گروه تروریستی را درآورده، و این اعضای انسانی را که بیشتر کلیه هستند، تحت الحفظ به مناطق حومۀ شهر موصل فرستاده است. این منبع اعلام کرد: داعش اخیراً بیش از پیش اعضای بدن نیروهای خود و هر کسی را که در بیمارستان های نینوا بستری می شود ، سرقت می کند زیرا این گروه تروریستی اکثر منابع درآمد خود را خصوصاً نفت از دست داده است در حالی که درآمدهای نفتی ۸۰ درصد از مجموع درآمدهایش را تشکیل می داد.منبع نامبرده اعلام کرد : داعش به بهانه زخمی شدن نیروهای خود اقدام به جراحی بدن آنها و درآوردن اعضایشان می کند و حتی اعضای بدن نیروهای کشته شدۀ خود را نیز درمی آورد سپس اجساد آنان را در گودالی عمیق به نام الخسفه در جنوب شهر موصل می اندازد.

درخواست عجیب ضد ایرانی شورای روابط بین المللی خلیج فارس

به گزارش خبرگزاری عربستان سعودی “واس”؛ شورای روابط بین المللی کشورهای حاشیه خلیج فارس موسوم به “کوگر” از کشورهای عربی و اسلامی، به ویژه اعضای شورای همکاری خلیج فارس خواست تا شدیدترین تصمیمات را در قبال ایران اتخاذ و تهران را از سازمان همکاری های اسلامی اخراج کنند. بر این اساس، “طارق آل شیخان” رئیس کوگر- در بیانیه ای با طرح ادعاهایی ساختگی و مغرضانه، تهران را به اقدامات تحریک آمیز در یمن علیه مکه مکرمه متهم کرد و مدعی شد: “میزان کینه توزی این کشور علیه پاکترین مقدسات مسلمانان و بی توجهی به مقدسات، برای جهان اسلام ثابت شده که این موضوع، پاسخ کوبنده ای را برای حفاظت از پاکترین سرزمین ها می طلبد.”

یک ایرانی در پشت پرده جدایی‌طلبی کالیفرنیا؟

یک رسانه آمریکایی از فعالیت یک ایرانی – آمریکایی در پشت پرده فعالیت‌های کمپین برای جدایی کالیفرنیا از آمریکا خبر می‌دهد.به گزارش «عصرایران»، به دنبال پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا این شهروند ایرانی – آمریکایی به نام آقای «شروین پیشه‌ور» رهبری کمپینی را برای جدایی ایالت کالیفرنیا از آمریکا برعهده گرفته است.از زمان اعلام پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا، شمار زیادی از مردم با تظاهرات در شهرهای کالیفرنیا خواستار استقلال این ایالت از آمریکا و ایجاد کشور کالیفرنیا شدند.سایت سی ان بی سی آمریکا نوشت: شروین پیشه‌ور فعال اقتصادی ایرانی – آمریکایی و یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران و مغز متفکر در پشت فعالیت‌ها برای درخواست استقلال ایالت کالیفرنیا از آمریکا بود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme