نمایندگان از پاسخ‌ظریف به کریمی‌قدوسی قانع‌شدند

 

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پاسخ های محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه به سه سوال کریمی قدوسی نماینده مشهد قانع شدند و اعلام کردند که این سوال ها وارد نبود.

به گزارش ایرنا، علی مطهری که ریاست ساعاتی از جلسه علنی امروز – یکشنبه – مجلس شورای اسلامی را برعهده داشت، پس از پاسخ های وزیر امور خارجه به سه سوال کریمی قدوسی از این نماینده سوال کننده پرسید که آیا از پاسخ های ظریف قانع شده است که وی به دلیل این که قانع نشده بود از مطهری خواست در مجلس رای گیری شود.

مطهری وارد یا وارد نبودن سه سوال کریمی قدوسی از وزیر امور خارجه و این که پاسخ های ظریف قانع کننده بود را به رای گذاشت که نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز با ۱۰۵ رای موافق، ۱۳۵ رای مخالف و ۹ رای ممتنع از مجموع ۲۵۴ رای ماخوذه اعلام کردند که سوال کریمی قدوسی از وزیر امور خارجه وارد نیست و پاسخ های ظریف قانع کننده است.

کریمی قدوسی درمورد دلیل تغییر حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای پیشین وزارت امور خارجه ، علت شرکت نکردن وزیر امور خارجه در نمایشگاه افسانه هولوکاست و ارایه نشدن واقعیت ها درگزارش های برجام به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از وزیر امور خارجه سوال کرد که ظریف به این سه سوال به طور کامل و پٌرقدرت پاسخ داد.

براساس ماده ۲۱۰ آیین نامه داخلی مجلس، در بررسی سوال در جلسه علنی ابتدا گزارش کمیسیون متنضمن طرح سوال و بررسی های انجام شده توسط سخنگوی کمیسیون به مدت حداکثر پنج دقیقه مطرح می شود و سپس وزیر و نماینده سوال کننده به ترتیب و هر کدام حداکثر به مدت ۱۵ دقیقه توضیحات خود را ارائه می دهند و درصورت قانع نشدن نماینده رییس جلسه نظر مجلس را در این مورد اخذ می کند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme