آخرین خبر :

قیمت جهانی طلا افزایش یافت

انتشار گزارشی در مورد خروج سرمایه از بزرگ‌ترین بانک آلمان که تمایل برای ریسک را در بازار کاهش داده است، سبب شد تا قیمت طلا افزایش یابد.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، به دنبال نگرانی ها در مورد دویچه بانک که یکجا فروش های شدیدی در بازار اوراق قرضه به راه انداخت و تمایل برای ریسک کردن را کاهش داد، قیمت طلا در بازارهای جهانی افزایش یافت اما تقویت ارزش دلار مانع از افزایش بیشتر قیمت ها شد.

بر این اساس هر اونس طلا ۳٫۸۸ دلار افزایش یافت و ۱۳۲۴٫۲۵ دلار فروخته شد. ارزش طلا طی یک ماه گذشته بیشتر به علت تضعیف دلار پس از اینکه بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره بانکی را افزایش نداد، تاکنون یک درصد افزایش یافته است.

گزارشی مبنی بر اینکه برخی از صندوق های سرمایه گذاری نقدینگی مازاد خود را از دویچه بانک بیرون کشیده اند، نگرانی در مورد بزرگ‌ترین بانک آلمان را افزایش داده است.

حمزه خان، تحلیلگر بازار طلا در این رابطه گفت: «اگر هجومی برای دارایی های امن وجود داشته باشد، طلا برنده اصلی است…همچنین عوامل بنیادینی نظیر تقاضا از سوی بانک های مرکزی روسیه و چین و بی ثباتی در مورد افزایش نرخ بهره بانکی آمریکا وجود دارد که از قیمت طلا حمایت می کند.»

خبرگزاری فارس: قیمت جهانی طلا افزایش یافت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*