فرصت ۱۰ روزه برای اخذ معاینه فنی خودروها

جانشین رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی از فرصت ۱۰ روزه به شهروندان برای اخذ برگه معاینه فنی از مراکز معاینه فنی سراسر کشور خبر داد و گفت: از روز گذشته- سه شنبه- شهروندان از این فرصت ۱۰ روزه بهره مند شدند.

به گزارش خبرنگار انتظامی ایرنا، سردار موسی امیری روز چهارشنبه در حاشیه مراسم جشن مهر و دانش در مدرسه دخترانه غنچه های انقلاب در گفت و گو با خبرنگار انتظامی ایرنا افزود: شهروندان طی ۱۰ روز فرصت دارند برای اخذ برگه معاینه فنی به مراکز مربوطه مراجعه کنند تا در هنگام تردد در خیابان هایی که شامل طرح زوج و فرد می شود، دچار مشکل نشوند.
وی همچنین از کلید خوردن جریمه معاینه فنی از طریق دوربین ها خبر داد و گفت: از مهرماه این طرح اجرا شده و از این پس خودروهایی که معاینه فنی نداشته باشند از طریق دوربین جریمه می شوند.

** استفاده از تلفن همراه خطر تصادف را چهار برابر افزایش می دهد
جانشین رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: استفاده از تلفن همراه چهار برابر و ارسال پیام کوتاه یا خواندن آن ۱۰ یا ۱۱ برابر خطر وقوع تصادف را افزایش می دهد.
امیری اظهار داشت: همچنین سهم سرعت غیرمجاز در وقوع تصادف ۱۹ تا ۲۰ درصد است.
وی در رابطه با برگزاری جشن مهر و دانش در مدارس سراسر کشور نیز گفت: به مناسبت بازگشایی مدارس همه ساله به صورت نمادین در تهران این جشن به منظور پیوند دانش آموزان، والدین و پلیس برگزار می شود.
سردار امیری ادامه داد: این گونه مراسم ها سبب قانون پذیری دانش آموزان در بزرگسالی می شود و با تجربه موفق در کشورها بهترین شیوه برای فرهنگسازی ترافیکی است تا از سنین خردسالی این فرهنگ سازی آغاز شود.
جانشین رئیس پلیس راهور ناجا یادآوشد: به دانش آموزان همیار پلیس همواره توصیه می شود تا ضمن رعایت ادب و احترام نسبت به بزرگترها به آن ها تذکر دهند که در هنگام رانندگی از تلفن همراه استفاده نکرده، کمربندهای سرنشینان جلو بسته باشد و با سرعت مجاز رانندگی کنند.
امیری افزود: در زمینه استفاده از کمربند سرنشینان جلو شرایط خوبی حاکم است اما در مورد سرنشینان عقب باید بیشتر فرهنگ سازی شود.
به گفته وی ۱۰میلیون همیار پلیس دانش آموز و یک میلیون و یک هزار فرهنگیاران ترافیکی در سطح آموزش و پرورش فعال هستند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme