آخرین خبر :

توصیه حقوق بشری سخنگوی وزارت خارجه به اتحادیه اروپایی

سخنگوی وزارت امور خارجه با رد اظهارات اخیر سخنگوی سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا توصیه کرد: اتحادیه اروپایی لازم است با درک دقیق تری از روندهای قضایی در ایران، از تکرار اظهارات غیرمتعارف خودداری کند.

به گزارش ایرنا از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی اظهارات سخنگوی سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در خصوص تایید حکم محکومیت یک شهروند ایرانی را امری مداخله جویانه دانست و افزود: از آنجایی که مذاکرات حقوق بشری ایران و اروپا قرار است در آینده ای نه چندان دور صورت پذیرد، بیان چنین اظهاراتی، غیرسازنده تلقی می شود.
قاسمی خاطر نشان ساخت: بی شک صادرکنندگان این بیانیه باید آگاهی داشته باشند که موضوع حقوق بشر و ارتقاء آن با صدور بیانیه های سیاسی تحقق نخواهد یافت و این موضوع نباید مستمسک و بهانه ای برای دخالت در امور داخلی کشورها و قضاوت پیرامون مسایلی گردد که صرفا در حیطه وظایف و اختیارات دستگاه مستقل قضایی کشورهاست.
وی افزود: بدون تردید هر گونه تلاش برای قبولاندن ارزشهای خاص یک کشور یا منطقه به سایر جوامع با فرهنگ ها، آداب و سنن متفاوت تلاشی در جهت رجعت به پارادایم های کهنه و قدیمی در روابط بین المللی است.
قاسمی تاکید کرد: چنین ادعاهایی که مبتنی بر فرضیات غیردقیق و به خصوص با ناآگاهی از روند رسیدگی قضایی صورت می پذیرد سازنده نخواهد بود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*