هشدار کره شمالی به آمریکا و کره جنوبی

همزمان با آغاز رزمایش مشترک «اولچی فریدام» میان آمریکا و کره جنوبی در شبه جزیره کره، کره شمالی این دو کشور را عامل شروع جنگ و درگیری در منطقه معرفی و اعلام کرد

کد خبر: ۶۱۶۶۱۳
تاریخ انتشار: ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ – ۰۸:۵۴ ۲۲ August 2016
همزمان با آغاز رزمایش مشترک «اولچی فریدام» میان آمریکا و کره جنوبی در شبه جزیره کره، کره شمالی این دو کشور را عامل شروع جنگ و درگیری در منطقه معرفی و اعلام کرد که تمام توان خود را برای رویارویی با آنان که منطقه را متشنج کرده اند، بکار می گیرد.

به گزارش ایرنا، این رزمایش که مدت زمان برگزاری آن دو هفته اعلام شده در چارچوب همکاریهای نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی است که هرازگاهی در شبه جزیره کره برگزار می شود.

کره جنوبی و آمریکا علاوه بر این رزمایش هر سال در فصل بهار رزمایش طولانی مدتی را برگزار می کنند که شمار نفرات شرکت کننده در آن بعضا به حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار نفر می رسد و حدود سه ماه به طول می انجامد.
کمیته وحدت صلح کره شمالی امروز دوشنبه در بیانیه ای از شروع این رزمایش به شدت انتقاد کرد و آن را مایه تشدید تنش ها دانست.
در بخشی از این بیانیه آمده است: کره شمالی قویترین اقدامات مقابله جویانه نظامی را در برابر آمریکا و کره جنوبی که رزمایش «اولچی» را در منطقه آغاز کرده اند در اختیار دارد و در صورت لزوم از آن استفاده خواهد کرد.

خبرگزاری کره شمالی هم در گزارشی آورده است که این دو کشور با تحرکات خود راهی برای کره شمالی جز تقویت نیروی بازدارندگی تسلیحات هسته ای باقی نگذاشته اند.

کره شمالی تاکید کرده است، شعله ور کنندگان آتش جنگ در صورتی که دست به اقدامی بزنند، با واکنش سخت و قدرتمند ارتش این کشور روبرو خواهند شد.
کمیته وحدت کره شمالی افزوده است که ما با تهدیدهای زیادی از سوی این کشورها روبرو هستیم و مجبوریم قدرت تسلیحاتی اتمی خود را تقویت کنیم.

کره شمالی در جریان رزمایش های سالانه کره جنوبی و آمریکا معمولا با انتشار بیانیه های شدید الحن، هر دو کشور را تهدید به حمله می کند.

این کشور بارها اعلام کرده است که خود را هدف این رزمایش ها می داند و کره جنوبی و آمریکا به دنبال حملات پیشدستانه به پیونگ یانگ هستند.
تنها سه روز قبل بود که واحدهای توپخانه مرزی کره جنوبی تمرینات بزرگی را برگزار کردند که کره شمالی را به شدت به خشم آورد و این کشور اعلام کرد منطقه مرزی نظامی دوجانبه به شدت پرتنش است.
ارتش کره شمالی هم امروز در بیانیه ای هشدار داد که اگر ذره ای در جریان این رزمایش سالانه آمریکا و کره جنوبی به خاک، هوا و آبهای کره شمالی دست اندازی شود با حملات پیشدستانه هسته ای به استقبال متجاوزان خواهد رفت.
این چهل و نهمین رزمایش سالانه «اولچی فریدام» است و ۴٨٠ هزار نفر از بخش های نظامی و غیر نظامی دو کشور در آن شرکت می کنند و بخشی از آن مربوط به رزمایش مشترک شبیه سازی رایانه ای جهت مقابله با حملات کره شمالی است.

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*