علاقمندی کوبا به استفاده از تجربیات فناوری ایران

در دیدار مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل پارک با مشاور رییس جمهور کوبا در علم و فناوری عنوان شد که کوبا علاقمند به استفاده از تجربیات پارک فناوری پردیس در مدیریت پارکهای فناوری است.

به گزارش خبرگزاری مهر، پروفسور فیدل کاسترو دیاز، فرزند رهبر بزرگ کوبا و مشاور رییس جمهور این کشور در حوزه علم و فناوری در دیدار با مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل پارک فناوری پردیس با تمجید از دستاورهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه فناوری، علاقمندی کشورش را برای استفاده از تجربیات پارک فناوری پردیس اعلام کرد.

در این دیدار که در جریان سفر هیات عالیرتبه جمهوری اسلامی ایران به منطقه آمریکای لاتین به ریاست وزیر امور خارجه کشورمان انجام پذیرفت، کاسترو ضمن آشنایی با دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف فناوری، سابقه این همکاری‌ها را بسیار مثبت و در جهت رشد هر دو کشور ارزیابی کرد.

وی با اشاره به سفرهای قبلی خود به تهران و دیدار از مراکز پژوهشی در ایران، به فعالیت های کشورمان در توسعه کسب و کارهای نوپا اشاره کرد و خواستار آن شد تا در جریان سفر خود به تهران در ماه‌های آتی، از پارک فناوری پردیس بازدید و از تجربیات پارک در توسعه شرکت‌های دانش بنیان و حمایت از آنها استفاده کند.

شایان ذکر است سفر هیات عالیرتبه ایران به منطقه آمریکای لاتین تا هفتم شهریورماه به طول خواهد انجامید و این هیات با حضور در کشورهای کوبا، نیکاراگوا، اکوادور، شیلی، بولیوی و ونزوئلا مذاکراتی را با طرف‌های مرتبط به انحام خواهد رساند

ازمایشگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*