دستگیری دزدان فلز، آن هم از نوع برنج

رئیس پلیس امنیت عمومی استان کرمانشاه از کشف ۶۰۸ برگ چک پول تقلبی ۵۰ هزار تومانی به مبلغ ۳۰۴ میلیون ریال خبر داد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمد رستمی افزود: در پی دریافت اخبار و اطلاعاتی مبنی بر فعالیت یک باند فروش اسکناس های جعلی، موضوع در دست بررسی قرار گرفت.
وی ادامه داد: اعضای این باند دو نفره که از قبل با اقدامات اطلاعاتی شناسایی شده بودند، قصد داشتند چک پول های تقلبی ۵۰ هزار تومانی را طی یک معامله به فروش برسانند.
این مقام انتظامی تصریح کرد: در همین راستا ضمن هماهنگی با مرجع قضائی، طی عملیات مشترک پلیس امنیت عمومی بامرزبانی استان، مجرمان در یکی از پارک های سطح شهر کرمانشاه دستگیر شدند.
سرهنگ رستمی گفت: از خودروی این باند ۶۰۸ برگ چک پول تقلبی ۵۰ هزار تومانی به مبلغ ۳۰۴ میلیون ریال کشف و یک دستگاه خودرو نیز توقیف شد.
وی خاطرنشان ساخت: متهمان برای تحقیقات بیشتر به اداره پلیس امنیت عمومی استان منتقل شده اند.

**دستگیری سارقان فلز برنج
سارقان زورگیر که با دستبرد به یک کارخانه در گرمسار هشت و نیم تن فلز برنج را با یک دستگاه خاور به سرقت برده بودند با پیگیری ویژه پلیس آگاهی شهرستان گرمسار استان سمنان طی ۷۲ ساعت دستگیر شدند.
جمعه گذشته وقوع یک فقره سرقت به عنف از کارخانه ای در شهرک صنعتی گرمسار به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ این شهرستان اعلام شد.ماموران انتظامی بی درنگ به محل اعزام شدند و به بررسی صحنه سرقت پرداختند.
در مراحل بعدی مشخص شد اعضای یک باند پس از ورود به عنف به این واحد صنفی ، محموله هشت و نیم تنی فلز برنج را به همراه خودروی خاور کارخانه به سرقت برده و متواری شدند.
کارآگاهان مبارزه با سرقت پلیس آگاهی گرمسار با پیگیری ویژه این پرونده، سرنخ هایی از اعضای باند به دست آوردند.
س از تحقیقات تکمیلی و به کارگیری شگردهای خاص پلیسی تنها پس از ۷۲ ساعت سه عضو این باند در تهران شناسایی و در عملیات هایی جداگانه و ضربتی دستگیر شدند.
وی همچنین از کشف محموله سرقتی در تهران و خودروی خاور این واحد صنفی خبر داد و گفت: اموال سرقتی به مالک کارخانه تحویل شد.

** دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی در ارومیه
رئیس پلیس فتا انتظامی استان آذربایجان غربی از دستگیری عامل هتک حیثیت در فضای مجازی خبرداد.
سرهنگ کوره بلاغی گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر درج مطالب توهین آمیز و عکس های خصوصی وی در یکی از شبکه های اجتماعی توسط فرد یا افرادی نامعلوم و همچنین تهدید وی به انتشار تصاویر خصوصی، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی افزود: ماموران با انجام بررسی های فنی و تحقیقات گسترده ،فردی را در این زمینه شناسایی و پس اخذ مجوز از مقام قضائی ، متهم را دستگیر کردند.
این مقام انتظامی ادامه داد: در تحقیقات مقدماتی به جرم خود معترف و انگیزه خود را انتقام جویی از شاکی اعلام کرد .
کوره بلاغی با اشاره به اینکه متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضائی شد، گفت : کاربران دقت داشته باشند که عکس های شخصی خود را در سایت های عمومی ،تلفن همراه و یا دیگر تجهیزات الکترونیکی دوستان خود قرار ندهند ،چرا که ممکن است افرادی که با ایشان رابطه کاری یا دوستی موجبات آشنایی و اعتماد را فراهم ساخته و در کوچکترین اختلافات به جهت ضربه زدن یا انتقام گیری اقدام به انتشار تصاویرشان کنند.

** فروشنده طمعکار در دام پلیس فتا
سرپرست پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان از دستگیری فردی که از طریق فعالسازی کارت بانکی مشتری فروشگاه خود اقدام به برداشت وجه از حساب وی می کرد خبر داد.
سرگرد علی سرحدی گفت: فردی به این پلیس مراجعه و از برداشت مبلغ قابل توجهی از حساب بانکی اش توسط فردی ناشناس خبر داد و تقاضای رسیدگی کرد.
سرپرست پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان افزود: پس از انجام فعالیت تیم فنی پلیس و پی گیری سرنخ های به دست آمده مشخص شد تمامی مبالغ صرف خرید اینترنتی از حساب شاکی شده که با تلاش ماموران فرد مورد نظر شناسایی و به این پلیس احضار شد.
سرگرد سرحدی ادامه داد: متهم که صاحب یک فروشگاه مواد غذایی است در اعترافات خود گفت: شاکی برای خرید مراجعه و در زمان پرداخت وجه کالا به دلیل کافی نبودن موجودی حسابش ، کارت بانکی و کارت شناسایی خود را به صورت وثیقه در اختیار من قرار داد تا وجه مورد نظر را تهیه کند. من نیز طمع کردم و رمز دوم کارت بانکی وی را فعال و چندین فقره خرید اینترنتی از حساب وی انجام دادم .
سرپرست پلیس فتا انتظامی استان با اشاره به اینکه کارت بانکی هر فرد جزء مدارک شخصی و خصوصی افراد محسوب می شود از شهروندان خواست آن را در اختیار دیگران قرار ندهند تا شاهد چنین سوء استفاده هایی از سوی افراد طمع کار نباشیم.

**کشف کالاهای قاچاق ۱۵۳ میلیاردی
جانشین فرماندهی انتظامی استان هرمزگان از کشف انواع کالای قاچاق به ارزش بیش از ۱۵۳ میلیارد ریال، طی هفته آخر مرداد ماه امسال خبر داد.
سرهنگ علی اصغر خرم روی گفت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با همکاری ماموران انتظامی طی هفته آخر مرداد ماه سال جاری، با تلاش شبانه روزی و اجرای طرح های پاکسازی نقاط آلوده ، ۷۵ دستگاه خودرو سبک و سنگین حامل کالای قاچاق را شناسایی و توقیف کردند.
وی افزود: طی این مدت با تلاش ماموران ۱۹ هزار و ۵۹۳ دستگاه لوازم خانگی، هفت هزار و ۵۷۸ دستگاه لوازم صوتی و تصویری، ۵۸ تن برنج ، ۱۱۲ هزار پاکت سیگار،دو هزار متر پارچه، ۲۳ هزار لیتر سوخت، سه هزار و ۶۵۴ قلم لوازم آرایشی و بهداشتی ، ۱۱ هزار و ۴۲۸ ثوب البسه و ۵۸ قطعه خودرویی قاچاق کشف شد.
خرم روی با بیان اینکه ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده طی هفته آخر مرداد ماه امسال ۱۵۳ میلیارد و ۲۱۷ میلیون ریال است، گفت: در این راستا ۸۴ متهم دستگیر که برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*