تحصیل ۴۰۰ هزار اتباع خارجی در مدارس کشور

 

معاون امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش از پیش بینی حضور بیش از ۴۰۰ هزار دانش آموز اتباع خارجی از قریب به ۲۵ هزار مدرسه کشور خبر داد.
شاهین نوش‌آبادی معاون امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ پیرامون وضعیت تحصیل اتباع خارجی در مدارس کشور برای سال تحصیلی آینده گفت: ساماندهی وضعیت اتباع خارجی به عهده سازمان امور بین‌الملل بوده و  پیش بینی می‌شود در این راستا بیش از ۴۰۰ هزار دانش آموز اتباع خارج در حدود ۲۵ هزار مدرسه کشور تحصیل می‌کنند.

وی عنوان کرد: برای دانش‌آموزان اتباع خارجی طی دو سال اخیر گامهای مثبتی در خصوص فراهم شدن شرایط تحصیلی آنها برداشته شده تا هیچ یک از آنها از تحصیل باز نمانند.

نوش‌آبادی اظهار کرد: مجاز بودن تمامی دانش‌آموزان اتباع خارجی برای حضور در مدارس از جمله این اقدامات است و دانش آمو‌زانی که مدارک هویتی، اقا‌متی داشته باشند و همچنین افرادی که این مدرک را نداشته باشند امکان تحصیل دارند.

معاون امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: این دانش آموزان باید برای حضور در مدارس به ضوابط تعریف شده در آموزش و پر‌روش ایران را رعایت کرده و بر این اساس مجاز به تحصیل هستند.

نوش‌آبادی با اشاره به اینکه ضوابطی هم برای شهریه دانش‌آموزان اتباع خارجی در نظر گرفته شده یادآور شد: این دانش آموزان ملزم به پرداخت شهریه اجباری نیستند اما باید وجه مربوط به کمک به مدرسه را پرداخت کنند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme