ارتباط فشار خون پایین و حمله قلبی!

تیمی بین المللی از دانشمندان از جمله پژوهشگران دانشگاه امپریال کالج لندن دریافتند که اگرچه فشار خون بالا مسئول حملات قلبی است، اما فشار خون بیش از اندازه پایین نیز می تواند زمینه ساز بروز آنها شود.

بنابر نتایج مطالعه ای جدید، پزشکان نسبت به پایین آوردن بیش از اندازه فشار خون در افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب هشدار داده اند زیرا این اقدام ممکن است خطر حملات قلبی را افزایش دهد.

ارتباط فشار خون پایین و حمله قلبی!

به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل “وب ام‌دی”، تیمی بین المللی از دانشمندان از جمله پژوهشگران دانشگاه امپریال کالج لندن دریافتند که اگرچه فشار خون بالا مسئول حملات قلبی است، اما فشار خون بیش از اندازه پایین نیز می تواند زمینه ساز بروز آنها شود.

فشار خون بر مبنای میلیمتر جیوه (mmHg) اندازه گیری می شود به صورت فشار سیستولیک – نیروی خون در برابر دیواره رگ ها هنگام ضربان قلب – بر فشار دیاستولیک – فشار خون بین هر ضربان قلب – نوشته می شود.

افرادی با فشار خون طبیعی دارای خوانش زیر ۱۲۰ بر ۸۰ خواهند بود که به صورت ۱۲۰/۸۰ نشان داده می شود. فشار خون بالا می تواند به مشکلات سلامت از جمله بیماری قلبی، حمله قلبی، سکته مغزی، و بیماری کلیه منجر شود.

مطالعه اخیر با حضور ۲۲ هزار و ۶۷۲ شرکت کننده از ۴۵ کشور جهان انجام شده است که افراد مبتلا به بیماری قلبی و بیمارانی که برای درمان فشار خون بالا تحت درمان دارویی بودند را در بر می گرفته است. دانشمندان دریافتند فشار خون بالاتر از ۱۴۰/۸۰ با افزایش خطر حمله قلبی و سکته مغزی مرتبط بوده است.

اما آنها کشف کردند که فشار خون سیستولیک بالاتر از ۱۲۰ mmHg، و همچنین فشار خون دیاستولیک کمتر از ۷۰ mmHg با احتمال بالاتری از مرگ، حمله قلبی و بستری شدن در بیمارستان به واسطه نارسایی قلبی مرتبط بوده است.

تجزیه و تحلیل های صورت گرفته در این مطالعه بر اهمیت درمان فشار خون بالا تاکید دارند، اما نسبت به فشار خون بیش از حد پایین نیز هشدار می دهند. فشار خون هایی که به طور کلی عادی در نظر گرفته می شوند، و زیر ۱۲۰/۷۰ هستند، ممکن است برای بیماران مبتلا به عروق کرونر قلب و بیمارانی که فشار خون بالای آنها درمان شده بیش از اندازه پایین باشند.

این در شرایطی است که نتایج مطالعه اخیر نشان می دهد برای کاهش خطر سکته مغزی پایین آوردن فشار خون بهتر است. به گفته پژوهشگران، مطالعات بیشتری برای تعیین میزان فشار خون پایین که ضرر آن بیشتر از سود آن نیست باید انجام شود.

مترجم: محمد مهدی حیدرپور

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*