اخبار سیاسی

درخواست توکلی برای تعقیب نوبخت

احمد توکلی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و رئیس مرکز دیده‌بان شفافیت و عدالت، در کانال تلگرامی خود نوشت: بنا بر گزارش رسمی مرکز پژوهش‌های مجلس، شورای حقوق و دستمزد از آغاز به کار دولت فعلی تا ماه‌های اخیر، سه سال متوالی، تشکیل نشده بود؛ بنابراین: ۱٫ هیچ‌یک از موارد دریافت‌های نجومی موافقت شورای حقوق و دستمزد و تأیید رئیس‌جمهور را نداشته‌اند، پس همه آن‌ها غیرقانونی و نامشروع هستند. ۲٫ مسئولیت این حرام‌خواری علاوه بر وزرا و رؤسای دستگاه‌ها، به‌عهده آقای نوبخت هم قرار دارد؛ زیرا چه‌ کاری به‌خلاف قانون انجام شود و چه وظیفه‌ای قانونی ایفا نگردد، در هردو صورت قانون نقض شده است. ماده ۵۹۸ قانون مجازات اسلامی تکلیف مدیران حرام‌خواری را که با تصرف غیرمجاز، اموال عمومی را تضییع کرده‌اند معلوم کرده است. همچنین تکلیف آقای دکتر نوبخت را نیز که اهمالش در انجام وظیفه قانونی، جرم را ممکن ساخته، روشن شده است. ماده ۵۹۸ قانون مجازات اسلامی برای جرم استفاده غیرمجاز از اموال عمومی، البته به‌شرط آن‌که برای نفع خود و دیگران نبوده باشد، چهار مجازات تعیین کرده است: ۱) استرداد مبلغ، ۲) جبران خسارت وارده، ۳) پرداخت اجرت‌المثل و ۴) ۷۴ ضربه تازیانه! و اگر خودش از آن منتفع شده باشد بر مجازات‌های مذکور، جزای نقدی معادل مبلغ انتفاعی نیز اضافه می‌شود. در ذیل همین ماده آمده است: «… همچنین است درصورتی که به‌علت اهمال یا تفریط موجب تضییع اموال و وجوه دولتی گردد». اگر آقای نوبخت در انجام وظیفه قانونی خویش اهمال نمی‌کرد و شورای حقوق و دستمزد مرتباً تشکیل می‌شد آیا این بی‌شرمی‌ها رخ می‌داد؟

شعار مرگ بر منافق اصولگرایان بر سر مطهری

محسن کوهکن در صحن علنی مجلس و در حالی که مطهری ریاست مجلس را بر عهده داشت در تذکری شفاهی گفت: ای کاش آقای لاریجانی ریاست مجلس را بر عهده داشتند، چون این تذکر درباره شماست. در شرایطی که مشکلات اقتصادی و اشتغال وجود دارد، زیبنده اعضای هیات رییسه نیست خوراک تبلیغاتی برای بیگانگان درست کند و آنچه مدّ نظر حضرت امام بوده است را زیر سوال ببریم لذا به شکلی سخن بگویید که بیگانگان سوءاستفاده نکنند. مطهری بعد از نطق کوهکن در پاسخ به او گفت روشن است که شما نامه را نخوانده‌اید و حتما این نامه را مطالعه کنید. هر مسئله در جای خود باید حل شود و اینطور نیست که فقط به یک بعد بپردازیم. او در پاسخ به ادعای کوهکن که گفته بود امام با این نامه زیر سوال رفته است، گفت: این ادعا درست نیست و مسئله چگونگی اجرای دستور امام بوده است. ضمن اینکه بارها شده است که امام و مقام رهبری صحبت‌هایی داشتند که با استقبال رسانه‌های بیگانه مواجه شده است؛ مثل فرمان هشت ماده‌ای امام درباره ممنوعیت شنود؛ که یک هفته رسانه‌های بیگانه از امام تمجید می‌کردند. بعد از پایان جواب مطهری، بارها محسن کوهکن سر مطهری فریاد زد که نطق نکن و حاجی‌دلیگانی، پورمختار و کریمی قدوسی شعار مرگ بر منافق سر دادند. پس از آرام شدن صحن جواد کریمی قدوسی با حرکت‌ در میان صندلی‌های نمایندگان مجلس یادداشت‌های کوچکی را بین نمایندگان اصولگرای مجلس توزیع کرد. 

سخنان پشت تریبون نان و آب نمی‌شود؟!

آیت الله محسن غرویان، در خصوص حواشی اخیر پیرامون لغو کنسرت‌ها در برخی از شهرها از جمله مشهد گفت: برخی از آقایان گفتهاند کنسرت مگر برای مردم آب و نان می‌شود، به نظرم این سخنان هم کاملا اشتباه است. بحث کنسرت بحث آب و نان نیست و با ملاک آب و نان نمیتوان مورد ارزیابی قرار داد.کنسرت هم نوعی موسیقی است که با فرهنگ و ارزش‌های مردم ارتباط دارد و نمیتوان همه چیز را با ملاک آب و نان تعیین کرد؛ اگرنه می‌توان گفت که سخنانی هم که پشت تریبون زده میشود مگر برای مردم نان و آب می‌شود. برخی از سخنرانی ‌ها هم برای مردم نان و آب نمی‌شود. کنسرت و موسیقی را مردم دوست دارند و علاقه دارند که مقداری از وقت خود را با چنین مسائل فرهنگی پر کنند و نشاط پیدا کنند.

 

 

حکم هیات عالی حل اختلاف قوا درباره مینو خالقی ابلاغ نشده است

علی مطهری، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: شورای نگهبان به استناد ماده ۷۳ قانون انتخابات مجلس، سلامت انتخابات یک حوزه را تایید کرده اما آرای یکی از منتخبان را باطل کرده و ما با این استفساریه قصد داشتیم این راه را ببندیم. موضوع مینو خالقی در هیات عالی حل اختلاف قوا مطرح شد اما هیچ وقت حکمی از آنجا ابلاغ نشد. این استفساریه قانون گذاری جدید نیست اینکه می گویند در این استفساریه تفسیر قانون اساسی صورت گرفته است درست نیست؛ بلکه در اینجا تفسیر قانون عادی انجام گرفته است و توضیحی ارائه شده که این به معنای قانون گذاری جدید نیست. 

گفته می شود عباس دوزدوزانی وزیر ارشاد دولت شهید رجایی تشبیه احمدی‌نژاد به شهیدرجایی را ادعایی پوچ می‌خواند و تأکید می‌کند: احمدی‌نژاد و بنی‌صدر دو قماش غیر از هم، با دو ساختار شخصیتی مغایر بودند و هیچ یک برای مسئولیت ریاست‌جمهوری صلاحیت نداشتند

 

انتقاد یک مقام سپاه به تعداد مدالهای المپیک ایران

فدوی گفت: یک موضوع مهم که در کنار توانمندی‌های افراد بسیار اهمیت داشته و ساری و جاری است، همان جان انسان‌هاست و اینکه انسان به مرحله‌ای برسد که آماده جانفشانی در راه خدا باشد. ملت ما در این عرصه تا حد توان افتخارآفرینی کرده و این حد و اندازه مردم ما و انقلاب اسلامی ماست.وی با اشاره به بازی‌های المپیک تصریح کرد: آیا حد و اندازه یک ملت ۸۵ میلیونی که ۳۷ سال است در خطیرترین صحنه‌های عالم دست و پنجه نرم کرده و در این مسیر موفق بوده است، تنها سه مدال طلا در المپیک است؟ متاسفانه برخی مسئولان کشور اعلام می‌کنند که حد ما همین است، اما این‌گونه نیست و باید به خودباوری برسیم.فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: قطعا اگر کاری را آغاز کنیم، موفق خواهیم شد چراکه خداوند این حد و اندازه را برای بندگان خود قرار داده است. بر سر مسائل ابتدایی جامعه گیر کردن نشان از وجود مشکل در بخشی از کار و طی نکردن روال درست امور است.

یکی از شانس‌های مدال طلا ممنوع‌الخروج است

با پایان رسیدن بازی های المپیک ریو، ورزشکاران سراسر جهان خود را برای حضور در بازیهای پارالمپیک ۲۰۱۶ آماده می کنند و کاروان ایران هم دهم شهریور عازم ریودوژانیرو می شود اما یکی از قهرمانان کشور ممنوع الخروج است. علی صادق زاده عضو تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولین ایران که مدال برنز پارالمپیک پکن و لندن را در کارنامه اش دارد به دلیل اجرا گذاشته شدن مهریه توسط همسرش نمی تواند از کشور خارج شود و این روزها به مشکل خورده است. البته فدراسیون جانبازان و معلولین در این مدت تلاش کرده اند تا مشکل این قهرمان را حل کنند تا بتواند به ریو سفر کند و اکنون به نظر می رسد تنها وزارت ورزش و جوانان است که می تواند این مشکل را حل کند. نکته اینجاست که صادق زاده در تمرینات رکوردهای فوق العاده ای داشته و شاس کسب مدال طلا در ریو است. صادق زاده می گوید:« ۵۱۴ سکه بدهکار هستم و از اردیبهشت ممنوع الخروج هستم. تنها با رضایت همسرش می توانم از کشور خارج شوم. 

قیمت عجیب یک میوه خارجی

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار گفت: قیمت هر کیلو انار خارجی در میادین میوه‌و‌تره بار ۴۰ هزار تومان و قیمت میوه‌های تابستانه با توجه به نزدیکی به پایان فصل ثابت مانده است.علی مهاجران، با اشاره به ورود نوبرانه جدید به میادین میوه‌و تره بار گفت: انار به تازگی وارد میادین شده و قیمت آن کیلویی ۴ هزار تومان است که قیمت این میوه از نوع وارداتی که تا دو هفته اخیر در میادین به فروش می‌رسید کیلویی ۴۰ هزار تومان بوده است و نارنگی تخم ژاینی داخلی نیز تا چند روز آینده وارد میادین می‌شود و قیمت آن هنوز مشخص نیست

 

گفته می شود مجید انصاری در مورد اقدامات دولت و رییس جمهور برای رفع حصر از نامزدهای معترض به نتیجه انتخابات گفته هر یک از قوای سه گانه حوزه اختیاراتی دارند و براساس قانون اساسی اگر موضوعی در حوزه یک قوه بود، قوای دیگر نمی توانند در آن ورود داشته باشند و باتوجه به اینکه مسئله حصر ماهیت قضائی دارد، در حوزه قوه مجریه نیست. با این وجود و با توجه به اینکه رئیس جمهور مجری قانون اساسی است در حد امکان و مقررات مساله را پیگیری می کنند اما باید یادآور شد این موضوع از حوزه اختیارات رئیس قوه مجریه خارج است.

گفته می شود سفارتخانه های عربستان در کشورهای اروپایی مأموریت یافته اند اقدامات اقتصادی سفارتخانه ها و بازرگانان ایرانی را تحت کنترل قرار دهند و ایجاد مانع کنند.مکانیزم کار نیز بدین صورت است که سفارتخانه های عربستان در هر کشور اروپایی، با یک یا چند شرکت محلی که به اطلاعات اتاق های بازرگانی و صنعتی دسترسی دارند قرارداد خرید اطلاعات منعقد کرده اند. این شرکت ها موظف اند هر گونه تماس یا قرارداد ایرانی ها با شرکت های اروپایی را به اطلاع سفارتخانه های عربستان برسانند. «دادن پیشنهاد برای معامله پرسودتر با عربستان»، «تهدید شرکت های اروپایی به ممنوعیت معامله با عربستان در صورت همکاری با ایران» و نیز «تهدید به لغو قراردادهای موجود با عربستان»، سه روش اصلی سفارتخانه های سعودی برای منصرف کردن اروپایی ها از تعامل اقتصادی با ایران است.

 

تبلیغ با خودروی پلاک دولتی برای سفر احمدی نژاد

کاربر فیسبوکی به نام «جواد» با انتشار این عکس نوشت: «این عکس رو دیدم واقعا به مظلومیت دولت دکتر روحانی یقین پیدا کردم. این عکس در حاشیه مراسم سخنرانی رییس دولت نهم و دهم و اعجوبه ی قرن در قزوین گرفته شده است. با خودروی پلاک دولتی، سفر احمدی‌نژاد به قزوین رو تبلیغ می کند!». انصاف نیوز این خبر را منتشر کرده است.

شعار مرگ بر منافق بر سر مطهری/ کنایه وزیر کشور به احمدی نژاد/ واکنش عارف به انتقادات تند صادق خرازی/ سه روش عربستان برای زمینگیر کردن برجام/ جلسه اصلاح طلبان با ورزشکاران پیش از انتخابات!

 

تبریک به مدال آور کشور آذربایجان در سنندج

نصب بیلبورد تقدیر از کشتی‌گیر سنندجی تیم ملی آذربایجان در سنندج.

شعار مرگ بر منافق بر سر مطهری/ کنایه وزیر کشور به احمدی نژاد/ واکنش عارف به انتقادات تند صادق خرازی/ سه روش عربستان برای زمینگیر کردن برجام/ جلسه اصلاح طلبان با ورزشکاران پیش از انتخابات!

کنایه وزیر کشور به احمدی نژاد

عبدالرضا رحمانی فضلی روز یکشنبه در جمع مدیران، نخبگان و برگزیدگان اقشار مختلف مردم شهرستان علی آباد افزود: قبل از سال ۹۲ شاهد این بودیم که حرف رهبری را گوش نمی‌کردند و خانه نشینی ۱۱ روزه را دیدیم اما امروز می بینیم یک وحدت بین سران قوا وجود دارد و همه تابع رهبری هستند. حل مساله تهدید و تحریم ایران که با مساله هسته ای گره خورده بود یکی از قول‌های رییس جمهوری بود که با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب در این زمینه اقدامات لازم دنبال شد.

 

روایت سخنگوی قوه قضائیه از دستگیری جاسوس هسته ای

غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در یکصد و یکمین نشست خبری خود در هفته دولت با اصحاب رسانه درخصوص وجود یک عامل نفوذی در تیم هسته‌ای اظهارداشت: اصل دستگیری درست است و تحت تحقیب قرار داشت و بعد از چند روز با قرار وثیقه آزاد شد.وی افزود: فرق است بین اینکه فردی تحت تعقیب قرار گیرد با اثبات اتهام و این دو از هم متفاوت است.

گفته می شود محمدحسین صفار هرندی ظهر امروز در همایش قشر بسیج کارمندان که به مناسبت هفته دولت و با حضور ۷۰۰ کارمند بسیجی استان قم، در سالن همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: در پاسخ به برخی از مسؤولان که گفته‌اند هنگام واریز یارانه به حساب مردم عزا می‌گیریم،‌ باید گفت مگر دارید از اموال خود یا از اموال پدری‌‌ خود به مردم یارانه می‌دهید؟ ‌این اموال متعلق به خود مردم است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*