کمال خرازی در گفت‌وگو با فارس: برجام آن طور که باید و شاید تاکنون اجرا نشده/ با کسانی روبه رو هستیم که با ما مشکلات اساسی دارند

 

خبرگزاری فارس: برجام آن طور که باید و شاید تاکنون اجرا نشده/ با کسانی روبه رو هستیم که با ما مشکلات اساسی دارند

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با بیان اینکه برجام آن طور که باید و شاید تاکنون اجرا نشده است، گفت: طرف مقابل ابزارهایی در اختیار دارد و به شیوه‌هایی مختلف این ابزارها را به کار می‌برد تا برجام به درستی اجرا نشود.

سید کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس در خصوص روند اجرای برجام با اشاره به زحمات فراوان تیم‌ مذاکره‌کننده هسته‌ای برای به سرانجام رساندن پرونده هسته‌ای ایران، اظهار داشت: برجام یک موفقیت و یک ضرورت برای کشور بود و تیم مذاکره‌کننده با حمایت‌های مقام معظم رهبری توانستند این موضوع را به سرانجام برسانند.

وی با بیان اینکه برجام آنطور که باید و شاید تاکنون اجرا نشده است، تصریح کرد: طرف مقابل ابزارهایی را در اختیار دارد و به شیوه‌هایی مختلف این ابزارها را به کار می‌برد تا برجام به درستی اجرا نشود.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ادامه داد: این ناشی از این است که ما با کسانی روبرو هستیم که دشمنان ما هستند. نباید تصور کنیم که اگر در برجام موفق شدیم با آنها به نتیجه و توافق برسیم، مشکلاتمان با آنها برطرف شده است.

خرازی با تاکید بر هوشیاری مسئولان در مقابل طرف غربی عنوان کرد: چه در اجرای برجام و چه در سایر مسائلی که با دیگران داریم، هیچگاه نباید یک خوش‌بینی زائدالوصفی به ما دست دهد.

وی افزود: باید همواره احساس کنیم با کسانی روبرو هستیم که آنها با ما مشکلات اساسی دارند و اگر بتوانند و از ابزارهای لازم برخوردار باشند، دیدگاه‌های خود را به ما تحمیل خواهند کرد.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با بیان اینکه تنها راه مقابله با این کارشکنی‌ها مقاومت است، اظهار داشت: با اراده ملی و بیداری که در ملت ایران مشهود است، از این مراحل هم عبور خواهیم کرد.

وزیر خارجه اسبق همچنین تصریح کرد: با اتکا به مردم و توان داخلی، باید از گشایش‌هایی که بر اثر برجام برای کشور ایجاد شده در راستای توسعه کشور از نظر اقتصادی استفاده کرد.

وی با تاکید بر اینکه فشار به طرف غربی باید ادامه یابد تا آنها به تعهدات خود در برجام عمل کنند، خاطرنشان کرد: با ایستادگی و اراده ملی باید بتوانیم در مقابل غربی‌ها مقاومت کرده و مسیری را انتخاب کنیم که به غربی‌ها وابسته نباشد و روی پای خود بایستیم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*