چند راهکار ساده برای آزادسازی حافظه ذخیره‌سازی دستگاه اندرویدی

برخی دستگاه های اندرویدی به شکاف کارت حافظه مجهز هستند و راهکاری آسان را برای حل این مشکل ارائه می کنند اما برخی دستگاه ها فاقد این ویژگی بوده و از این رو کمبود حافظه ذخیره سازی می تواند مشکل آفرین باشد.
گوشی های هوشمند و تبلت ها به یکی از همراهان دائمی ما مبدل شده اند و با استفاده از آنها وظایف مختلفی مانند تماشای فیلم، گوش دادن به موسیقی، عکاسی، فیلمبرداری و غیره را انجام می دهیم. از این رو، جای شگفتی نیست که پس از مدتی استفاده با کمبود فضای ذخیره سازی در دستگاه خود مواجه شویم.

چند راهکار ساده برای آزادسازی حافظه ذخیره‌سازی دستگاه اندرویدی

به گزارش “گروه علم و فناوری” عصرایران، برخی دستگاه های اندرویدی به شکاف کارت حافظه مجهز هستند و راهکاری آسان را برای حل این مشکل ارائه می کنند اما برخی دستگاه ها فاقد این ویژگی بوده و از این رو کمبود حافظه ذخیره سازی می تواند مشکل آفرین باشد. خوشبختانه با در نظر گرفتن چند اقدام ساده می توان به آزادسازی فضای ذخیره سازی دستگاه اندرویدی کمک کرد. در نتیجه، پیش از حذف فایل های با ارزش خود می توانید این راهبردها را مد نظر قرار دهید.

ممیزی اپلیکیشن ها

چند راهکار ساده برای آزادسازی حافظه ذخیره‌سازی دستگاه اندرویدی

اپلیکیشن ها فراوان هستند و برای دانلود بسیاری از آنها نیازی به صرف هزینه نیز وجود ندارد. در نتیجه ممکن است کاربر اپلیکیشن های بسیاری را روی دستگاه اندرویدی خود نصب کند که حتی برخی از آنها را به ندرت استفاده می کند. بر همین اساس، این پرسش را با خود مطرح کنید که به واقع به کدام اپلیکیشن ها نیاز دارید و کدام یک را می توانید حذف کنید. به یاد داشته باشید که حذف یک اپلیکیشن به معنای از بین رفتن دائمی آن نیست و می توانید در آینده بار دیگر آن را دانلود کنید.

به طور معمول، بازی ها از جمله اپلیکیشن هایی هستند که فضای زیادی را اشغال می کنند و از این رو اگر دیگر عنوانی مانند «گرند تیف اتو: سن اندریاس» را بازی نمی کنید با حذف آن به آزادسازی حدود دو گیگابایت از فضای ذخیره سازی خود کمک خواهید کرد. با مراجعه به آدرس Settings > Storage > Apps می توانید اپلیکیشن های نصب شده روی دستگاه اندرویدی خود و میزان فضایی که اشغال کرده اند را مشاهده کنید و سپس درباره حذف برخی از آنها تصمیم گیری کنید.

انتقال عکس ها و ویدیوها

چند راهکار ساده برای آزادسازی حافظه ذخیره‌سازی دستگاه اندرویدی

هرچه با گوشی هوشمند خود بیشتر عکاسی و فیلمبرداری کنید، فضای بیشتری از حافظه ذخیره سازی خود را نیز اشغال می کنید. پس از گذشت یک سال و ثبت لحظه های مهم زندگی چندان جای تعجب ندارد که با بحران کمبود حافظه ذخیره سازی مواجه شوید.

برای غلبه بر این مشکل می توانید عکس ها و ویدیوهای قدیمی‌تر و کم اهمیت‌تر خود را به مکانی دیگر انتقال دهید. این مکان دیگر می تواند به عنوان مثال، دیسک سخت رایانه، دیسک سخت خارجی یا فضای ذخیره سازی ابری باشد.

حرکت به سوی استریم

چند راهکار ساده برای آزادسازی حافظه ذخیره‌سازی دستگاه اندرویدی

همان گونه که پیش از این نیز اشاره شد، مدیا می تواند فضای زیادی از حافظه ذخیره سازی گوشی هوشمند یا تبلت را اشغال کند. فایل هایی وجود دارند که توسط خود کاربر تولید شده اند اما متهمان بزرگ‌تر آهنگ ها، پادکست ها و ویدیوهایی هستند که دانلود می شوند. امروزه در صورت دسترسی به اینترنت می توانید بیشتر فایل های مورد علاقه خود را استریم کنید. استفاده از سرویس های استریم موسیقی و ویدیو مانند اسپاتیفای و نتفلیکس می تواند به کاهش چشمگیر اشغال فضای ذخیره سازی دستگاه اندرویدی منجر شود.

استفاده از یک حافظه ذخیره سازی خارجی

سیستم عامل اندروید از کارت های حافظه پشتیبانی می کند اما تمامی دستگاه های اندرویدی به شکاف کارت حافظه مجهز نیستند. این به معنای است که اگر قصد دارید فایل هایی که کمتر نیاز دارید را همواره به همراه داشته باشید باید از یک حافظه ذخیره سازی اضافی خارجی استفاده کنید.

امروزه حافظه های خارجی USB مختلفی در دسترس هستند که با دستگاه های اندرویدی قابل استفاده بوده و به فضای حافظه ذخیره سازی آنها می افزایند. البته اتصال این حافظه های خارجی ممکن است شکل زیبایی نداشته باشد و در این صورت می توانید استفاده از یک هاب مدیا بی سیم که به جای اتصال مستقیم به گوشی هوشمند امکان انتقال اطلاعات از طریق وای فای را ممکن می سازد، استفاده کنید.

منبع: عصرایران

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*