چطور در زندگی تان تغییر ایجاد می کنید؟

اگر می خواهید زندگی تان را تغییر دهید، بدانید فشار زیادی را تجربه خواهید کرد. پس کفشهای آهنین به پا داشته باشید چرا که تغییر استمرار و شجاعت می خواهد. اما چرا باید هدفمند زندگی کنیم، یکی از دلایل مهم آن این است که هدف و احساس ارزشمندی در زندگی، می‌تواند باعث افزایش طول عمر شود.

تنگ ماهی

کاهش وزن یا ورود به شغلی جدید یا سرمایه گذاری تجاری همه اینها شاید تغییراتی باشند که به شدت علاقه مند به انجام شان هستید اما شروع به تغییر سخت است.ما می‌توانیم زندگی را تغییر دهیم و آنچه را می‌خواهیم به دست آوریم ولی به اندازه‌ای شجاعت و اعتمادبه‌نفس نیاز داریم که بتوانیم زود خسته نشویم و دست از تلاش برنداریم. به علاوه باید به خودمان احترام بگذاریم و باور کنیم ما شایسته آنیم که به اندازه دیگران از زندگی بهره‌بگیریم.
گاهی خود را کمتر از دیگران می‌دانیم زیرا آنها این احساس را به ما می‌دهند که کمتر از آنچه باید باشیم، هستیم. این یکی از دلایل نداشتن شجاعت و اعتمادبه‌نفس است.
اما فراموش نکنید که همه ما به اندازه کافی اهمیت داریم. بنابراین هدف  خود را مشخص کنید و در جهت رسیدن به آن گام بردارید. ذهنیت حاکی از ناتوانی مانع از آن می‌شود که زندگی معناداری داشته باشیم.حال با رعایت نکات ساده می توانیم از امروز تغییرات کوچیکی در زندگی ایجاد کنیم.

ساعت تان را نیم ساعت به جلو بکشید

آیا می خواهید پول پس انداز کنید یا غذای سالم بخورید؟ آیا از اینکه نیمی از زمان ناهارتان را در انتظار تحویل سفارش غذای تان می گذرانید خسته شده اید و به ستوه آمده اید؟ پس ناهار خودتان را از خانه با خود ببرید

هرگز ۲۴ ساعت زمان شبانه روز برای کسی که قصد شروع چیزهای جدیدی را دارد کافی نیست. خیلی وقت ها هنگامی که می خواهید دست به تغییر و شروع دوباره بزنید زمان کم می آورید. پس چطور است به جای اینکه تلاش کنید برنامه های تان را اصلاح کنید و تغییر دهید یا دستاوردهای عظیمی داشته باشید، زنگ هشدار ساعت تان را فقط نیم ساعت زودتر کوک کنید؟ فقط نیم ساعت زمان بیشتر در اول صبح و پیش از رفتن به سر کار می تواند فرصتی باشد که تغییرات زیادی در زندگی تان ایجاد کنید.

جای کنترل تلویزیون را با کتاب عوض کنید

تماشای تلویزیون  هیچ اشکالی ندارد اما برای بسیاری از ما تماشای تلویزیون تبدیل به یک فعالیت پیش فرض شده است. این خیلی راحت است که به خانه بروید، روی مبل لم بدهید و مستقیم و بدون هیچ فکری تلویزیون را روشن کنید. اگر این کار عادتی است که سعی به ترک آن دارید، کنترل تلویزیون را جای دیگری بگذارید وجای آن را با کتاب پر کنید.

قبل از خوردن شام پیاده روی کنید

همه می دانید که ورزش  چه نقش مهمی در سلامت و به تبع آن در زندگی فردی شما دارد، مخصوصا زمانی که موضوع مربوط به افزایش میزان انرژی و کاهش احتمال ابتلا به انواع بیماری های جدی و خطرناک است اما چند نفر از شما واقعا به فکر برنامه ریزی و مدیریت این مهم در زندگی تان هستید که ورزش را تبدیل به بخش مداومی از زندگی خودتان کنید؟

یک بطری آب روی میزتان بگذارید

حتما شنیده اید که هر فرد به صورت میانگین روزانه باید ۶ تا ۸ لیوان آب بنوشد، اما آیا واقعا به این توصیه عمل می کنید؟ آیا پس از اینکه صبح یا بعدازظهر بدن تان از کم آبی رنج می برد، هنگامی که تشنه بودید آب خوردید؟
یکی از ساده ترین ترفندهای ساده این است که یک بطری آب روی میز کارتان یا هر جایی که هستید (مانند ماشین) در دسترس خود قرار دهید زیرا اگر آب نوشیدنی در دسترس تان باشد راحت تر می توانید به صورت مرتب آب بنوشید.

غذای خانگی بخورید حتی در محل کار

آیا می خواهید پول پس انداز کنید یا غذای سالم بخورید؟ آیا از اینکه نیمی از زمان ناهارتان را در انتظار تحویل سفارش غذای تان می گذرانید خسته شده اید و به ستوه آمده اید؟ پس ناهار خودتان را از خانه با خود ببرید. اینکه غذا را در منزل درست کنید هم هزینه کمتری برایتان دارد و هم زمان کمتری از وقت شما را می گیرد و از کیفیت غذا مطمئن می شوید.

لامپ های پرمصرف را جایگزین لامپ های کم مصرف کنید

هرگز ۲۴ ساعت زمان شبانه روز برای کسی که قصد شروع چیزهای جدیدی را دارد کافی نیست. خیلی وقت ها هنگامی که می خواهید دست به تغییر و شروع دوباره بزنید زمان کم می آورید

آیا از عدم سازگاری تان با محیط زیست  رنج می برید؟ بسیاری از ما می خواهیم سهم هر چند کوچکی در حفظ محیط زیست سیاره مان داشته باشیم اما شاید ندانید که باید از کجا شروع کنید.
یکی از ساده ترین قدم ها این است که از لامپ های استاندارد و کم مصرف استفاده کنید که با این کار در مصرف انرژی صرفه جویی کنید. استفاده از این لامپ ها نه تنها برای محیط زیست بهتر است بلکه به این طریق در صورت حساب قبض برق تان نیز صرفه جویی کرده اید.اگر قبلا از لامپ های کم مصرف استفاده کردید و به دلیل قیمت یا نور ضعیفی که داشتند از آنها راضی نبودید، یک بار دیگر امتحان کنید چرا که تکنولوژی به صورت چشمگیری در حال پیشرفت است.

تشکر کنید

این رفتار چیز کوچکی است که شاید فکر کنید بسیار سخت است و ارزش انجام دادن را ندارد اما باور کنید این رفتار ارزش زیادی دارد. هر روز از یک نفر تشکر کنید خواه آن فرد همکارتان باشد، یا یک دوست یا عضوی از افراد خانواده. این شیوه رفتار تغییر مثبت و بزرگی در روابط و همچنین احساس خوشحالی شخصی شما ایجاد می کند.

 با هدفمند زندگی کردن طول عمر افزایش می یابد

حال چرا ما باید این کارها را انجام دهیم،طبق تحقیقات مشخص شده است، آنهایی که احساس ارزشمند بودن در زندگی می کنند و احساس می کنند که در زندگی به دنبال هدفی هستند کمتر می‌میرند. محققین می گویند زندگی هدفمند و معنادار می تواند احساس خوشبختی را بیشتر کند و این احساس از طریق مکانیسم های مختلف مانند تاثیرات هورمونی یا کاهش فشار خون می تواند موجب سلامتی بیشتر و افزایش طول عمر  شود. آنها می گویند کسانی که هدفی را در زندگی دنبال می کنند تمایل دارند تا زندگی کنند و باشند تا کار را به سرانجام برسانند و این به آنها قدرت زندگی کردن می دهد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*