وزیردادگستری:۳۵۰ میلیون شماره حساب داریم/۳۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم کشف‌ بزرگترین‌ حساب‌ بانکی‌ جعلی‌


وزیردادگستری گفت: در یکی از شبکه هایی که کشف کردیم بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان گردش بانکی داشته اند که در موضوع قاچاق مواد مخدر بودند و اینکه صاحبان حساب مدرک سیکل داشتند.

کد خبر: ۶۱۶۲۸۷
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ – ۰۰:۳۳ ۲۱ August 2016
وزیردادگستری گفت: در یکی از شبکه هایی که کشف کردیم بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان گردش بانکی داشته اند که در موضوع قاچاق مواد مخدر بودند و اینکه صاحبان حساب مدرک سیکل داشتند.

به گزارش موج، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی در برنامه گفتگوی ویژه خبری به سوالاتی در مورد پرونده حقوق های نجومی و عملکرد تعزیرات حکومتی پاسخ داد.

گزیده سخنان وزیردادگستری:

* وزارت دادگستری مسئولیت هماهنگی میان قوا را دارد اما روابط بین الملل قوه قضائیه، پیگیری لوایح و قوانین، سازمان تعزیرات حکومتی، کنوانسیون مبارزه با فساد، کنوانسیون حقوق کودک، حقوق شهروندی، حقوق مالکیت فکری و معنوی هم بر عهده وزارت دادگستری است.

*یکی از مهمترین مراکزی که می تواند با فساد مقابله کند بهبود وضعیت بانکی است. تلاش کردیم موسسات بانکی و اعتباری را شناسایی و افراد متخلف را دستگیر کنیم. بعنوان مثال یکی از موسسات مالی ۹ هزار میلیارد تومان جذب سرمایه و یک میلیون مشتری داشته است. خوشبختانه امسال مورد جدیدی نداشتیم و پرونده ها برای گذشته است. به اعتقاد من گام های خوبی برداشته شده است. در هر حال انظباط پولی و بانکی در دستور کار دولت است.هم اکنون ۶۵ میلیون شهروند حساب بانکی روشن دارند و ۳۵۰ میلیون هم حساب بانکی ثبت شده است و این خودش مصیبت است چرا که بسیاری از آنها هویت درستی ندارند و مدارک ناقص است. در یکی از شبکه هایی که کشف کردیم بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان گردش بانکی داشته اند که در موضوع قاچاق مواد مخدر بودند و اینکه صاحبان حساب مدرک سیکل داشتند.

*۳۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم. دولت در حال برخورد شدید با متخلفان هستند.

*درآمد گمرکات ما از ۷ هزار میلیارد به ۱۴ هزار میلیارد تومان رسیده که این نشان می دهد که جلوی فرار مالیاتی را گرفته ایم. امروز بزرگترین سامانه مالی دولت را داریم اما نیازمند بانک اطلاعاتی جامع و آن لاین ورودی و خروجی گمرکات هستیم.

*آیین نامه قانون کد رهگیری کالا رو به اتمام است.

*بر اساس قانون دیگر کالای قاچاق در کشور توزیع نخواهد شد.

*اگر خودرو مجاز واردات نباشد کوچک و بزرگش مهم نیست برخورد خواهیم کرد.

* ما آمدیم موضوع وام ها را سر و سامان بدهیم که یک دفعه با موضوع فیش ها مواجه شدیم و مشخص شد این عدم تعادل غیرکنترل شده است.

*ما هدفمان افزایش پرونده های تعزیراتی نیست و شاهد این ادعا هم این است که سال ۹۴ برخلاف سال ۹۳ به جای یک میلیون پرونده فقط ۵۵۰ هزار پرونده ورودی داشته ایم.

*برای شناخت منافقین کافی است جوانان به کارهای همین داعش نگاه کنند و ببینند اینها چه کار میکنند. زیرا منافقین همین کارها را آن زمان انجام می دادند.

*امروز دشمنان دست به دامان گروهی شده اند تا چهره امام را خدشه دار کنند اما موفق نیستند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*