هیچ زائری برای حج اعزام نمی‌شود

معاون عربی‌ و آفریقایی وزارت امور خارجه گفت: امسال از کشور ایران برای حج زائری اعزام نمی‌شود زیرا دولت آل‌سعود برنامه‌های خطرناکی در نظر گرفته است.
به گزارش فارس از قزوین، عبدالله سهرابی صبح امروز در نخستین یادواره شهیده شاخص بسیجی کشور رقیه رضایی که در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: امروزه حلقه‌های صالحین سنگرداران، پرچم‌داران و طلایه‌داران دفاع از خون شهدا در جامعه هستند.
وی عنوان کرد: بانوان با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری باید با حفظ عفاف‌ و حجاب مدافع خون شهدا و ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی باشند.
معاون عربی‌ و آفریقایی وزارت امور خارجه با اشاره به مأموریت‌ها و فعالیت‌های خود در کشورهای خارجی افزود: شرایط منطقه شرایط خاصی است و در شرایط عبور از پیچ خطرناکی هستیم.
سهرابی تصریح کرد: در دوران شاهنشاهی، انگلیسی‌ها ۷۵ درصد از نفت را می‌بلعیدند و ۲۵ درصد از نفت را در اختیار محمدرضا پهلوی می‌گذاشتند که از این میزان ۱۵ درصد به ساواک و ارتش اختصاص پیدا می‌کرد و ۱۰ درصد باقی‌مانده به مردم جامعه داده می‌شد.
این مسؤول افزود: بیش از ۳۰ سال است که دست‌های آمریکا از منابع نفتی ایران قطع شده که این امر نشان‌دهنده استقلال و قدرت کشور ایران است.
سرپرست سرکنسولگری ایران در جده خاطرنشان کرد: مهم‌ترین موضوع در وزارت خارجه مسئله نفوذ است که در جریان فتنه ۸۸، کشور در معرض خطر جدی قرار گرفت اما حماسه ۹ دی‌ ماه نشان‌دهنده پیروزی انقلاب‌اسلامی بر منافقان و دشمنان است.
سهرابی خاطرنشان کرد: امروزه ایستادگی و مقاومت در برابر استکبار به برکت هشت سال دفاع‌مقدس است چراکه جنگ برای ما نعمت بود.
وی با اشاره به اینکه در دوران هشت سال دفاع‌ مقدس بیش از ۲۲۰ هزار شهید گرانقدر تقدیم انقلاب‌ اسلامی شد، عنوان کرد: بیش از ۴۳۷ میلیارد دلار پول کشورهای عربی خرج مبارزه عراق با ایران شده است.
معاون عربی‌ و آفریقایی وزارت امور خارجه تصریح کرد: دشمنان با ترویج فساد و مواد مخدر قصد نابودی جوانان ایران را دارند چراکه تمام اهداف دشمنان وابستگی کشور ایران به استعمارگران است.
سهرابی خاطرنشان کرد: کشور لبنان دهنه مقابله با اسرائیل، کشور ایران طلایه‌دار و کشور سوریه محور مقابله با رژیم صهیونیستی است.
سرپرست سرکنسولگری ایران در جده با یادآوری اینکه امسال از کشور ایران برای حج زائری اعزام نمی‌شود زیرا دولت آل‌سعود برنامه‌های خطرناکی در نظر گرفته است تصریح کرد: تا زمانی که مردم کشور در مسیر ارزش‌های انقلاب و شهدا گام بردارند هیچ قدرتی توانایی غلبه بر جمهوری اسلامی را ندارد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*