میدری در گفت‌وگو با فارس: حذف ۲۰۰ هزار یارانه‌بگیر فقط مربوط به تیرماه بود/ تماس با خانوارها از طرف وزارت رفاه است

 

خبرگزاری فارس: حذف ۲۰۰ هزار یارانه‌بگیر فقط مربوط به تیرماه بود/ تماس با خانوارها از طرف وزارت رفاه است

معاون امور رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تماس‌های اخیر کمیسیون ماده ۱۰گفت: حذف یارانه ۲۰۰ هزار نفری اعلام شده فقط مربوط به تیرماه بود و درباره حذفیات آینده صحبتی نشده است.

احمد میدری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که آیا اخباری مبنی بر اینکه در سال ۹۵، حداکثر تا ۲۰۰ هزار نفر حذف خواهند شد را تایید می‌کنید یا خیر؟ اظهار داشت: خیر چنین چیزی نیست و درباره حذفیات ماه‌های آینده صحبتی نشده است.

وی افزود: برای تیر ماه فهرست  ۲۰۰ هزار نفر از ثروتمندانی که وجود داشتند را به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام کردیم تا یارانه آنها قطع شود و از این تعداد بخشی حذف شده بودند و در مجموع تعداد حذفیات جدید کمتر بود.

معاون رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه  اجتماعی همچنین در پاسخ به سوال دیگر فارس،‌درباره تماس‌هایی که با برخی خانوارها با عنوان کمیسیون ماده ۱۰ گرفته می‌شود تصریح کرد: نمی‌دانم چرا در این تماس‌ها از عنوان کمیسیون ماده ۱۰ استفاده می‌شود در حالی که این کمیسیون دیگر تشکیل نمی‌شود.

وی افزود: تماس‌هایی که با خانوارها گرفته می‌‌شود از سوی وزارت رفاه است و دلایل حذف به آنها اطلاع داده می‌‌شود.

میدری در پاسخ به سوال دیگر فارس مبنی بر اینکه آیا طبق اعلام این تماس‌ها با عنوان «کمیسیون ماده ۱۰» ۲۴ میلیون نفر از خانوار از دریافت یارانه نقدی خط خواهند خورد یا خیر گفت: چنین چیزی صحت ندارد و این تعداد حذف نخواهند شد، بلکه عدد اعلام شده مصوبه مجلس شورای اسلامی است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*