سلطانی‌وش خطاب به وزیر ورزش وجوانان: پرداخت‌های میلیاردی به ورزشکاران از بیت‌المال عین تخلف و بی عدالتی است/ اکثریت قاطع مردم با این دستمزدها مخالفند

 

خبرگزاری فارس: پرداخت‌های میلیاردی به ورزشکاران از بیت‌المال عین تخلف و بی عدالتی است/ اکثریت قاطع مردم با این دستمزدها مخالفند

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس در نامه‌ای به وزیر ورزش نوشت: همانگونه که دریافت چند ده‌میلیونی مسئولان عین تخلف و بی عدالتی‌ست، پرداخت دستمزدهای میلیاردی به ورزشکاران از بیت‌المال نمونه دیگری از این قبیل کارهاست.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، علی سلطانی‌وش دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس تهران در نامه‌ای به محمد گودرزی وزیر ورزش و جوانان نوشت: همانگونه که دریافت چند ده میلیونی مسئولان عین تخلف و بی عدالتی‌ست، پرداخت دستمزدهای میلیاردی نیز به ورزشکاران از بیت المال نمونه دیگری از این قبیل کارهاست.

در ابتدای این نامه ضمن تقدیم سلام و آرزوی موفقیت برای ورزشکاران غیور و توانمند ایران اسلامی در آوردگاه المپیک ریو، خطاب به گودرزی آمده است: مسئله‌ای را به عنوان یکی از اصلی ترین مطالبات جامعه دانشجویی خدمتتان طرح می‌کنم. همانطور که مستحضر هستید مسئله اخیر فیش‌های حقوقی که نمونه‌ای از بی عدالتی‌ها و تخلفات صورت گرفته در جمهوری اسلامی ایران است، با اعتراضات بی سابقه مردمی و مسئولان دلسوز نظام مواجه شد و برخورد با صاحبان این فیش‌های نجومی و متخلفین امر، یکی از مطالبات اصلی رهبری معظم و مردم انقلابی ایران در چند وقت اخیر بوده است.

در ادامه تاکید شد: در نظامی که داعیه اصلیش برقراری عدالت و پشتیبانی از مستضعفان و پابرهنگان می باشد، جای تاسف است که هر روز وضعیت معیشتی اکثریت زحمتکش و همیشه در صحنه جامعه ناگوارتر و وخیم تر گردد و دریافتی عده قلیلی بدون هیچ پشتوانه عقلی و منطقی از بیت المال روز به روز بیشتر و بیشتر. دود این امهال و اهمال و تخلفات گسترده مسئولان و متولیان امر، مثل همیشه در چشم جمهوری اسلامی می رود و خاری در گلوی مستضعفین و ملت می شود و آبی در آسیاب دشمنی که هر لحظه مترصد حمله ای ناگهانی به پایه های مشروعیت و مقبولیت نظام است.

سلطانی‌وش تاکید کرد: مع الوصف مطالبه اصلی ما دانشجویان انقلابی و سربازان بی‌ادعای این نظام این است همانطور که دریافت چند ده میلیونی یک مسئول دولتی وحکومتی درجمهوری اسلامی عین تخلف و بی‌عدالتی محض است و آن حقوق های نجومی به حکم ولی فقیه جامعه ، مصداق بارز وجوه دریافتی حرام می باشد، به همان اندازه پرداخت دستمزد های میلیاردی از بیت المال نیز برای ورزشکاران و مربیان تیم های دولتی و نیمه دولتی و حتی ملی نیز نمونه بدتر این تخلفات و بی‌عدالتی‌هاست.

در ادامه تصریح شد: چرا باید در جمهوری اسلامی که شعار اصلی چند سال اخیرش، اقتصاد مقاومتی و مبارزه با فساد و ترویج عدالت بوده است کارگری زحمتکش با چند فرزند دانشجو و در آستانه ازدواج و اشتغال به ازای کار شبانه روزی خود حقوقی کمتر از یک میلیون دریافت کند و ورزشکاری جوان به ازای تمرین و مسابقه‌ای چند ساعته در برخی روزهای سال با تمام رفاهی و خدماتی بیش از صدبرابر او از بیت المالی که متعلق به همین مردم هست دریافتی داشته باشد؟ کافیست وزارت تحت نظر حضرتعالی یک نظر سنجی را در سراسر کشور انجام دهد تا برای خفتگانش آشکار شود که چند درصد این مردم که هر روز پنجه در پنجه مشکلات اقتصادی صبح را به شب می رسانند با این پرداختی ها موافق هستند؟ واضح و بدیهیست که اکثریت قاطع جامعه حاضر نیستند با این وضعیت ناعادلانه پرداختی ها حتی لیگ های ورزشی نیز برگزار شود اگر قرار است مظلومی فدای تخلفات گسترده مسئولین و دریافتی های میلیاردی ورزشکاران از بیت المال شود.
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس در خاتمه این نامه اظهار داشت: ترویج ورزش در جامعه قطعا یکی از اصلی ترین رسالت های حاکمیت در نظامی اسلامیست اما این ترویج به چه قیمتی باید انجام شود؟ به قیمت عمیق ترین کردن شکاف‌های طبقاتی و گسترده کردن بی عدالتی و ظلم؟ این مطالبه به حق جامعه باید مد نظر مسئولین قرار گیرد و می‌دانیم که همین گونه نیز هست و شما هم معتقد هستید دریافتی های ورزشکاران از بیت‌المال باید در چارچوبی عادلانه قباشد ولو به قیمت قهر و اعتصاب چند بازیکن و تیم ورزشی که همه می دانیم همه این سال ها چه دست های پشت پرده ای مانع از تحقق این امر شده است تا منافع فردی و گروهی برخی ها پا برجا بماند. امید است در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل شاهد یک اقدام انقلابی دیگر از دولت محترم و وزارت تحت هدایت حضرتعالی باشیم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*