رزمایش تانک نیروهای ایرانی در روسیه آغاز شد

هجوم رزمی نیروهای ایرانی با تانک تی ۷۲ روسیه در رقابت های رزمایشی ۲۰۱۶ این کشور در مسابقه با یگان های نظامی از۱۷ کشور مختلف امروز (دوشنبه) در میدان تیر آلابینو نزدیک مسکو آغاز شد.

به گزارش ایرنا، در مرحله مقدماتی این مسابقه نیروهای ایرانی به فرماندهی سردار سرتیپ دوم خسرو کوه مرئی عملیات هجومی را با چهار دستگاه تانک مسلح که روسیه در اختیار ایران و دیگر گروه های شرکت کننده از کشورهای مختلف گذاشته است، انجام می دهند.
سردار سرتیپ کوه مرئی به خبرنگار ایرنا در میدان رزم آلابینو گفت: تیم بیاتلون تانک ایران شامل ۲۱ نفر در رسته های مختلف از جمله دو مربی، شش کادر فنی و ۱۲ خدمه اصلی تانک است و با وجود اینکه برای نخستین بار در مسابقات رزمایش بین المللی روسیه شرکت می کنیم و از برخی مقررات و قوانین رقابت ها آگاهی کافی نداشتیم، نیروها از آمادگی رزمایشی خوبی برخوردارند.
وی خاطرنشان کرد: طبق ارزیابی های کارشناسان ایرانی و خارجی حاضر در رقابت ها، نیروهای جمهوری اسلامی توان حرفه ای و عملیاتی خوبی دارند و همزمان یگان های نظامی کشورهای دیگر نیز توانمند هستند، بنا بر این رقابت تا مرحله نهایی فشرده خواهد بود.
در مرحله مقدماتی این رشته گروه های نظامی ۱۷ کشور باید در مسیر ۱۵ کیلومتری از موانع مختلفی مانند خندق ضد تانک، پل شیاردار، مانع عمودی، شیب پهلو، گدار آب، خطوط آتش و سایر موانع با استفاده از تیربارهای ۷،۶۲ و ۱۲،۷ و همچنین توپ ۱۲۵ میلی متری بگذرند.
سه خدمه از هر کشور در مرحله مقدماتی شرکت می کنند که پس از میانگین گیری زمانی و کیفی انجام عملیات، ۱۲ تیم به مرحله نیمه نهایی و سپس چهار تیم به دور تعیین قهرمانی راه می یابند.
مسابقات رزمایشی ۲۰۱۶ روسیه از دو روز پیش با شرکت تیم هایی از ۱۷ کشور در روسیه و قزاقستان آغاز شده است و واحدهای زبده نیروهای مسلح ایران متشکل از حدود ۲۰۰ نیرو از سپاه پاسداران، بسیج، ارتش و نیروی انتظامی به فرماندهی سردار سرتیپ ولی معدنی که یکی از هشت عضو کمیته عالی داوری رقابت های رزمایش ۲۰۱۶ روسیه نیز هست، در رشته های مختلف این مسابقات نظامی دو هفته ای شرکت دارند.
براساس برنامه اعلام شده، نیروهای ایرانی در رشته های تانک، یورش، هوابرد، دریایی، غواصی عمیق و کوهستان شرکت دارند.
افزون بر روسیه و قزاقستان به عنوان میزبان، نیروهای منتخب چین، ونزوئلا، ارمنستان، مغولستان، صربستان، کویت، قرقیزستان، تاجیکستان، هند، پاکستان، بلاروس، یونان، جمهوری آذربایجان، مصر، نیکاراگوئه، آنگولا و زیمبابوه در رقابت ها شرکت دارند که برای کسب برترین جایگاه ها در ۲۳ رشته تلاش می کنند.
نخستین دوره بازی های نظامی بین المللی به ابتکار شویگو وزیر دفاع روسیه سال ۲۰۱۵ در ۱۱ میدان واقع در سه منطقه نظامی این کشور با حضور ۱۲۰۰ نیرو از ۱۶ کشور برگزار شد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*