باشگاه مغز راه اندازی می شود

دبیر کمیته دانش آموزی ستاد توسعه علوم و فناروی های شناختی معاونت علمی ریاست جمهوری از راه اندازی باشگاه مغز با حمایت این ستاد و به منظور آشنایی دانش آموزان با علوم مرتبط با مغز خبر داد.

 به گزارش  ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سینا توکلی گفت: باشگاه مغز به زودی راه اندازی می شود تا دانش آموزان در فضای مجازی با علوم مرتبط با مغز، شناخت، فناوری های شناختی و فعالیت های دانش آموزی حوزه شناختی در دنیا آشنا شوند.

وی با بیان اینکه علوم شناختی، دانشی بین رشته ای و جدید است که به مطالعه مغز و کارکردهای آن می پردازد، افزود: کمیته دانش آموزی این ستاد برای ترویج این علم و آشنایی دانش آموزان با آن، در سطح مدارس فعالیت هایی را انجام می دهد.
توکلی افزود: مدرسه تابستانی علوم شناختی یکی از برنامه هایی است که شهریور ماه با حمایت این کمیته در دانشگاه شهید بهشتی برپا می شود و در آن بیش از ۵۰ دانش آموز به مدت یک هفته در کلاس هایی که در حوزه های مختلف علوم شناختی است، آموزش می بینند.
وی همچنین در مورد طرح ‘سفیران مغز و شناخت’ خاطرنشان کرد: سفیران مغز و شناخت برنامه دیگری است که با کمیته دانشجویی ستاد به صورت مشترک اجرا می شود. وی توضیح داد: در این طرح دانش آموزان ۷۰ مدرسه با حضور دانشجویان نخبه با علوم شناختی آشنا می شوند، روزنامه دیواری هایی در سطح مدارس نصب و بروشورهایی توزیع و نمایشگاه عکس و اینفوگرافی نیز برگزار می شود.
به گفته توکلی، در همین راستا مسابقاتی با موضوع علوم و فناوری های شناختی در مدارس برگزار می شود و دانش آموزان با فناوری های شناختی خاص آشنا می‎شوند. طرح سفیران مغز در هفته سوم مهرماه همزمان با هفته سلامت روان و هفته نخست اسفند ماه سال جاری همزمان با هفته آگاهی از مغز برگزار می شود.
دبیر کمیته دانش آموزی ستاد توسعه علوم و فناروی های شناختی معاونت علمی ادامه داد: با همکاری انجمن علوم اعصاب مسابقه مقاله خوانی و پوستر دانش آموزی در کنگره علوم اعصاب در آذرماه برگزار می شود. در این کنگره پنل مقاله خوانی و نمایشگاه دستاوردها و فناوری های شناختی دانش آموزان نیز برپا می شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*