ادعای دادستانی مصر؛ جاسوسی ۲ سیاستمدار مصری برای ایران

دادستانی مصر می‌گوید دو سیاستمدار این کشور به جاسوسی برای حزب‌الله لبنان و جمهوری اسلامی ایران متهم شده‌اند و در این خصوص تحقیق می‌شود.

به گزارش فارس، «نبیل صادق» امروز دستگاه امنیت عالی مصر را مأمور تحقیق درباره اتهام دو سیاستمدار مصری به جاسوسی برای حزب‌الله و سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران کرد.
به نظر می‌رسد این اتهام را «اشرف فرحات» وکیل مصری مطرح کرده و گفته است که «عبدالمنعم ابوالفتوح» رئیس حزب «مصر القویه» (مصر قدرتمند) و «حمدین صباحی» سیاستمدار مصری، برای حزب‌الله لبنان و سپاه ایران جاسوسی کرده‌ و امنیت ملی مصر را به خطر انداخته‌اند.
صباحی و ابوالفتوح هر دو در انتخابات رئاست جمهوری سال ۲۰۱۲ نامزد شده بودند.

طبق گزارش شبکه خبری الجزیره و برخی رسانه‌های مصری، هر دو متهم در خارج از مصر هستند و طبق دستور صادر شده به محض بازگشت به مصر (از طریق فرودگاه یا بندر) بازداشت خواهند شد.

استناد اتهام به این دو سیاستمدار، به حکم دادگاه جنایی قاهره علیه «محمد مرسی» رئیس جمهور برکنار شده مصر و شماری از سران گروه اخوان المسلمین از جمله محمد بدیع در خصوص اتفاقات زندان در اوایل انقلاب ۲۵ ژانویه سال ۲۰۱۱ است.
بنا بر این گزارش، حزب‌الله لبنان پیشتر همایشی با نام «حمایت از مقاومت و رد تروریستی خواندن آن» برگزار و شخصیت‌هایی از جمله حمدین صباحی و عبدالمنعم ابوالفتوح را به آن دعوت کرده بود حال آنکه حکمی قضایی در مصر حزب‌الله را به ارتکاب اقدامات تروریستی علیه منافع امنیت ملی مصر متهم و محکوم کرده بود.
اکنون گفته می‌شود که با وجود چنین حکمی، چرا این دو سیاستمدار، در این همایش حضور یافته‌اند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*