اخبار کوتاه

 

گفته می شود موسوی بجنوردی در واکنش به فایل صوتی منتشر شده آیت الله منتظری گفته سخنان آیت الله منتظرى ناشى از اطلاعات غلطى بوده که مغرضانه به ایشان منتقل شده بود، همانگونه که بعدا بسیارى از آنها براى ایشان هم معلوم شد. مرحوم حاج احمد آقا پاک ترین و مهربان ترین شخصیت سیاسى در دوره خود بود و آنچه درباره ایشان مطرح شده با هیچ معیارى سازگار نیست. من نمى دانم که انتشار سخنان آیت الله منتظرى در روزهایى که منافقین جلاد و آدمکش آلت دست حکام سعودى شده اند و عملا در صدد احیاى جریان نفاق هستند از کدام پشتوانه عقلى، ملى و شرعى برخوردار است.

 

اصلاح‌طلبان به گزینه غیر روحانی فکر میکنند؟

محمدجواد حق شناس، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، با بیان اینکه انتخابات یک پدیده تک‌وجهی نیست بلکه از پیچیده‌ترین رفتارهای سیاسی محسوب می‌شود که حاصل تجربه بشری در سه قرن اخیر است، اظهار کرد: قطعا بیش از صدها عامل وجود دارد و تاثیر گذار است تا جریان‌ها، گروه‌ها، احزاب، مردم و نامزدهای سیاسی بتوانند بر اساس آن فاکتورها به تصمیمی مشخص و راهبردی در رابطه با مسئله انتخابات برسند. وی افزود: طبیعتا انتخابات ۹۶ از حساسیت‌ها و پیچیدگی‌های خودش برخوردار است. از یک منظر، این انتخابات جزو انتخاب‌هایی است که رئیس جمهور مستقر، آن را برگزار می‌کند و همین رئیس‌جمهور مستقر، خودش یکی از نامزدهای بالقوه و بالفعل دوره آینده است. بنابراین این انتخابات با نوع انتخاباتی که ما در سال ۹۲ یا ۸۴ یا ۷۶ داشتیم، متفاوت است زیرا یکی از گزینه‌های مطرح، شخص رئیس‌جمهور است. این استاد علوم سیاسی ادامه داد: زمانی که این اتفاق می‌افتد، جریان‌های حامی نامزدی که در جایگاه رئیس‌جمهور قرار دارد و موجبات حضور این فرد توسط این جریان‌ها در جایگاه اجرایی کشور فراهم شده است، قاعدتا از وی حمایت خواهند کرد، مگر اینکه دلیلی بر نفی آن فراهم شود. عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: اصلاح‌طلبان با توجه به سناریوهای جریان رقیب، باید گزینه دیگری غیر از روحانی نیز داشته باشند و در مورد آن فکر کنند.

 

ورود غیرحجاج به شهر مکه ممنوع شد

دولت عربستان که از سوءمدیریت مراسم حج سال گذشته و ماجرای سقوط جرتقیل و همچنین فاجعه منا خاطره خوبی ندارد، امسال به منظور کنترل جمعیت، برای تعداد افراد ورودی به شهر مکه محدودیت ایجاد کرده تا حجاج بتوانند به راحتی به انجام فریضه حج بپردازند. سعودی‌ها تاکنون میلیاردها ریال سعودی صرف ساخت و توسعه دو مسجد اصلی در شهر مکه و اطراف کعبه کرده‌اند تا بتوانند از این طریق شرایط بهتری برای تعداد رو به افزایش حجاج واجب و عمره فراهم کنند. یکی از مسئولان ایست بازرسی منطقه «ال هادا» در مکه گفت: وسایل حمل و نقل در ایست‌های مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرند و تنها کسانی که اقامت شهر مکه را دارند، می‌توانند وارد شهر شوند. اگر کسی برای شرکت تهیه‌کننده مواد غذایی یا ارائه خدمات کار می‌کند، برای ورود به شهر باید دارای مجوز مناسب باشند. «احمد محمد الشومرانی»، رئیس اداره کل گذرنامه عربستان نیز به «عرب نیوز» گفت: هرکس که قصد ادای فریضه حج را داشته باشد، باید دارای مجوز باشد. ضمن این که کسانی که قصد رفت و آمد بین طائف و مکه را دارند، مشکلی نخواهند داشت. 

 

سینمای جهان به دو بخش هالیوودی و ایرانی تقسیم می‌شود

رییس سازمان سینمایی کشور با اشاره به ۳۷۰ جایزه جهانی که سال گذشته به فیلمسازان کشور تعلق گرفته است، سینمای جهان را به دو بخش هالیوودی و ایرانی تقسیم کرد. حجت الله ایوبی در آیین اختتامیه یازدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی که به میزبانی استان یزد برگزار شد، اظهار کرد: در سال گذشته ۳۷۰ جایزه جهانی به هنرمندان ایرانی اختصاص داده شد. سینما در عصر امروز بر دو قسم هالیوود و سینمای ایران تقسیم میشود. هنر سینمایی ایران، هنری اصیل و پرمحتوا است.

واکنش شدید آیت الله علم الهدی نسبت به برگزاری کنسرت در مشهد

آیت الله احمد علم الهدی امام جمعه مشهد در خطبه های  نماز جمعه اظهاراتی درباره برگزاری کنسرت در مشهد بیان داشته است که خلاصه ای از آن را در زیر مشاهده می نمایید.

حریم حرم امام رضا تنها ۵۰ هکتار رواق و صحن نیست .

نباید برای لغو یک کنسرت در مشهد لازم باشد با مسئولان و مردم چانه بزنیم

انتشار فایل صوتی ناهنجار از یک پیرمردی که رهبری او را مفلوک تعبیر کردند، جسارت به امام راحل(ره) و اعلام جنگ قطعی با امام بود.دستگاه قضایی بایستی با عوامل انتشار این فایل برخورد قاطع کند تا دیگر کسی جرأت گستاخی نداشته باشد.

پول آستان قدس پیش از انقلاب اسلامی در اختیار عیاشی درباریان بود

– در زمان رضاخان، ۴ هزار تومان معادل ۴۰ میلیون تومان الان خرج مشروبات الکلی میهمانان امام رضا بود

-مشهد شهر زیارتی است نه توریستی که مراکز تفریحی و عیاشی درست کنند

-در شهر امام رضا نمی شود کنسرت برگزار کرد

– نباید برای لغو کنسرت در مشهد با مسئولان و مردم چانه بزنیم

-تو کنسرت می‌خواهی، برو یک شهر دیگر زندگی کن

– کمپین برای کنسرت، مقابله با امام رضاست

– مشهد یک جزیره کیش نیست که وسطش یک گنبد طلا باشد

 

 

 

جزئیات پیشنهاد مجلس برای حفظ سازوکار کارت سوخت

غلامعلی جعفرزاده در گفتگویی گفـت، کمیسیون برنامه و بودجه با حذف ۵ هزار میلیارد ارز بودجه دفاعی کشور مخالفت داشت؛ زیرا دولت حتی اگر نتواند این بودجه را تامین کند که به نظر ما می تواند، نباید چنین پیشنهادی را ارائه می داد، چون هیچ کشوری از نظر روانی در منطقه خود را تضعیف نمی کند.نماینده مردم رشت در خصوص ساز و کار مجلس برای حفظ کارت سوخت گفت: تنها بانک اطلاعاتی کشور، کارت سوخت است که دقیقا مشخص می کند روزانه چه مقدار بنزین، در چه شهرهایی مصرف شده است.وی افزود: قانون بودجه در بند (ح) تبصره ۱۴ تکلیفی را برای دولت مشخص کرده بود که دولت بنزین فروخته و به صورت پلکانی حساب کند که این اقدام عملیاتی نبود. ما این بند از لایحه بودجه را حذف کردیم، اما مخالف حذف کارت سوخت هستیم.جعفرزاده از ارائه پیشنهادی از سوی کمیسیون برای جایگزینی این بند از اصلاحیه بودجه خبر داد و گفت: طبق این پیشنهاد کارت سوخت همچنان باقی می ماند و سیاست تشویقی برای استفاده از کارت سوخت و سیاست تنبیهی برای عدم استفاده از کارت سوخت جایگزین شود.نماینده مردم رشت در تشریح این پیشنهاد خاطرنشان کرد: سیاست تشویقی بدین معنا است که افرادی که از کارت سوخت استفاده می کنند، از یارانه مشخصی برخوردار شوند، سیاست تنبیهی برای عدم استفاده از کارت سوخت این است که رقم واقعی بنزین که معادل فوب خلیج فارس است، در صورت عدم استفاده از کارت سوخت از سوی افراد پرداخت شود.وی از اضافه شدن این پیشنهاد به اصلاحیه لایحه بودجه خبر داد و افزود: در این صورت کسانی که از کارت سوخت استفاده نمی‌کنند، جریمه می شوند؛ زیرا تفاوت قیمت فوب خلیج فارس با یارانه‌ای که دولت می‌دهد، زیاد است.نماینده مردم رشت تصریح کرد: به این ترتیب هم بنزین تک نرخی خواهد بود، هم ساز و کاری که برای کارت سوخت ایجاد و هزینه‌هایی که برای آن پرداخت شده است، حفظ خواهد شد.

گفته می شود کاظم جلالی در گفت و گویی پیرامون حرکات انتخاباتی احمدی نژاد بیان داشت؛ هنوز که اظهار نظر صریحی از خود وی نشنیده ایم که می‌خواهد بیاید یا خیر. چند تحلیل وجود دارد؛ یکی اینکه خودش می آید دیگری اینکه سعی می‌کند، زیر پای روحانی را خالی کرده و پس از آن فرد دیگری می آید و نتیجه انتخابات را تعیین می کند.

 

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*