اخبار کوتاه

گفته می شود سهل آبادی رئیس خانه صنعت و معدن ایران اعلام کرده مالکیت فردی و خانوادگی همه‌اش در صنایع کوچک از بین رفته است؛ تمام خانه‌ها رهن بانک‌ها شده است و بیشتر از ۵۰ نفر این جمع را می‌دانم که خانه‌هایشان را از دست داده‌اند.از هر ۵ خانوار یک خانوار بیکار است و از طرفی ۵۰ درصد از فارغ‌التحصیلان با بیکاری دسته و پنجه نرم می کنند.اکثر کارخانه‌ها حقوق کارگران‌شان را ندارند که پرداخت کنند.آقای یزدانی (معاون وزیر صنعت معدن تجارت) شما الان می‌خندید و من هم دوست دارم بخندم و البته برخی اوقات هم می‌خندم اما خنده من از گریه تلخ‌تر است و کار ما از گریه گذشته.

گفته می شود مسعود پزشکیان، نایب رییس مجلس شورای اسلامی در مورد اینکه آیا حمایت اصلاح طلبان از روحانی مشروط خواهد بود یا نه گفته به هر حال آقای روحانی باید کسانی را که از وی پشتیبانی و دفاع کردند و او را قبول کردند مورد حمایت قرار دهد و در واقع رییس جمهور باید هوای کسانی که خواهان وی بوده و هستند داشته باشد .

واکنش عارف به نامه احمدی نژاد به اوباما

محمدرضا عارف در گفت و گو با جمهوریت می گوید: از محتوای نامه ایشان اطلاعی ندارم اما به طور کلی در مورد انتقادی که درباره لزوم هماهنگی این اقدام با وزارت خارجه و شورای عالی امنیت ملی مطرح می شود، باید گفت که از اساس شخصیت های سیاسی کشور چه فعلی و چه سابق، باید هماهنگی های لازم را با نهادهای ذی ربط فعالیت کنند به خصوص اگر این فعالیت ها جنبه خارجی داشته باشد.نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در این خصوص تاکید کرد:توجه به سیاست ها و منافع ملی باید در اولویت باشد.

تهدید شدید روحانی توسط یک اصلاح طلب!

حجت‌الاسلام والمسلمین رسول منتجب نیا در گفت و گو با «آرمان» گفت؛ جریان اصلاحات با توجه به شرایط خاص انتخابات مجلس شورای اسلامی تصمیم گرفت با حامیان دولت ائتلاف کند و در یک جبهه قرار بگیرد. بدون شک حزب اعتدال و توسعه جدا از جریان اصلاحات نیست. نزدیکی اعتدال و توسعه به جریان اصلاحات باعث شده که مردم برای این حزب احترام قائل شوند. اگر اصلاح‌طلبان از آقای روحانی حمایت نکنند حزب اعتدال و توسعه نمی‌تواند به تنهایی بار حمایت از آقای روحانی را به دوش بکشد. بنده به برخی از دوستان هشدار می‌دهم که نه خود دچار توهم شوند و نه آقای روحانی را دچار توهم کنند. جریان اصلاحات یک حزب نیست بلکه یک اندیشه، تفکر و گفتمان سیال و مواج است که در میان اقشار مختلف مردم دارای جایگاه و ارزش دارد. هنگامی که اصلاح‌طلبان از آقای روحانی حمایت کنند به معنای این است که اکثریت مردم از آقای روحانی حمایت می‌کنند. به همین دلیل اگر آقای روحانی از فرصت حمایت اصلاح‌طلبان از خود استفاده نکند دچار یک اشتباه تاریخی شده است. متاسفانه آقای روحانی دراغلب استان‌ها حداقل انتظارات اصلاح‌طلبان بومی را محقق نکرده است. از سوی دیگر برخی از وزرای کابینه ایشان عملکرد قابل قبولی نداشته‌اند. برخی از وزرای دولت که خاستگاه اصلاح‌طلبی داشتند پس از اینکه از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد گرفتند به همه‌چیز و از جمله دوستان خود پشت کردند و پس از مدتی پشت سر خود را نیز نگاه نکردند. در نتیجه آقای روحانی باید یک ارزیابی و تجدید نظر جدی و جسورانه در رویکرد مدیریتی خود انجام دهد و یک خانه تکانی جدی در دولت به وجود بیاورد. اگر آقای روحانی در جریان اصولگرایی ذوب شود به صورت طبیعی بین آقای روحانی و جریان اصلاحات فاصله ایجاد می‌شود. در چنین شرایطی اصلاح‌طلبان از آلترناتیو خود استفاده خواهند کرد.

کنایه سنگین نماینده مجلس به نامه احمدی‌نژاد

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی با اشاره به نامه نگاری محمود احمدی نژاد با باراک اوباما اظهار داشت: آقای احمدی نژاد در حال حاضر پست و جایگاهی ندارد و به صرف اینکه عضو مجمع تشخصی مصلحت نظام است و نباید بدون هماهنگی با شورای عالی امنیت و وزارت امور خارجه دست به نامه نگاری می زد. وی با تاکید بر اینکه احمدی نژاد دچار توهم شده است، گفت: او در مقامی و صلاحیتی نیست که نامه نگاری کند و درباره چپاول پولی صحبت کند که دولتش مقصر اصلی غارت ۲ میلیارد دلار شده است. جعفرزاده ایمن آبادی در خصوص برداشت ۲ میلیارد دلاری آمریکا از اموال ایران، توضیح داد: در سال آخر دولت اصلاحات که هنوز تحریم ها اعمال نشده بود، معاملاتی انجام شد و پولی از ایران در حساب آمریکایی قرار گرفت، از آنجایی که تحریمی وجود نداشت این اقدام ایرادی نداشت.

مردم عربستان مخالفان برگزاری کنسرت در کشورشان هستند

براساس نتایج نظرسنجی یک شبکه تلویزیون محلی، اکثریت مردم عربستان سعودی مخالف برگزاری کنسرت موسیقی عمومی در این پادشاهی محافظه کار هستند. در این نظرسنجی که از سوی کانال ۱ گروه تلویزیونی MBC عربستان برگزار شد بیش از ۹۰ هزار زن و مرد شرکت کردند و حدود ۶۵ درصد آنها مخالفت خود را با برگزاری کنسرت موسیقی در این کشور ۳۱ میلیون نفری اعلام کردند.شفقنا این خبر را منتشر کرده است.

به بنده می‌گویند عُرضه آب‌پاشی نداری

معصومه ابتکار در نشستی با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه در سالن همایش‌های سازمان محیط زیست برگزار شد تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که در این چند سال مورد انتقادهای زیادی قرار گرفت موضوع گردوغبار بود که بعضی دوستان خیرخواهانه یا غیرخیرخواهانه سعی می‌کنند موضوع را ساده تلقی کنند. به عنوان مثال به بنده می‌گویند خانم ابتکار عُرضه آب‌پاشی نداری و یا می‌گفتند یا عُرضه نداری جلوی طوفان را بگیری، باید در جواب این افراد بگویم خواسته شما مانند این است که ما وعده دهیم طرحی را اجرا کنیم که خورشید به جای طلوع از شرق از غرب طلوع کند. وی افزود: ما کانون‌های گردوغبار زیادی در کشور داریم که با حرکت باد از روی این کانون‌ها ذرات گردوغبار بلند می‌شوند. به عنوان مثال بخش‌هایی از کرمانشاه و ایلام درگیر این موضوع شدند و طوفانی را تجربه کردند که ارتفاع آن تا ۸ کیلومتر هم می‌رسید بنابراین ابعاد این مسأله بسیار گسترده است.

گفته می شود سرپرست مجتمع قضایی انقلاب اسلامی مشهد از دستگیری ابوحر و سه تن از یارانش در مشهد خبر داد. قاضی حیدری اظهار داشت: فردی معروف به “ابوحر” که ادعای حضور و نبرد به‌عنوان مدافع حرم را داشت، به همراه ۳ فرد دیگر در مشهد دستگیر شدند. سرپرست مجتمع قضایی انقلاب اسلامی مشهد خاطرنشان کرد: جرم این افراد این بوده که سعی در جلب توجه جوانان داشتند و در این راستا قصه‌هایی دروغین نیز از حضور خود در جبهه نبرد تعریف می‌کردند. وی بیان کرد: این افراد همچنین لباس‌هایی شبیه مدافعان حرم می‌پوشیدند و تلاش داشتند احساسات و عواطف جوانان را با خاطره‌گویی‌های خود تحریک کنند.

رونمایی از جایگزین جهانگیری در شورای مرکزی کارگزاران

حسین مرعشی عضو ارشد حزب کارگزاران سازندگی در گفت‌وگویی، در خصوص خبر استعفای اسحاق جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری از حزب کارگزاران سازندگی گفت: آقای جهانگیری از موسسان و از اعضای فعلی حزب کارگزاران سازندگی هستند.وی ادامه داد:‌ آقای جهانگیری به دلیل مسئولیتی که در دولت دارند علاقمند بودند عضو شورا نباشند بنابراین بین آقای جهانگیری و شورا توافق شد که ایشان در شورا نباشند چراکه در حال حاضر حزب در ابعاد مختلف فعال شده و شورای مرکزی کارگزاران ریاست افتخاری‌اش را به آقای جهانگیری داده بود.عضو ارشد حزب کارگزاران تصریح کرد:‌ در حال حاضر آقای محسن هاشمی به عنوان جایگزین آقای جهانگیری در شورای مرکزی مشغول شده‌اند.

بودجه عمرانی کشور ۳۰ هزار میلیارد تومان؟

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (سه‌شنبه) در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان استان اصفهان، اظهار داشت: بودجه عمرانی کشور در بهترین حالت ممکن ۳۰ هزار میلیارد تومان است، گفت: مخالفتی با در نظر گرفتن برخی ردیف‌ها در بودجه برای حل مشکلات منطقه‌ای ندارم.

سلفی ورزشکاران کره شمالی و جنوبی و خطر اعدام!

ژیمناست کره‌ شمالی که در بازی‌های المپیک ورزشکاری از کره جنوبی را در آغوش گرفته و با او عکس سلفی گرفته است، ممکن است در بازگشت به کشور خود شدیدا تنبیه شود.عکس سلفی لی اون جو، ورزشکار کره جنوبی و هونگ اون جونگ، ژیمناست کره شمالی در شبکه های اجتماعی منتشر شده است. این عکس در مرکز ژیمناستیک ریو گرفته شده است.این عکس نشان دهنده اتحاد بین دو کشوری است که سال‌ها از هم جدا هستند. بین آنها تنش وجود داشته است. کره شمالی و جنوبی به دلیل مسائل مربوط به انرژی هسته‌ای سال‌ها است که با هم مشکل دارند. ممکن است ژیمناست کره شمالی در بازگشت به خانه شدیدا تنبیه شود و یا حتی اعدام شود.در کشور کره اتفاقات ساده‌ای تاکنون باعث مرگ افراد شده و جرم محسوب می‌شود. برای مثال تماشای فیلم‌های کره جنوبی یا داشتن انجیل در این کشور جرم محسوب می‌شود. کسانی که با افرادی از کره جنوبی دوستی داشته باشد، در کره شمالی معمولا توبیخ می‌شوند.یک روزنامه‌نگار که در زمینه کره شمالی کار می‌کند، در این باره گفت: در کره جرم‌های عجیبی وجود دارد. برای مثال فعالیت‌های مذهبی، داشتن تلفن همراه، دزدیدن غذا و … جرم محسوب می‌شود.رهبر کره شمالی قبل از بازی‌های المپیک اعلام کرده است از ورزشکاران این کشور پنج مدال طلا می‌خواهد. این کشور تاکنون تنها یک مدال نقره کسب کرده است.

 تهدید شدید روحانی توسط یک اصلاح طلب!/ آمار تکان دهنده از میزان بیکاری فارغ التحصیلان/ چینش‌های خانوادگی در یک شرکت نفتی/ گواهی وزیر کشور درباره رئیس جمهور!

تصمیم عجیب نفر اول کنکور زبان برای ادامه تحصیل!

نسترن رئیسی نفر اول کنکور گروه آزمایشی زبان خارجی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجو، گفت: تنها دقایقی پیش از سوی دوستانم از این خبر مطلع شدم و هنوز حتی از خوشحالی خانواده‌ام اطلاع ندارم.وی تصریح کرد: از اینکه نفر اول شدم، خرسندم؛ فکرش را هم نمی کردم که اول بشوم. ولی قصد ندارم که در رشته های زبان‌های خارجی ادامه تحصیل بدهم.رئیسی ادامه داد: رشته اصلی من در کنکور، گروه آزمایشی تجربی بود و در آینده در هر رشته‌ای که در آن گروه قبول شوم، ادامه می دهم. صرفا برای امتحان و بدون آمادگی قبلی در رشته زبان های خارجی شرکت کردم.

میزان منابع صندوق توسعه ملی به روایت رئیس

احمد دوست‌حسینی رئیس صندوق توسعه ملی در گفت‌وگویی، در پاسخ به این سوال که هم‌اکنون صندوق توسعه ملی چقدر منابع دارد، اظهار داشت: هنوز نمی‌دانم، دقیقاً نمی‌توانم کل منابع صندوق توسعه ملی را اعلام کنم.وی در پاسخ به این سوال که اعضای هیأت عامل صندوق چه زمانی معرفی می‌شوند، گفت: گفته‌ام این موضوع تسریع شود.رئیس صندوق توسعه ملی در پاسخ به این سوال که ایا برای انتخاب اعضای هیأت عامل جدید به رئیس‌جمهور پیشنهاداتی داده‌اید یا خیر، تصریح کرد: بنده که پیشنهاد دهنده نیستم اما در عین حال برای انجام این موضوع کمک‌هایی کرده‌ام.دوست‌حسینی در پاسخ به این سوال که از صندوق توسعه ملی چه مقدار حقوق دریافت می‌کنید، اظهار داشت: هنوز حقوق بنده در صندوق توسعه ملی تعیین نشده و هر زمانی که حقوقم تعیین شد، آن را اعلام می‌کنم.

تعداد دریافت کنندگان حقوق‌های نامتعارف

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور امروز ظهر در نشست خبری مبنی بر اینکه رویکرد و عملکرد دولت در برخورد با فیش های حقوقی را چگونه ارزیابی می‌کنید، اظهار داشت: در پرداخت حقوق باید عدالت رعایت شود و دولت از اینکه عده ای حقوق غیر متعارف گرفته اند، دفاع نمی‌کند.وی افزود: رئیس جمهور به محض اطلاع، دستور بررسی ریشه‌ای موضوع را داد و اینکه کسانی که حقوق‌های غیرمتعارف گرفتند، برکنار شوند. معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: در دولت تعداد افرادی که حقوق غیر متعارف گرفته‌اند کمتر از ۵۰ نفر است.

تکذیب میانجی گری فرانسه برای پیگیری حقوقی منا

سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت در مراسم امضای تفاهم نامه این سازمان با بانک ملت گفت: اخبار منتشره در خصوص میانجی گری کشور فرانسه برای پیگیری حقوقی منا صحت ندارد.

گواهی وزیر کشور درباره رئیس جمهور

عبدالرضا رحمانی فضلی روز سه شنبه در آئین معارفه و تودیع روسای جدید و قدیم سازمان ثبت احوال اظهار کرد: براساس رابطه ای که رییس جمهوری با رهبری تعیین کردند گواهی می دهم ارتباط ایشان از نظر قلبی و اجرایی واقعا به رهبری نزدیک است، براساس آنچه در جلسات خصوصی و مشورت ها و تعاملاتی که در تحلیل مسایل روز داریم همیشه احساسم این بوده که ایشان دقیقا در همه مسایل خودشان را با رهبری تنظیم می کنند و این جزو امتیازات بسیار خوبی است که باید آن را قدر بدانیم.

روایتی از علاقه شدید رهبر انقلاب به امام خمینی (ره)

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در خاطره‌ای به یکی از دیدارهایشان با امام خمینی (ره) در سال ۴۲ اشاره می‌کنند و در این باره می‌فرمایند:”…رفتیم داخل در یک اتاقی نشستیم. یک‌دفعه دیدم حاج آقا وارد شد. من افتادم به پای حاج آقا؛ یعنی از چیزهایی که یادم می‌آید، این است که افتادم پای حاج آقا را بببوسم؛ از بس عاشق آقای خمینی بودم من. واقعا عجیب محبت این مرد همیشه در دل ما بود. ایشان ناراحت شد و نگذاشت ما پایشان را ببوسیم. بعد نشستیم، من گریه ام گرفته بود، حرف نمی‌توانستم بزنم. ناراحت هم بودم که حالا ایشان خیال می‌کند که من چون زندان بودم گریه‌ام آمده، تصور نمی‌کند که مثلا به خاطر شوق دیدارایشان است.” نسیم این خبر را منتشر کرده است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*