پرسپولیس آماده خرید یک مهاجم لیگ برتری

پرونده جذب بازیکنان تازه پرسپولیس همچنان روی میز برانکو باز است و سرمربی قرمزپوشان در اردوی اوکراین شرایط را بررسی می کند.

در شرایطی که بازیکنان پرسپولیس در دو مسابقه تدارکاتی ۹ گل وارد دروازه حریفان خود کرده است و مشکلی بابت غیبت طارمی احساس نمی کنند اما این مساله کماکان از دغدغه اصلی سرمربی پرسپولیسی هاست.

برانکو که قبلا به ورزش سه اعلام کرده بود بازیکنی را ندارد که جانشین مهدی طارمی کند هنوز هم روی این حرف هست. او می گوید: گلزنان بزرگ پرورش داده نمی شوند بلکه زاده می شوند و برای ظهور مجدد بازیکنی مثل طارمی باید سال ها صبر کرد و این از شانس یک مربی است که چنین مربی را در خدمت داشته باشد.

او در ادامه حرف هایش می گوید: با این حال ما در پرسپولیس گزینه های مختلفی را در خط حمله داریم و همچپنین هافبک ها با استعداد و دوندگی که به ما کمک می کنند که جای خالی مهدی را چندان حس نکنیم.
آنچه که برانکو در ذهن داشته استفاده از علی علیپور و وحید امیری به عنوان دو مهاجم اصلی و حمایت آنها از ساسان انصاری است ضمن اینکه قرمزها دو وینگر سریع هم دارند و محسن مسلمان به عنوان هافبک پشت فوروارد که او هم می تواند با برش های خود به بار تهاجمی تیم اضافه کند.

برانکو که در لیگ گذشته نشان داده تا چه حد علاقمند به بازی تهاجمی است فعلا از امیری به عنوان گزینه جانشینی مهدی طارمی استفاده می کند اما شکی نیست که یک مهاجم تراز اول در پرسپولیس می تواند در لحظات احتمال گره خوردن بازی به تیم کمک زیادی کند.

در این شرایط بحث حضور یک مهاجم که قابلیت استفاده از ضربات سر را داشته باشد بارها مطرح شده است.

خط حمله فعلی پرسپولیس استعداد خوبی در بازی سریع دارد اما جز علی علیپور انها گزینه دیگری برای بازی بلند ندارند و وحید امیری، ساسان انصاری و دو گوش چپ و راست پرسپولیس کمتر به عنوان سرزن در فوتبال ایران به یاد می آیند. بنابراین شاید اولین گزینه برانکو برای استخدام یک مهاجم توانایی سرزنی باشد.

اما شرایط پرسپولیس برای استخدام یک مهاجم چگونه است؟
پرسپولیسی ها در حال حاضر با توجه جای خالی مهدی طارمی و رامین رضائیان ۲ جای خالی دارند که یکی از این دو گزینه توسط لوکا ماریچ مدافع کروات پرسپولیس که احتمالا قرارداد خود را با پرسپولیس تمدید می کند، پرخواهد شد. شجاع خلیل زاده را به جمع خود اضافه کند در نهایت تسلیم قضا و قدر شد تا تورنمنت این فصل لیگ برتر را با حضور سیدجلال، گولچ، ماریچ و احتمالا یک مدافع جوان و احتمالا محمد انصاری در دفاع میانی آغاز کند. در این شرایط پرسپولیس فعلا تنها به یک گزینه فکر می کند اول استخدام یک مهاجم خارجی و دوم خرید یک مهاجم لیگ برتری که سهمیه پایانی لیگ برتری پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات خواهد بود.

در روزهای گذشته صحبت زیادی پیرامون ارسلان مطهری انجام گرفته اما بعید است این مهاجم جوان با توجه به گرایش شدید استقلالی به پرسپولیس بیاید. در حال حاضر در لیگ برتر فوتبال ایران مهاجم بیرون مانده به جز یکی، دو گزینه وجود ندارند. اما این دو گزینه هم توانایی لازم را برای مجاب کردن هواداران به عنوان یک ستاره ندارند. بنابراین برانکو می ماند و انتخابی که شاید غافلگیرمان کند البته هنوز هم گزینه اول یک بازیکن تراز اول خارجی است که مشخص نیست کی روی پاسپورتش مهر ورود به ایران نقش می بندد، مهاجمی که باید حداقل بتواند١۵گل به ثمر برساند والا حضورش در فوتبال ما یک شکست خواهد بود.

لابد به همین خاطر است که برانکو روی خوش به هیچ گزینه ندارد و منتظر بهترین هاست.

پرسپولیس تاکنون با خرید، علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، ساسان انصاری، وحید امیری و محمد امین آرام طبع پنج خرید لیگ برتری داشته است. البته صادق محرمی که از ملوان به پرسپولیس پیوست به دلیل سهمیه امید بودن (زیر ۲۱ سال) سهمیه لیگ برتری محسوب نمیشود و پرسپولیس میتواند یک خرید لیگ برتری دیگر در فصل نقل و انتقالات انجام دهد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*